Złość z powodu nieobecności Lionela Messiego rozszerzyła się na Chiny po tym, jak zawodnik Interu Miami wziął udział w meczu w Japonii

Otwórz ten obraz w galerii:

Lionel Messi z Inter Miami podczas gry podczas przedsezonowego meczu towarzyskiego pomiędzy Vissel Kobe i Inter Miami na Stadionie Narodowym, 7 lutego 2024 r. w Tokio, Japonia.Kenta Harada/Getty Images

Wygląda na to, że argentyński piłkarz Lionel Messi doszedł do siebie po kontuzji pachwiny, która wykluczyła go z gry w niedzielnym meczu pokazowym w Hongkongu, ale szkody wyrządzone jego reputacji w Chinach mogą być trudne do naprawienia.

Po nieobecności Messiego w Hongkongu kibice wygwizdali i zażądali zwrotu pieniędzy, a gniew nasilił się, gdy gwiazda Interu Miami wzięła udział w środowym meczu z japońską drużyną Vissel Kobe, a niektórzy w Chinach domagali się zwrotu pieniędzy. Bojkotować i żądać odwołania nadchodzących meczów towarzyskich Argentyny w tym kraju.

Mecz Miami w Hongkongu był mocno promowany ze względu na występ Messiego, który jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. Niektórzy fani wydali setki dolarów, aby zdobyć miejsca premium, podczas gdy inni podróżowali z Chin kontynentalnych, a nawet do Australii, by pod koniec drugiej połowy dowiedzieć się, że Messi nie będzie brał udziału w wydarzeniu.

skonfrontować się z lokalnymi organami regulacyjnymi Surowe żądanie zwrotu pieniędzyprzekazał już 2,7 miliona dolarów ze wsparcia rządowego na rzecz wydarzenia.

Kontrowersje mogłyby ucichnąć, gdyby Hongkong był ostatnim przystankiem Miami na azjatyckim tournée amerykańskiej drużyny, ale decyzja Messiego o występie w Japonii wywołała nacjonalistyczne oburzenie w Chinach kontynentalnych, a niektórzy dopatrywali się w tym rażącego spisku.

„Skutki tego incydentu wykraczają daleko poza sport” – podała chińska państwowa gazeta Global Times. – stwierdził w artykule redakcyjnym. Dodał: „Wyjaśnienia Messiego i Interu Miami nie są przekonujące i istnieje wiele spekulacji na temat prawdziwych przyczyn takiego stanu rzeczy”. Jedna z teorii głosi, że ich działania są motywowane politycznie, ponieważ Hongkong zamierza pobudzić gospodarkę poprzez to wydarzenie, a siły zewnętrzne celowo chciały zawstydzić Hongkong tym incydentem.

READ  Lions wracają do gry dzięki dominującej wygranej u siebie nad Stamps

Regina Ip, starsza doradczyni przywódcy Hongkongu Johna Lee, również obarczyła winą za incydent nieokreślone osoby zewnętrzne.

„Ludzie w Hongkongu nienawidzą Messiego, Interu Miami i czarnej ręki, która za nimi stoi, za ich umyślny i wyrachowany brak szacunku dla Hongkongu” – napisała Ip w mediach społecznościowych. „Messi nigdy nie powinien mieć możliwości powrotu do Hongkongu. Jego kłamstwa i hipokryzja są obrzydliwe.”

Ona i inni wskazali A Wideo Ponieważ wydaje się, że Messi unika podawania dłoni panu Li, wychodzi z kolejki graczy czekających na powitanie najwyższego urzędnika Hongkongu. Argentyńczyk nie jest znany ze swoich wypowiedzi politycznych, wcześniej był krytykowany za „sportowe wybielanie” związane z wyrażeniem zgody na zostanie ambasadorem Arabii Saudyjskiej ds. turystyki.

W oświadczeniu Biuro Kultury, Sportu i Turystyki miasta potwierdziło rozczarowanie rządu faktem, że Messi nie mógł wystąpić w niedzielę.

Dodała: „Ale po trzech dniach Messi mógł aktywnie i swobodnie grać w Japonii”. „Rząd ma nadzieję, że organizatorzy i zespoły przedstawią rozsądne wyjaśnienia”.

Gdy kontrowersje uciekły z Hongkongu i stały się popularnym tematem w chińskim Internecie – gdzie w przeszłości kampanie nacjonalistyczne prowadziły do ​​bojkotu celebrytów i zaprzestania transmisji meczów drużyn sportowych – Messi interweniował w środę, najwyraźniej próbując stłumić protesty. Rosnący gniew.

Argentyńczyk napisał w poście w mediach społecznościowych: „Każdy, kto mnie zna, wie, że zawsze chcę grać… szczególnie w tych meczach, na które nawet teraz podróżujemy, a ludzie są podekscytowani oglądaniem naszych meczów”.

„Mam nadzieję, że będziemy mogli wrócić i rozegrać mecz w Hongkongu” – kontynuowano w po chińsku i hiszpańsku, dodając gratulacje z okazji nadchodzącego Księżycowego Nowego Roku.

Inter Miami również wydał oświadczenie – kilka dni po tym, jak „The Globe and Mail” i kilka innych mediów poprosiły o komentarz na temat niedzielnego meczu – twierdząc, że klub był „zaszczycony” wizytą w Hongkongu i zrozumiał rozczarowanie fanów, powtarzając, że nieobecność Messiego było spowodowane wyłącznie kontuzją.

READ  Yanmark zdobywa dwa gole, McDowid zdobywa 57. miejsce, a Oilers pokonują Stars - Sportsnet.ca

„Ponieważ w dalszym ciągu czytamy nagłówki gazet i negatywne opinie na temat różnych interesariuszy, poczuliśmy się w obowiązku jeszcze raz podkreślić realność tego rodzaju kontuzji sportowych” – powiedziała rzeczniczka Molly Driska. Dodał: „Inter Miami będzie chciał w przyszłości wrócić do pięknego Hongkongu, jeśli kibice będą otwarci na ponowne powitanie klubu”.

Jednak gdy Miami wraca do Stanów Zjednoczonych na rozpoczęcie sezonu Major League Soccer pod koniec tego miesiąca, kontrowersje nie wykazują oznak słabnięcia. Pod koniec czwartku nazwisko Messiego było nadal popularnym tematem w chińskich mediach społecznościowych, a w kilku postach pojawiały się pogłoski, że nadchodzące mecze towarzyskie pomiędzy Argentyną a Chinami mogą zostać odwołane.

Jednak niektórzy fani Messiego nie zgodzili się z tym, rozpowszechniając 14-stronicowy plik PDF, próbując odeprzeć krytykę zawodnika i podkreślić jego liczne osiągnięcia. Jednak kilka godzin po utworzeniu powiązany z nim hashtag był pełen obelg zarówno pod adresem Messiego, jak i jego zwolenników.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *