Zrobiła, o co prosiła

Uchwały anty-LGBT o przyjęciu w Polsce tzw. Kolejnych gmin, działacz Bart Staszhevsky zorganizował imprezę, podczas której umieścił symbol „strefa wolna od LGBT” przy wejściach do miejsc, w których ludzie „głosowali” na dokument homoseksualny. Taka tabliczka pojawiła się między innymi pod informacją o wejściu do wsi Podkarpacia nad Nilem. Działacz chciał ujawnić zdjęcia tożsamości, ale samorządowcy postanowili mu to uniemożliwić.

Gmina reprezentowana przez kancelarię wystąpiła z wnioskiem o zaprzestanie kopiowania przez sąd. Sąd Okręgowy w Rzeszowie Rw zbadał moją skargę i nie pozostawił suchej nitki na argumentacji Gminy.

– Napisane przez Barta Staszewskiego na Facebooku.

„Gmina wysunęła tę sprawę na pierwszy plan w wyniku podjęcia uchwały, która została błędnie zinterpretowana 'na własny wniosek’”

W serwisie społecznościowym wraz ze zdjęciem aktywistka zamieściła najważniejsze cytaty z końca. Sąd orzekł, że treść zdjęcia nie została wykazana jako nieprawdziwa lub „w jakimkolwiek stopniu fałszywa lub zniekształcona”.

Podjęcie uchwały spowodowało negatywny efekt wizerunkowy w postaci uznania gminy za nietolerancyjną. .

– Czytamy we fragmentach cytowanych przez Staszewskiego.

„Trybunał uznał, że oświadczenia skarżącego były całkowicie bezpodstawne i nie poparte żadnymi trwałymi dowodami, a zatem w wyniku obowiązkowych działań w zakresie rozpowszechniania fałszywych i wprowadzających w błąd informacji, osoby zostały posegregowane w gminie na podstawie zadanych kryteriów – turystów, inwestorów, partnerów strategicznych i współpracowników w kontekście środków unijnych. Z zastrzeżeniem niedoszacowania. Gmina poruszyła tę kwestię „na własną prośbę” po rozwiązaniu nieporozumień„- powiedział sąd.

Obejrzyj wideo
Jak krzyczy w PE: Wszystko inne niż lewica jest uważane za naruszenie prawa. W Polsce nie ma stref skierowanych przeciwko LGBT

READ  Supermarket wprowadza dwujęzyczne napisy polsko-śląskie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top