15 uczniów hospitalizowanych w Gauteng po zjedzeniu „kosmicznych ciastek”

Gauteng Teaching School MEC Panyaza Lesufi wezwał uczniów do powstrzymania się od kupowania lub spożywania nieznanych substancji, które zagrażają ich zdrowiu i życiu.

  • Piętnastu uczniów z dwóch szkół w Gauteng trafiło do szpitala po zjedzeniu „kosmicznych ciastek”.
  • Ciasta ozdobiono konopiami.
  • Departament Edukacji Gauteng ostrzega uczniów, aby nie kupowali nieznanych materiałów.

Ministerstwo Edukacji Gauteng wyraziło zaniepokojenie po tym, jak kilku uczniów zostało hospitalizowanych po zjedzeniu produktów zawierających konopie indyjskie.

Rzecznik departamentu Steve Mabona powiedział, że 11 uczniów z Randfontein High School w West Rand zostało pospiesznie przewiezionych do różnych placówek medycznych w czwartek po zachorowaniu w godzinach szkolnych.

Dodał, że dwóch studentów zostało wypisanych ze szpitala, a dziewięciu trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

„Wykazano, że ci uczniowie spożywali „kosmiczne ciastka” sprzedawane przez innego 12-klasistę, któremu grozi zawieszenie za naruszenie szkolnego kodeksu postępowania i narażenie życia innych uczniów” – powiedział Mabona.

Przeczytaj także | Studenci Tshwane hospitalizowani po zjedzeniu vetkoek od lokalnego sprzedawcy

W osobnym incydencie, który miał miejsce w sobotę, czterech dwunastoklasistów ze szkoły średniej Mamelung w Tsakani w Ekurholini zostało zabranych do szpitala po zakupie „kosmicznych ciastek” w drodze na dodatkowe zajęcia.

„Jesteśmy zaniepokojeni i naprawdę niezadowoleni z dalszego spożywania tych „kosmicznych ciastek”, gdy uczniowie chorują i często są hospitalizowani.

„Wzywamy uczniów do powstrzymania się od kupowania lub spożywania nieznanych substancji, które zagrażają ich zdrowiu i życiu.

„Warunki tych uczniów są ściśle monitorowane, aby zapewnić ich szybki powrót do zdrowia i bezpieczny powrót do rodzin” – powiedział Gauteng Education MEC Panyaza Lesufi.

Żyjemy w świecie, w którym zanikają fakty i fikcja

W czasach niepewności potrzebujesz dziennikarstwa, któremu możesz zaufać. Tylko R75 miesięcznieMasz dostęp do świata dogłębnych analiz, dziennikarstwa śledczego, najlepszych opinii i wielu funkcji. Prasa umacnia demokrację. Zainwestuj w przyszłość już dziś.

READ  Windsor szarzeje po znacznym zmniejszeniu zieleni widzianej z kosmosu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top