Zniszczone wojną rosyjskie czołgi wystawione na Placu Polskim, aby podkreślić „okrucieństwa”

Zniszczone wojną rosyjskie czołgi wystawione na Placu Polskim, aby podkreślić „okrucieństwa”

Wystawa będzie prezentowana na Placu Fort na starym mieście Warszawy, odbudowanym po zburzeniu w czasie II wojny światowej.

Treść artykułu

WARSZAWA, Polska (AP) – Polscy i ukraińscy urzędnicy rządowi twierdzą, że planują wystawić w Warszawie uszkodzone lub spalone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone przejęte przez siły ukraińskie podczas wojny.

Treść artykułu

Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk powiedział, że pomysł uwydatnił rosyjskie „okrucieństwa” i reakcję Ukrainy.

„Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie, a (z drugiej pokazujemy heroiczną obronę ukraińskich sił zbrojnych i konsekwencje tych walk” – powiedział Tavarsik.

Widok ogólny na plac Fort na starówce Warszawy w dniu 28 grudnia 2020 r.
Widok ogólny na plac Fort na starówce Warszawy w dniu 28 grudnia 2020 r. Zdjęcie: Cocker Bemble / Reuters

Paradoksalnie nazwana plenerowa wystawa „Niezwyciężona armia” będzie prezentowana na placu Fort na starówce Warszawy, zburzonej w czasie II wojny światowej iz wielkim trudem odbudowanej.

Minister obrony Ukrainy Oleksi Resnikow powiedział w tym tygodniu, że podobne wystawy zaplanowano w innych europejskich stolicach, m.in. w Berlinie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

„Pomożemy zapewnić, że rosyjskie czołgi trafią do Europy, ale w formie rozpadu” – powiedział Reznikow w niedzielę w polskich wiadomościach Telewizji Polsat.

Ukraina wzywa swoich zachodnich sojuszników do dostarczania większej ilości sprzętu wojskowego i amunicji w celu wsparcia jej obrony przed ciężkimi rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

READ  Obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022 jest zasilany przez Huawei w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *