3 klucze: lawina Złotych Rycerzy, gra 3 drugiej rundy

Colorado Avalanche spróbuje rozszerzyć swoją zwycięską passę do siedmiu meczów, kiedy odwiedzą Vegas Golden Knights w meczu 3 drugiej rundy Pucharu Stanleya w T-Mobile Arena w piątek.

Kolorado może ustanowić rekord w serii wygranych Avalanche/Quebec Nordic w dowolnym momencie w play-offach Pucharu Stanleya. Nordic, który przeniósł się do Denver na sezon 1995/96, wygrał sześć meczów z rzędu w 1987 roku.

Lawina może również stać się 12. drużyną w historii NHL, która wygrała co najmniej siedem bezpośrednio po debiucie po sezonie i pierwszą od czasu Pittsburgh Penguins w 2008 roku.

Od czasu ekspansji NHL w latach 1967-68 co najmniej osiem drużyn wygrało siedem kolejnych meczów od początku sezonu. Wszyscy pojechali do finału Pucharu Stanleya.

– Trzeci mecz jest zawsze ważnym meczem – powiedział trener Colorado Jared Bednar. „To znaczy, nie ma znaczenia, czy wygrasz 2-0, przegrasz 2-0, czy zremisujesz 1-1. To wielki mecz w serii. Czasami graliśmy tu naprawdę dobrze w tym roku (2-2 -0 w sezonie zasadniczym), „Nasi ludzie są pewni, że potrafimy uczestniczyć i grać w naszą grę”.

Złoci Rycerze przegrali cztery z ostatnich pięciu meczów, w tym porażkę 3:2 w dogrywce w meczu 2 i porażkę 7:1 w meczu 1, ale oczekują energii od swoich fanów, którzy po raz pierwszy będą na pełnych obrotach od meczu. Rozpoczęła się pandemia koronawirusa.

Vegas gra 2-2 u siebie w play-offach po tym, jak w sezonie zasadniczym poszło tam 21-5-2. Od wejścia do NHL w sezonie 2017-18 mają 114-48-13 u siebie w sezonie zasadniczym i play-off, w tym 5-4-0 przeciwko Avalanche.

„Nie ma miejsca na ziemi, w którym wolelibyśmy zagrać w trzeci mecz, mogę wam powiedzieć” – powiedział trener Golden Knights Peter Debor. „Powinno to być dla nas ogromną zaletą”.

Drużyny, które wygrają 3:0, to 194-4 (98,8 procent) wygrywając serię 7 najlepszych meczów, w tym 2:0 w tym sezonie.

READ  UFC Vegas 40 w wadze półśredniej: Aspen Ladd i Norma Dumont osiągnęli główną pozycję w wadze piórkowej, jeden mecz odwołany

Oto 3 klucze do gry 3:

1. Ostateczna bitwa Veziny

Filip Grubauer 6-0 dla Kolorado, co wyrównało rekord Avalanche/Nordex w kolejnych zwycięstwach po sezonie ustanowionym przez Mario Joslina w 1987 roku.

Bramkarz wygrał swoje 10 ostatnich decyzji z zeszłego roku, rekord zespołu, ósmy najdłuższy pass w historii NHL i najdłuższy od 11-meczowej passy Patricka Roya z Montreal Canadiens w 1993 roku.

Grubauer dotarł do finału Vezina Cup jako najlepszy bramkarz w NHL, prowadząc w play-offach w porównaniu ze średnią (1,66) i utrzymując procent (0,943) wśród bramkarzy z więcej niż jednym meczem.

Marc-Andre Fleury, który również dotarł do finału Vezina Cup, jest 4-4 z 1,86 GAA i 0,924 oszczędnościami dla Vegas w fazie playoff.

2. Wczesna pozycja luki

Avalanche jest drużyną nr 1 w ofensywie (pięć goli na mecz) i ma najlepszego strzelca w centrum Nathan McKinnon (Osiem) w play-offach. Atakują szybko.

Golden Knights, najlepsza drużyna defensywna sezonu zasadniczego (2,18 gola na mecz), lepiej poradziła sobie w drugim meczu, przełamując lawinę w czasie i przestrzeni; Najlepsi gracze Kolorado nie znaleźli się na liście wyników.

„Jeśli dasz im przestrzeń do budowania prędkości, eksplodują przy tobie; są tak szybkie”, powiedział DeBoer. „Przerwa ustalana wcześnie, ustawiana wcześnie, zanim zdołają zbudować tę prędkość, [is important]. I nie tylko nasi obrońcy. Jako jednostka składająca się z pięciu osób, jest to krytyczne przeciwko takiemu zespołowi.

3. Kary, kara śmierci

Vegas musi zwolnić do Kolorado bez przyjmowania kar. Dużym powodem, dla którego Avalanche jest atakiem nr 1, jest to, że mają siłę nr 1 w play-offach (43,5 procent) i 4 na 11 w serii.

W drugiej grze Złoci Rycerze otrzymali trzy kary za sabotaż, dwie za złapanie i jedną za opóźnienie meczu, gdy obrońca był Shea Teodor Został przyciśnięty przez McKinnona w strefie obronnej i zdjął berło znad szyby. Mocna gra Colorado poszła 2 na 6 i strzeliła gola w dogrywce.

READ  Huragany nie zostały pokonane na początku sezonu, stolice zamknięte dla wilków

„Myślę, że ich prędkość czasami stawia cię w niektórych wrażliwych miejscach, aby wziąć kilka kar, w których niektóre inne zespoły tego nie mają, więc musisz trzymać kij na lodzie, sprawdzać stopy” – powiedział DeBoer.

Vegas tęskni za trzema zabójcami: obrońcą Brayden McNabb Ze względu na protokół COVID-19 i nie tylko Matthias Janmark A Tomasz Nozick z powodu kontuzji.

„Faceci, którzy dostają niektóre z tych minut zamiast tych, powinni wykonać dla nas pracę, kiedy tam dotrą”, powiedział DeBoer.

Przewidywana lawina składu

Gabriel Landskog – Nathan McKinnon – Miko Rantanen

Brandon SaadTyson JostValery Nesushkin

Andriej BurakowskiJT ComfierJonas Donskoy

Alex NewhawkPierre Edouard BellemarePlaża Sambo

Devon TozeCal Makar

Ryan GravesSamuel Gerrard

Patrick NemethConor Timmins

Filip Grubauer

Devan Dubnik

porysowany: Bowen ByramA Jonas JohanssonA Jacob MacDonaldA Liam O’BrienA Dan RenovA Kiefer SherwoodA Karl Soderbergh

Ranny: Matt Calvert (górna część ciała) Logan O’Connor (dolnej części ciała)

zawieszony: Nazim Kadri

Protokół COVID-19: Jason Megan

Oczekiwany skład Złotych Rycerzy

Maksymalny priorytetChandler StevensonKamień Marka

Jonathan MarquesaultWilliam CarlsonRiley Smith

Dylan SikoraMikołaj RoyTkanina Alex

William PrzewoźnikPatrick BrownKeegan Kolisar

Alec MartinezAlex Petrangelo

Nick Holden – Shea Theodore

Mikołaj HaigZack Białej Chmury

Marc-Andre Fleury

Logan Thompson

porysowany: Szkło CodyA Jimmy SchuldtA Jack DugganA Jonas RundbergA Karl DahlstromA Kaidan Kurczak

Ranny: Robin Liner (nieujawnione), Thomas Nozick (nieujawniony), Matthias Janmark (górna część ciała), Chrupki Betonowe (złamana szczęka)

zawieszony: Ryan Reeves

Protokół COVID-19: Brayden McNabb

READ  Pobudka olimpijska: Laurent Dubriel i Brad Jocho zdobywają medalowe chwile

opis przypadku

O’Connor, napastnik, jeździł na łyżwach w piątek, ale nie zagra. …Touch nie brał udziału w porannej łyżwiarstwie, które jest decyzją czasową na mecz. … Bramkarz Lehner nie trenował, co jest decyzją w czasie meczu.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top