Związek twierdzi, że autobus przejechał stopę protestującego przed hotelem Metrotown

Związek twierdzi, że autobus przejechał stopę protestującego przed hotelem Metrotown

Burnaby (News 1130) – Związek reprezentujący strajkujących robotników w hotelu Hilton w Metrotown twierdził, że autobus przejechał stopami sponsora przed hotelem w sobotę po południu.

Pracownicy hoteli strajkują, mówiąc, że niektóre firmy wykorzystują epidemię jako pretekst do przedłużających się zwolnień, z których wiele to kobiety z mniejszości.

Kevin Malone, organizator UNITE HERE, lokal 40, autobus wiózł pilotów i załogę przebywającą w hotelu.

„Kiedy autobus wyjeżdżał dzisiaj z załogą Lufthansy, demonstrowaliśmy na ulicy. Gdy autobus jechał do przodu, jedna z nóg naszego sojusznika została przejechana, a jego stopa została uwięziona pod autobusem”.

Malone mówi, że stopy protestującego były trzymane przez około minutę, a później ratownicy zabrali go do szpitala.

Robotnicy byli bici przez 29 dni. Malone mówi, że linie pikiet były na ogół spokojne i zgodne ze wszystkimi przepisami miasta.

NEWS 1130 przybył do Burnaby RCMP w celu skomentowania.

Powiązane artykuły:

W międzyczasie Związek Pracowników Kolumbii Brytyjskiej chce, aby ludzie bojkotowali Hilton Metrotown i Pacific Gateway, twierdząc, że pracownicy mają do czynienia z „surowymi zwolnieniami i cofaniem się płac i świadczeń”.

ŁĄCZ SIĘ TUTAJ Lokalna 40 twierdzi, że kobiety, zwłaszcza kobiety doświadczające rasizmu, w branży hotelarskiej są nieproporcjonalnie dotknięte COVID-19.

„Bojkot stanowi mocne przesłanie, że opinia publiczna oczekuje, że hotele wrócą do swoich miejsc pracy, zanim rozprzestrzeni się epidemia”. Przewodnicząca związku Zelda Chan powiedziała: „Nikt nie powinien stracić pracy i zostać zastąpiony z powodu tymczasowego kryzys.”

Pliki od Lisy Stacey i Lasii Kretzel

READ  Samolot Boeinga wraca na lotnisko w Japonii z powodu pęknięcia okna w kokpicie Wiadomości lotnicze

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *