5 rzeczy, które warto wiedzieć na CTVNews.ca na poniedziałek, 22 listopada 2021 r.: powrót Parlamentu, katastrofa parady bożonarodzeniowej, powodzie w Kolumbii Brytyjskiej

TORONTO – Posłowie wracają do Izby Gmin, niektóre pierwsze stany w Kolumbii Brytyjskiej zostały przerwane przez powodzie, a ława przysięgłych wysłucha dziś końcowych argumentów w procesie trzech mężczyzn oskarżonych o zabicie Ahmauda Arbery’ego. Oto, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć dzień.

1. Dzień pierwszy: Członkowie parlamentu wracają dziś do Izby Gmin Po raz pierwszy od pięciu miesięcy.

2 – Incydent Świątecznej Parady: Ekscytujący widok stał się zabójcą w jednej chwili, gdy SUV przemknął przez barykady i wjechał na świąteczną paradę na przedmieściach Milwaukee w niedzielę, zabicie co najmniej pięciu osób i raniąc ponad 40 innych.

3. Powódź BC: Wśród grup najbardziej narażonych na trudne warunki pogodowe każdego roku są Pierwsze Narody, a katastrofalne powodzie, które nawiedziły Kolumbię Brytyjską, dotknęły wiele społeczności, w tym dziewięć Pierwszych Narodów. Obecnie pod nakazem ewakuacji.

4 – Proces McMichaela: Ze względu na prawników Podaj końcowe argumenty W poniedziałek podczas procesu w sprawie morderstwa trzech białych mężczyzn oskarżonych o zabicie Ahmauda Arbery’ego, którego śmierć stała się częścią szerszego opisu niesprawiedliwości rasowej w amerykańskim systemie prawa karnego.

5. Śpij dobrze: Kampania charytatywna ma na celu zapewnienie 1000 łóżek dla rezerw Rdzennych Narodów, mając nadzieję Rozwiązanie problemu nierówności snu Wpływa na niektóre odległe społeczności północne.

inna rzecz…

Autoportrety chirurgiczne: Nowe badanie sugeruje, że prosta czynność robienia zdjęć ran pooperacyjnych telefonem komórkowym może być narzędziem pomagającym we wczesnym wykrywaniu infekcji i Zmniejszenie powikłań po operacji.

READ  Chiny nie są zainteresowane planem WHO dotyczącym dalszego badania pochodzenia COVID-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top