25-metrowe akwarium w Berlinie eksploduje, wyrzucając szczątki i zabijając setki ryb

25-metrowe akwarium w Berlinie eksploduje, wyrzucając szczątki i zabijając setki ryb

Ogromne akwarium w Berlinie eksplodowało w piątek, powodując wylanie się szkła, wody i setek ryb tropikalnych z atrakcji turystycznej Sea Life w sercu niemieckiej stolicy.

Policja powiedziała, że ​​fala gruzu pochłonęła budynek, w którym znajduje się również hotel, kawiarnie i sklep z czekoladą, gdy milion litrów wody wytrysnęło z basenu tuż przed 6 rano.

Berlińska straż pożarna poinformowała, że ​​dwie osoby zostały lekko ranne. Powiedzieli, że psy ratownicze przeszukują budynek w poszukiwaniu każdego, kto może być uwięziony pod gruzami.

Pokazano rozległe zniszczenia w miejscu AquaDom, akwarium w holu hotelu Radisson Blu w centrum Berlina. Przez kilka lat przez środek akwarium przebiegała winda, która zabierała zwiedzających przez podwodny świat podczas wchodzenia i schodzenia do budynku. (Niklas Schell/Reuters)

Operatorzy Sea Life twierdzą, że 25-metrowy AquaDom był największym cylindrycznym zbiornikiem na świecie i przed wypadkiem mieścił ponad tysiąc ryb tropikalnych. Wśród 80 gatunków ryb, które miał, były błękitnopłetwe i błazenki, dobrze znane gatunki z popularnego filmu animowanego Gdzie jest Nemo.

„Nie byliśmy jeszcze w stanie przejść całego pierwszego piętra, gdzie najprawdopodobniej będą te ryby” – powiedział rzecznik straży pożarnej Adrian Wenzel. „Ale rzecz w tym, że woda całkowicie wyciekła i około 1400 ryb, które były w tym akwarium, nie udało się uratować”.

Spekulowano, że mrozy, które spadły w nocy do -10°C, spowodowały pęknięcie zbiornika, a następnie pęknięcie pod ciężarem wody. Policja stwierdziła, że ​​nie ma dowodów na to, że wypadek był wynikiem ataku.

Długa kolejka ludzi osaczona na chodniku obok rzędu samochodów, w tle widoczny diabelski młyn.
Ludzie czekają na transport przed hotelem po wybuchu AquaDom. (Michel Tantoussi/Reuters)

Głośny huk, „Odłamki wszędzie”

Sandra Weisser, niemiecka prawniczka, która przebywała w hotelu, powiedziała, że ​​obudził ją głośny hałas i pomyślała, że ​​może nastąpić trzęsienie ziemi.

„Są fragmenty [of glass] Wszędzie. „Meble zostały zalane, wszystko. Wygląda jak strefa wojny” – powiedziała.

Zbliżenie na wrak w doku z gigantycznym stojakiem na rośliny.
Inny widok zniszczeń na berlińskim chodniku jest pokazany, gdy strażak stoi pośród wraku przed hotelem Radisson Blu w Berlinie. (John McDougal/AFP/Getty Images)

Akwarium, które ostatnio było aktualizowane w 2020 roku, jest główną atrakcją turystyczną Berlina. Jedną z atrakcji była 10-minutowa przejażdżka windą przez tropikalny zbiornik wodny.

Policja poinformowała, że ​​z hotelu otaczającego basen ewakuowano około 300 gości i pracowników.

Potężne eksplozje w akwarium Hotelu Berlin

Największe na świecie wolnostojące cylindryczne akwarium, w którym żyje około 1500 egzotycznych ryb, w niewytłumaczalny sposób eksplodowało w Berlinie, rozlewając milion litrów wody i siejąc spustoszenie na głównej drodze w dzielnicy Mitte.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *