4 obywateli Kanady zaginionych w zawaleniu się mieszkania na Florydzie: Consul

TORONTO – Kanadyjski konsul generalny w Miami powiedział, że zaginęło czterech obywateli Kanady „związanych” z zawaleniem się kondominium na Florydzie.

Susan Harper powiedziała w sobotę CTV News, że trzech Kanadyjczyków należy do jednej rodziny, a czwarty należy do „innej wielonarodowej rodziny”.

„Jesteśmy w kontakcie z członkami rodziny związanymi z tymi rodzinami, aby zapewnić wsparcie, gdy radzą sobie z tą okropną sytuacją” – powiedział Harper w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Harper powiedział, że Kanadyjczycy są „związani z budynkiem”, ale nie podał żadnych innych szczegółów.

Global Affairs Canada potwierdziło w sobotę, że czterej dotknięci chorobą Kanadyjczycy pochodzą z dwóch rodzin.

Stosunki międzynarodowe Wcześniej powiedział CTV News Otrzymała „wstępne raporty”, że co najmniej czterech obywateli Kanady „może zostać dotkniętych” upadkiem. W przesłanym e-mailu oświadczeniu agencja poinformowała, że ​​urzędnicy kanadyjskiego konsulatu w Miami nadal współpracują z lokalnymi władzami w celu zebrania dodatkowych informacji.

„Kanada przesyła najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom, którzy stracili ukochaną osobę w wyniku zawalenia się budynku w Surfside na Florydzie. Życzymy osobom rannym szybkiego powrotu do zdrowia” – czytamy w zaktualizowanym oświadczeniu agencji.

Zespoły ratownicze znalazły w sobotę kolejne ciało pod gruzami zawalonego 12-piętrowego apartamentowca w Surfside na Florydzie, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do pięciu, gdy ścigały się, aby odzyskać wszystkich ocalałych, walcząc z ogniem i dymem głęboko w gruzach.

Ponad 150 osób wciąż brakuje Od soboty po tym, jak budynek w pobliżu Miami częściowo zawalił się w czwartek.

Władze nie mówią jeszcze, co spowodowało zawalenie się budynku.

Jednak, Raport inżynierski 2018, który miasto Surfside ponownie uruchomiło po zawaleniu, stwierdziło, że budynek doznał „poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych” betonowej płyty pod tarasem basenu, która wymagała rozległych napraw.

minister spraw zagranicznych Marc Garneau powiedział na Twitterze Kanadyjscy urzędnicy konsularni są gotowi do udzielenia pomocy każdemu obywatelowi Kanady na Florydzie, który może potrzebować wsparcia.

READ  Raport USA mówi, że niewystarczająca ilość danych do przeanalizowania obserwacji UFO pozostaje niewyjaśniona

„Nasze myśli są z osobami dotkniętymi zawaleniem się budynku mieszkalnego w Surfside na Florydzie” – napisał Garneau na Twitterze, częściowo w piątek wieczorem.

Premier Justin Trudeau również skomentował rozpad związku za pośrednictwem Twittera, mówiąc, że był „zszokowany i zasmucony”, gdy usłyszał tę wiadomość.

„Ci, którzy stracili ukochaną osobę, ci, którzy zostali ranni i ci, którzy czekają na wiadomość o kimś, kto wciąż zaginął: wiedz, że jesteś w naszych myślach, a Kanadyjczycy są tu dla ciebie” Trudeau napisał na Twitterze.

Obywatele Kanady na Florydzie, którzy potrzebują pomocy konsularnej w nagłych wypadkach, powinni skontaktować się z Konsulatem Generalnym Kanady w Miami pod numerem 1-844-880-6519 lub [email protected]

Mogą również skontaktować się z Centrum Kontroli i Reagowania Global Affairs Canada, dzwoniąc pod numer 888-949-9993 (bezpłatny numer z USA), +1 613996 8885 (odbieranie połączeń, jeśli jest to możliwe), wysyłając SMS-a +! 613-686-3658 lub pisząc na adres [email protected]

Pliki z The Associated Press

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top