20 prognoz na przyszłość: KPMG

TORONTO – Nowy raport KPMG analizujący współczesne trendy w celu sporządzenia 20 prognoz na następne 20 lat mówi, że szybkie tempo nauki i technologii sprawi, że świat będzie wyglądał zupełnie inaczej niż ten, który mamy teraz.

Raport nosi tytuł20 przepowiedni na najbliższe 20 latWskazuje, że społeczeństwo zostanie silnie połączone z ultraszybkimi sieciami zasilanymi sztuczną inteligencją.

„Szybkie postępy technologiczne znacznie przybliżają science fiction do rzeczywistości” – powiedział w oświadczeniu dyrektor ds. cyfrowych i partner zarządzający KPMG Canada, Armughan Ahmad. „Technologia na nowo definiuje każdy sektor i każdy aspekt naszego życia, dzięki czemu my i nasza planeta będą zdrowsi”.

W ankiecie przeprowadzonej wśród 1002 Kanadyjczyków w wieku 18 lat i starszych, przeprowadzonej w dniach 1-5 listopada w panelu Asking Canadians w Delvinia, przeprowadzonej przez internetowy program badawczy Methodify, KPMG zakwestionowało to, co ich zdaniem przyniesie przyszłość.

Większość ankietowanych Kanadyjczyków, 78 procent, uważa, że ​​„wszystko jest możliwe” w najbliższej przyszłości, a 45 procent spodziewa się, że do tego czasu będą latać samochody.

Poparł wiele postępów w medycynie, a 63 procent wyraziło poparcie dla takich rzeczy, jak zmiana DNA w celu zapobiegania rakowi, demencji lub innym chorobom. 67 procent ankietowanych Kanadyjczyków uważa, że ​​100-letni Kanadyjczycy będą normą za 20 lat.

Ponad 90 procent stwierdziło, że gospodarka musi stać się bardziej cyrkularna, bez marnowania niczego – 83 procent stwierdziło, że obawia się o przyszłe dostawy żywności z powodu trudnych warunków pogodowych, zanieczyszczenia i utraty gruntów rolnych.

Jednak nie wszyscy ankietowani patrzyli w przyszłość z optymizmem: 69 procent stwierdziło, że są nieco zaniepokojeni tym, co nas czeka w ciągu najbliższych 20 lat, a 54 procent obawia się, że ludzie stracą kontrolę nad sztuczną inteligencją i robotyką. Osiemdziesiąt dziewięć procent wyraziło nadzieję, że prywatność i wolności osobiste nie zostaną poświęcone.

READ  Stany Zjednoczone oskarżają „byka” o sprzedaż informacji wewnętrznych przez Internet over

„Wraz z tymi nowymi technologiami pojawi się rosnąca potrzeba tworzenia zabezpieczeń w zakresie bezpieczeństwa danych, prywatności i kwestii etycznych” – powiedziała w komunikacie Silvia Klasovik Kingsmill, globalna szefowa ds. prywatności w cyberprzestrzeni w KPMG. „Poparcie publiczne dla tych wydarzeń i zaufanie do nich będzie wymagało od rządu, przedsiębiorstw i organów regulacyjnych wprowadzenia ścisłych zasad, procesów i mechanizmów w celu ochrony przed nadużyciami i zapewnienia, że ​​interes publiczny będzie obsługiwany. Zabezpieczenia te będą musiały zostać opracowane równolegle z technologią postęp.”

Oto krótkie podsumowanie 20 prognoz z raportu KPMG:

Dominuje zdrowie i technologia

Sztuczna inteligencja i analiza danych staną się standardowymi narzędziami opieki zdrowotnej, a ludzie będą regularnie dożywać 100 lat. Wykorzystane zostaną postępy technologiczne, takie jak urządzenia do noszenia na ciele i mikroczipy, a medycyna genomiczna stanie się normą.

Biuro, jakie znamy, stałoby się wirtualne, a pracownicy mieliby większy wpływ na strategię firmy i cel społeczny. Kapitalizm interesariuszy będzie normą w firmach, które mają jasno określony cel zgodny z wartościami akcjonariuszy.

Zbieranie poświadczeń, a nie stopni naukowych lub dyplomów stanie się normą, a instytucje policealne będą korzystać z zaawansowanych technologii. Pracownicy skupią się na pracy wysokiej jakości, podczas gdy roboty będą wykonywać normalne zadania, ale programy rządowe będą wspierać „robotników przesiedlonych”.

Istnieje główna prognoza związana z podróżami, dzięki projektom KPMG, że podróże lotnicze zrewolucjonizują bezemisyjne, ultraszybkie samoloty, które przetransportują podróżnych z Montrealu do Londynu w ciągu dwóch godzin. Turystyka kosmiczna stanie się tańsza, a instytucje publiczne i prywatne będą tworzyć przemysły kosmiczne, takie jak górnictwo.

Prawie wszystko będzie podłączone do internetu, a będzie zasilane przez ultraszybkie sieci 6G i blockchain. Sztuczna inteligencja będzie zaangażowana w tworzenie filmów, w tym wyniki i wykorzystanie czujników ciała do pomiaru reakcji widzów.

Prawie wszystko stanie się wirtualne, łącznie z bankowością (brak fizycznych oddziałów) i zakupami. Obliczenia kwantowe będą się rozwijać i będą dostępne zawsze i wszędzie.

Innowacje w wykorzystaniu zasobów przekształcą światową gospodarkę w gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której rolnictwo precyzyjne, rolnicy zrobotyzowanych i mięso hodowane w laboratoriach staną się normą. Zużycie gruntów i wody zostanie zmniejszone, a emisje gazów cieplarnianych i owady staną się podstawą – polityka dotycząca zmian klimatycznych zostanie wdrożona w ciągu najbliższych 20 lat, dzięki czemu „zero netto” stanie się rzeczywistością.

KPMG spodziewa się, że trzy czwarte samochodów stanie się w pełni autonomiczne, a także bardziej ekologiczne i mniejsze. Sieci danych będą się rozwijać wystarczająco daleko, aby ruch był bardziej przewidywalny.

Technologia zostanie uznana za podstawowe prawo człowieka, powszechny dostęp do szybkiego Internetu zostanie przyjęty, podczas gdy normą będą luźniejsze regulacje rządowe.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top