5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w środę, 23 listopada

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w środę, 23 listopada

Narodowe Święto Dziękczynienia Turcji stoi na południowym trawniku Białego Domu w Waszyngtonie, USA, 21 listopada 2022 r.

Evelyn Hochstein | agencji Reutera

Oto najważniejsze historie, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Wszystkie ozdoby

2. HP dołącza do trendu zwolnień technicznych

Enrique Lloris, dyrektor generalny HP

Scotta Milliana | CNBC

firma komputerowa HP Inc. Wtorek powiedział, że tak będzie Zwolnij od 4000 do 6000 pracowników W ciągu najbliższych trzech lat przy słabym popycie na komputery osobiste. Ogłoszenie pojawiło się w momencie, gdy HP opublikowało kwartalne wyniki, które obejmowały 13% spadek przychodów w segmencie komputerów osobistych rok do roku. Plany firmy pojawiły się również po tym, jak inne firmy technologiczne, takie jak Meta Inc., Salesforce i Amazon, firma macierzysta Facebooka, powiedziały, że zredukują zatrudnienie, gdy ich firmy dostosują się do gwałtownego spadku popytu z wcześniejszych dni pandemii Covid.

3. Prawo Nowego Jorku dotyczy wydobywania bitcoinów

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul przemawia podczas wiecu kobiet w Nowym Jorku pod hasłem „Get Out The Vote” przed wyborami w połowie kadencji w USA w 2022 r., Manhattan, Nowy Jork, 3 listopada 2022 r.

Andrzej Kelly | agencji Reutera

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul podpisała we wtorek ustawę nakazującą A Stał przez dwa lata na niektórych rodzajach wydobywania bitcoinów które opierają się na energii opartej na węglu. Hochul okrzyknął prawo jako pierwsze tego rodzaju w kraju, a znawcy branży powiedzieli MacKenzie Sigalosowi z CNBC, że uważają, że może to doprowadzić do efektu domina. Akcja dotyczy problemów środowiskowych związanych z ilością mocy obliczeniowej wykorzystywanej do wydobywania bitcoinów, ale ma również miejsce w okresie chaosu i wstrząsów w branży kryptowalut z powodu nagłego upadku FTX Sama Bankmana-Frieda.

4. Kilka osób zginęło w strzelaninie w Walmart

Władze poinformowały, że zginęło co najmniej siedem osób, w tym strzelec Po wtorkowej masakrze W sklepie Wal-Mart w Chesapeake w Wirginii. Firma powiedziała, że ​​była „zszokowana” przestępstwem. „Ściśle współpracujemy z organami ścigania i koncentrujemy się na wspieraniu naszych partnerów”. Walmart — powiedział na Twitterze. To druga masowa strzelanina w ciągu tylu dni, po ataku z użyciem broni palnej w nocnym klubie LGBTQ w Kolorado w weekend. Strzelanina w Walmart miała miejsce również wtedy, gdy ludzie odbierali produkty na ostatnią chwilę na posiłki z okazji Święta Dziękczynienia w czwartek – na kilka dni przed oczekiwanym nadejściem kupujących do sklepów, aby skorzystać z ofert w Czarny piątek.

5. BIDEN PRZEDŁUŻA WSTRZYMANIE W SKŁADANIU KREDYTÓW STUDENCKICH

Getty: Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden mówi o umorzeniu długów studenckich w Central New Mexico Community College Student Resource Center w Albuquerque w Nowym Meksyku, 3 listopada 2022 r.

Getty Images | Saula Loeba

Administracja prezydenta Joe Bidena poinformowała we wtorek, że przedłużyła kadencję Wstrzymaj spłatę federalnych pożyczek studenckich Do czerwca lub wcześniej, jeśli sądy zezwolą na wejście w życie programu umorzenia pożyczek studenckich Bidena. Federalny sąd apelacyjny w zeszłym tygodniu zablokował plan, który oferuje do 20 000 USD umorzenia pożyczki, nakazem ogólnokrajowym. „Przedłużamy moratorium na spłatę, ponieważ niesprawiedliwe byłoby wymaganie od pożyczkobiorców spłaty długu, którego nie musieliby spłacać, gdyby nie bezpodstawne procesy sądowe wniesione przez republikańskich urzędników i specjalne interesy” – powiedział sekretarz edukacji Miguel Cardona. Powiedział we wtorek.

— Sarah Main, Jordan Novette, MacKenzie Cigalos i Annie Nova z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu.

Otwórz konto teraz do CNBC Investing Club, aby śledzić każdy ruch giełdowy Jima Cramera. Śledź szersze działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

READ  Czy powinienem umieścić AirTag w bagażu? Eksperci twierdzą, że trackery mogą pomóc

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *