Zrobiła, o co prosiła

Uchwały anty-LGBT o przyjęciu w Polsce tzw. Kolejnych gmin, działacz Bart Staszhevsky zorganizował imprezę, podczas której umieścił symbol „strefa wolna od LGBT” przy wejściach do miejsc, w których ludzie „głosowali” na dokument homoseksualny. Taka tabliczka pojawiła się między innymi pod informacją o wejściu do wsi Podkarpacia nad Nilem. Działacz chciał ujawnić zdjęcia tożsamości, ale samorządowcy postanowili mu to uniemożliwić.

Gmina reprezentowana przez kancelarię wystąpiła z wnioskiem o zaprzestanie kopiowania przez sąd. Sąd Okręgowy w Rzeszowie Rw zbadał moją skargę i nie pozostawił suchej nitki na argumentacji Gminy.

– Napisane przez Barta Staszewskiego na Facebooku.

„Gmina wysunęła tę sprawę na pierwszy plan w wyniku podjęcia uchwały, która została błędnie zinterpretowana 'na własny wniosek’”

W serwisie społecznościowym wraz ze zdjęciem aktywistka zamieściła najważniejsze cytaty z końca. Sąd orzekł, że treść zdjęcia nie została wykazana jako nieprawdziwa lub „w jakimkolwiek stopniu fałszywa lub zniekształcona”.

Podjęcie uchwały spowodowało negatywny efekt wizerunkowy w postaci uznania gminy za nietolerancyjną. .

– Czytamy we fragmentach cytowanych przez Staszewskiego.

„Trybunał uznał, że oświadczenia skarżącego były całkowicie bezpodstawne i nie poparte żadnymi trwałymi dowodami, a zatem w wyniku obowiązkowych działań w zakresie rozpowszechniania fałszywych i wprowadzających w błąd informacji, osoby zostały posegregowane w gminie na podstawie zadanych kryteriów – turystów, inwestorów, partnerów strategicznych i współpracowników w kontekście środków unijnych. Z zastrzeżeniem niedoszacowania. Gmina poruszyła tę kwestię „na własną prośbę” po rozwiązaniu nieporozumień„- powiedział sąd.

Obejrzyj wideo
Jak krzyczy w PE: Wszystko inne niż lewica jest uważane za naruszenie prawa. W Polsce nie ma stref skierowanych przeciwko LGBT

READ  Paulo Sousa wysłał trzech zawodników reprezentacji Polski na poziom reprezentacji Polski

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *