16-letnia gwiazda baseballu Jaida Lee rzuca pierwsze boisko w meczu Jaya

Szesnastoletnia Jaida Lee rzuca boisko podczas Letnich Igrzysk Kanady w pobliżu wodospadu Niagara. (Dostarczone przez Pamelę Edwards)

Po świętowaniu swojego pierwszego meczu baseballowego na kanadyjskich letnich igrzyskach, 16-letnia Jaida Lee przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Lee ma rzucić pierwsze uroczyste boisko w sobotę, kiedy Blue Jays zmierzą się z Cleveland w Toronto.

„Bardzo podekscytowany”, powiedział mi w czwartek. „To naprawdę wspaniałe, że może niektórych z nich spotkam”.. „Planuję rzucić prawdziwe boisko”.

„Nie sądzę, żeby miała problem z umieszczeniem go na talerzu” – powiedział jej ojciec, Dave Lee.. – Jest bardzo dobra. Zawsze jest w strefie, więc nie sądzę, żeby to stanowiło problem.

Rzut zakończył historyczny tydzień dla dziewczyny, która była nosicielką flagi Nowej Fundlandii i Labradora na ceremonii otwarcia turnieju i która przełamała bariery, gdy została pierwszą kobietą, która wzięła udział w męskim baseballu na Igrzyskach.

Well Lee rozegrał dwa mecze w Nowej Fundlandii i przegrał Labrador z Albertą w poniedziałek. Piłka, której użyłeś, trafia do Kanadyjskiej Galerii Sław Baseballu.

„Kiedy tam byłam, to było jak każda inna gra” – powiedziała. „Ale ogólnie wyjście tam, jak wyjście i wszyscy wiwatujący, było trochę nerwowe”.

„Wzór do naśladowania”

Powiedziała mi, że ze względu na jej pozycję na Letnich Igrzyskach, poznała wiele innych młodych kobiet, które próbują rozwijać swoją karierę w męskim baseballu — i ma nadzieję, że wiele z nich będzie miało szansę pójść w jej ślady.

Powiedziała, że ​​powiedziano jej, że niektóre rodziny czekały od miesięcy, aby zobaczyć, jak rzuca się w tym meczu z Albertą.

Powiedziała: „Wspaniale jest to słyszeć i widzieć. Na przykład jestem wzorem do naśladowania dla niektórych młodszych dziewczyn”.

Lee pozuje do zdjęcia z dwoma młodymi fanami na Letnich Igrzyskach w Kanadzie. (2022Gry Kanada / Twitter)

Dave Lee powiedział, że cieszy się zainteresowaniem i możliwością nawiązania kontaktu z młodszymi graczami.

„Fakt, że małe dziewczynki biorą udział w jej meczach, a ona je inspiruje, myślę, że to dla niej naprawdę wielka sprawa”.

Nawet jeśli widok jego córki przełamującej bariery i zabezpieczającej swoje miejsce w podręcznikach historii wydawał się dziwny, Dave Lee powiedział, że jego córka pozostała skupiona.

Są poza rywalizacją o medale, ale Team NL ponownie zagra w baseballu na Kanadyjskich Letnich Igrzyskach w 2022 r. – zmierzy się z Wyspą Księcia Edwarda w piątek rano.

Jaida Lee powiedziała, że ​​jej kolejnym celem jest reprezentowanie Kanady w międzynarodowych zawodach sportowych, dodając, że chciałaby również zagrać w uniwersyteckich zawodach baseballowych.

Jej ojciec powiedział, że jej miejsce w historii jest rzeczywiście pewne.

„Jeżeli Jaida zrezygnuje z gry w piłkę za kilka lat i że może przywrócić swoje dzieci do Baseballowej Galerii Sław i pokazać, co zrobiła, myślę, że to jest zdecydowanie najważniejsze”.

„Ale myślę, że po tym będzie więcej piłek… Myślę, że ma wiele, wiele więcej chwil przed sobą”.

Czytaj więcej z CBC Nowa Fundlandia i Labrador

READ  NHL przestanie testować zawodników bez objawów po przerwie All-Star

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top