33 krople Herbots, ze zdumieniem zawiozły Belgię do Polski

Belgia zszokowała Polskę 25-20, 15-25, 25-22, 22-25, 15-13 w drugim tygodniu Ligi Narodów FIVB Siatkówki po pięciosetowym thrillerze. Popołudnie w SMART Aranetta Coliseum w Quezon.

Prowadzona przez Brit Herbots, Belgia dobrze wystartowała w secie otwierającym po ujawnieniu agresji pod koniec ataku na drodze do zwycięstwa 25:20.

Polska ożyła z sześciopunktową przewagą w drugim secie. Bramka Olivii Rosansky pozwoliła czarnej drużynie wygrać 25-15 i zremisować mecz 1 setem.

W trzecim secie podopieczni Gerta Wande Brocka wykorzystali kosztowne błędy Polaków, aby odzyskać prowadzenie 25-22.

Polska odmówiła łatwego upadku, gdy Magdalena Zurek w czwartym secie strzeliła 25-22.

Z szybkością swojej strony, Polish Spikers szybko eksplodował na starcie 9-5. Belgia następnie pokonała porażkę i wygrała 15-13.

Herbots odegrali kluczową rolę w zwycięstwie, niosąc większość obciążeń punktowanych z 33 punktami.

„Wiem, że to moja rola w zespole, więc wiem, że dostanę dużo piłek. Oczywiście strzelanie jest ważne, ale najważniejszą rzeczą dzisiaj jest to, że naprawdę walczyliśmy jako zespół,22-letni zapolowy nalegał.

„Może mogłem trafić jeszcze kilka piłek, ale blokowanie było dobre i wykopaliśmy wiele piłek. Niektórzy weszli i wymienili się znakomicie. Więc to była bardzo trudna walka, ale jestem zadowolony z dwóch punktów.

Belgia zdołała wygrać 58-71, a Blocks 8-12 pomimo zaciętej walki.

Martina Lukasic reklamowała Polskę z 25 punktami z 22 zwycięstw do końca z jednym blokiem i dwoma biletami serwisowymi. Martina Cirnyanska zdobyła 18 punktów z 18 ataków i trzech asów serwisowych.

Polska zakończyła już drugi tydzień kampanii. Obecnie posiada rekord 4-4 na ósme miejsce w tabeli.

Tymczasem Belgia (2-5) ponownie będzie w tym samym miejscu w niedzielę 19 czerwca o 11:00 przeciwko Bułgarii (2-5).

Wszystkie gry VNL Manila są transmitowane bezpośrednio na GigaPlay. Pobierz teraz Android Lub iOS.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top