2023 40th Anniversary Edition Volkswagena Golfa GTI

Czerwony GTI z okazji 40. rocznicy zaparkowany na chodniku w pobliżu zachodu słońca.

40th Anniversary Edition to edycja limitowana GTI z bardziej lepkimi oponami.
obrazek: Volkswagen

The Volkswagen GTI Oficjalnie osiągnął wiek średni. Aby uczcić swoje urodziny, Volkswagen wypuszcza specjalną limitowaną edycję Hotspot z okazji 40. rocznicy o nazwie – zgadliście – Volkswagen Golf GTI 40th Anniversary Edition, którą ogłosił we wtorek.

Będziesz w stanie odróżnić edycję specjalną od zwykłego wariantu parkowego GTI dzięki kilku specjalnym cechom konstrukcyjnym. Główną i najbardziej oczywistą różnicą będzie kolor nadwozia. Podczas gdy edycja specjalna będzie dostępna w czterech kolorach, dostępne są dwa unikalne dla 40th Anniversary Edition: szary Urano i klasyczny kolor GTI, czerwony Tornado. Pozostałe dwa kolory to perłowo biały opal i metaliczny żółty pomelo.

Zdjęcie artykułu zatytułowanego VW świętuje 40-lecie limitowanej edycji GTI

obrazek: Volkswagen

Oprócz specjalnych kolorów, 40th Anniversary Edition otrzymuje inne modyfikacje projektowe, takie jak listwy progowe ze specjalnym znaczkiem „40” w kształcie plastra miodu, a także podświetlaną kratkę z czerwonym paskiem w poprzek; Malowany na czarno sufit z okazji 40-lecia, czarne obudowy lusterek. Toczy się na wyjątkowych 19-calowych, błyszczących czarnych felgach z czerwonymi paskami, owiniętych letnimi oponami wyczynowymi zapożyczonymi ze Stanów Zjednoczonych. Golf GTI Clubsport 45.

Zdjęcie artykułu zatytułowanego VW świętuje 40-lecie limitowanej edycji GTI

obrazek: Volkswagen

Wewnątrz znajduje się znaczek „40” na kierownicy, akcenty wnętrza o strukturze plastra miodu, klasyczne siedzenia z wytłaczanej tkaniny i gałka zmiany biegów inspirowana piłką golfową w modelach ręcznych.

Ci, którzy liczyli na większą moc dzięki tej specjalnej edycji, nie mieli tyle szczęścia. 40th Anniversary Edition jest napędzany tym samym silnikiem 2.0 Turbo I4 o momencie obrotowym 241 i 273 Nm, co inne GTI. Podobnie jak w standardowym GTI, można go połączyć z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegową DSG ze skrzynią Tiptronic VW.

Podczas gdy wiele samochodów z edycji specjalnych rozbija bank, ten wydaje się nie mieć. Ceny 2023 VW Golf GTI 40th Anniversary Edition zaczynają się od 34 150 USD za podręcznik; DSG przywróci Ci 34 950 USD, w tym 1095 USD opłat za miejsce docelowe.

Jeśli chcesz, musisz działać szybko. Volkswagen oferuje tylko 1500 edycji 40th Anniversary Edition, która dzieli się na modele manualne i DSG. Wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku.

READ  Spodnie dresowe na zawsze? Dlaczego trend w modzie „sportowej” może przetrwać poza pandemią

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top