100-letni były nazistowski strażnik na procesie za 3518 zgonów – National

Były strażnik SS, obecnie 100, wszedł w czwartek do niemieckiej sali sądowej na platformie spacerowej, aby spotkać się z oskarżeniami o pomoc w wysłaniu ponad 3000 osób na śmierć w nazi Podczas obozu koncentracyjnego II wojna światowa.

Prokuratorzy twierdzą, że Josef S., członek sił paramilitarnych partii nazistowskiej, przyczynił się do śmierci 3518 osób w Obóz koncentracyjny Sachsenhausen Stając regularnie na strażnicy w latach 1942-1945.

Lekarze powiedzieli, że mężczyzna, którego pełne nazwisko nie zostało ujawnione ze względu na niemieckie przepisy dotyczące raportowania procesów, tylko częściowo nadaje się do stawienia się w sądzie: rozprawy będą ograniczone do zaledwie dwóch i pół godziny dziennie.

Na początku procesu jego prawnik podniósł niebieskie akta, aby ukryć twarz swojego klienta, gdy został postawiony przed sądem w Neuruppen, niedaleko Berlina.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Czytaj więcej:

96-letnia eks-nazistowska sekretarka aresztowana po ucieczce z procesu w Niemczech

Część osób przetrzymywanych w Sachsenhausen została zabita cyklonem B, trującym gazem używanym również w innych obozach zagłady, w których podczas Holokaustu zginęły miliony Żydów.

W Sachsenhausen przebywali głównie więźniowie polityczni z całej Europy, a także jeńcy sowieccy i niektórzy Żydzi.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Nieopowiedziana historia o tym, jak dwie najlepsze przyjaciółki, oddzielone od nazistów, odnalazły się po 82 latach


Nieopowiedziana historia o tym, jak dwoje najlepszych przyjaciół, oddzielonych od nazistów, odnajduje się po 82 latach – 27 lutego 2021 r.

„To dużo emocji… tak naprawdę nie mogę mówić”, powiedział Antoine Grombach, 79 lat, po czym odwrócił się gwałtownie, gdy napłynęły mu łzy. Jego ojciec, francuski bojownik ruchu oporu, zginął w obozie.

Leon Schwarzbaum, lat 100, siedział spokojnie czekając na rozpoczęcie procesu na sali sądowej, pokazując reporterom jego zdjęcie z rodzicami i wujkiem, którzy wszyscy zginęli w Auschwitz.

READ  Siostra Kim Jong Una mówi, że Korea Północna jest otwarta na rozmowy z Południem, jeśli Seul okaże „szacunek” | Korea Północna

Historia toczy się dalej pod reklamą

Prokuratorzy oskarżają Josepha S. „przyczynianie się do okrutnych i złośliwych morderstw” poprzez pomoc w „tworzeniu i utrzymywaniu zagrażających życiu warunków w obozie”.

Czytaj więcej:

Były nazistowski członek szwadronu śmierci mieszkający w Ontario umiera przed deportacją

W ostatnich latach pojawiła się seria zarzutów przeciwko byłym strażnikom obozów koncentracyjnych za zbrodnie przeciwko ludzkości podczas II wojny światowej. zeszły tydzień, 96-letni były sekretarz obozu uciekł W dniu, w którym miał się rozpocząć jej proces, policja aresztowała go kilka godzin później.

Orzeczenie sądu z 2011 r. utorowało drogę do tych ostatecznych postępowań, stwierdzając, że nawet ci, którzy pośrednio przyczynili się do zabójstw w czasie wojny, bez wszczynania spustu lub wydawania nakazu, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Otwarty w 1936 roku jako jeden z pierwszych nazistowskich obozów koncentracyjnych, Sachsenhausen służył jako obóz szkoleniowy dla strażników SS, którzy następnie służyli gdzie indziej, m.in. w Auschwitz i Treblince. Inni zabici w Sachsenhausen to holenderscy bojownicy i lokalni polityczni przeciwnicy nazistów.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top