5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w piątek, 25 listopada

Michael Nagel | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Oto najważniejsze historie, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Krótki dzień dla zapasów

2. Zajęcia w Czarny piątek

3. Zełenski wzywa do jedności

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski śpiewa hymn narodowy podczas wizyty w Chersoniu na Ukrainie, 14 listopada 2022 r.

Biuro Prasowe Prezydenta Ukrainy | agencji Reutera

4. Najnowsza poprawka Muska na Twitterze

Właściciel SpaceX i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przemawia podczas rozmowy z legendarnym projektantem gier Toddem Howardem (nie na zdjęciu) na konferencji gier E3 w Los Angeles, Kalifornia, 13 czerwca 2019 r.

Mike’a Blake’a | agencji Reutera

Część z nich dorzuci Elon Musk Więcej spaghetti na ścianie w siedzibie Twittera. Miliarder, magnat samochodów elektrycznych i statek rakietowy, powiedział w piątek, że jego sieć społecznościowa wprowadzi w przyszłym tygodniu serię różnokolorowych znaczników wyboru. „Złoty czek dla firm, szary czek dla rządu, niebieski dla osób (sławnych lub nie), wszystkie zweryfikowane konta zostaną ręcznie uwierzytelnione przed aktywacją czeku” – napisał na Twitterze, dodając: „Bolesne, ale konieczne”. Musk powiedział, że więcej szczegółów pojawi się w przyszłym tygodniu. Ostatnia zmiana nastąpiła po tym, jak firma została zmuszona do zaprzestania świadczenia usługi Twitter Blue za 8 USD miesięcznie, po tym, jak kilku użytkowników podszywało się pod marki i celebrytów.

5. Binance obraca się

Changpeng Zhao, współzałożyciel i dyrektor generalny Binance, w Media Village podczas pierwszego dnia Web Summit 2022 w Altice Arena w Lizbonie, Portugalia.

Bin Maszan | plik matematyczny | Obrazy Getty’ego

Tak powiedziała giełda kryptowalut Binance Otwarcie funduszu naprawczego o wartości 1 miliarda dolarów Branża chwieje się po bankructwie FTX i rozszerzającym się skandalu wokół jej założyciela, Sama Bankmana-Frieda. Binance, którym zarządza dyrektor generalny Changpeng Zhao, powiedział, że fundusz ma na celu pomóc firmom, które „nie z własnej winy stoją w obliczu poważnych i krótkoterminowych trudności finansowych”. Binance powiedział, że około 150 firm złożyło już wniosek o pomoc z funduszu, dodając, że może zwiększyć dostępne środki do 2 miliardów dolarów „jeśli zajdzie taka potrzeba”.

— Carmen Renick, Sarah Maine, Melissa Rybko, Karen Gilchrist, Arjun Karpal i Ryan Brown z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu.

Otwórz konto teraz do CNBC Investing Club, aby śledzić każdy ruch giełdowy Jima Cramera. Śledź szersze działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

READ  Lincoln L100 Concept to futurystyczne spojrzenie na autonomiczne elektryczne coupe, które otwiera się jak biedronka

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top