Zbigniew Girzyński został zawieszony jako członek PiS. Został zaszczepiony przeciwko Govt-19 jako wykładowca

Zbigniew Girzyński został zawieszony jako członek PiS.  Został zaszczepiony przeciwko Govt-19 jako wykładowca

„Pani Zipikneu Kirgiyasky została dziś zawieszona jako członek partii decyzją lidera PIOS Jaroslava Kokzyaskiego; zasady obowiązują wszystkich” – powiedział Krystof Sopholevsky, przewodniczący komitetu wykonawczego PIES. Kyrgiasky przyznał się do szczepienia Govt-19 jako wykładowca. „Nie prosiłem nikogo w kolejce o priorytet i w żadnym wypadku nie szczepiłem” – podkreślił.

Najpierw to poznaj Powiedział, że niektórzy pracownicy nie będący lekarzami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika powinni zostać zaszczepieni przeciwko wirusowi koronowemu. Portal „Newsgenic Torusky”. „Według nieoficjalnych informacji wśród zaszczepionych w poniedziałek (w 22 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Chichosinku) powinien być poseł prawa i wymiaru sprawiedliwości, a badacz UMK Zbiknev Kirgysky” – napisał we wtorek na portalu. .

O sprawę zapytał dziennikarz RMF FM Patrick Michelsky. Polityk unikał odpowiedzi, kierując lakoniczną wiadomość do naszego korespondenta: „We wszystkich sprawach dotyczących skuteczności mojego mandatu poselskiego, ale zgodnie z obowiązującymi mnie zasadami dotyczącymi mojego podstawowego miejsca pracy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Tuż przed 22.00 Krzysztof Sopolevsky, przewodniczący komitetu wykonawczego PIZ, poinformował, że decyzją prezesa PYS Jaroslava Kokzyowskiego zawieszono Gypneu Kyrzyzsky’ego w składzie. „Zasady obowiązują wszystkich” – powiedział Sopolevsky. Po tej informacji raport został przesłany do posła. Wydawca: Kirzyasky.

„Nie prosiłem o pierwszeństwo w kolejce, pod żadnym pozorem nie zostałem zaszczepiony. Szedłem od A do Z zgodnie z obowiązującym prawem i zgodnie z zaleceniami władz uczelni, to jest moje podstawowe miejsce pracy” – POSEŁ. Napisał.

READ  Gatunki inwazyjne zagrażają polskiej faunie i florze. Rząd zapowiada akcję

Kirgiski podkreślił również, że akceptuje pogląd Christopha Sopolewskiego, że zasady obowiązują wszystkich. „Zwłaszcza ci, którzy je założyli, powinni się zgłosić. Ja tylko działałem i będę działał odpowiednio” – powiedział polityk.

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Markin Szygievsky w oświadczeniu dla PAP podkreślił, że Zbigniew Girzyński ma prawo do szczepień „na podstawie zarządzenia Ministra Zdrowia z 14 stycznia”. Zasada ta dotyczy szczepień pracowników uczelni.

Już w grudniu rzecznik przyznał, że na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znajduje się lista osób, które chcą się zaszczepić. W tym czasie według Czyżniewskiego wszyscy pracujący na uczelni mogli się zarejestrować, a 1100 osób było gotowych. Po zmianie regulaminu – 14 stycznia – grupa została zredukowana do wykładowców akademickich.

Więc mogę potwierdzić tego profesora. Kyrgyzsky, badacz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, mógłby skorzystać z takich terminów. Dotyczą one nie tylko naszej uczelni, ale każdego w Polsce. Nie wiem o poszczególnych szczepionkach – Akcentowany.

Szczepienia populacyjne trwają od poniedziałku, a osoby z grupy zerowej otrzymują drugą dawkę preparatu.

Z danych opublikowanych na rządowej stronie we wtorek (11.30) gov.pl. Pokazuje, że do tej pory w Polsce wyprodukowano 776 987 szczepionek przeciwko Govt-19. Podaje się, że średnia liczba szczepionek dziennie wynosi 67 743.
We wtorek wieczorem kanclerz skarbu ogłosił, że na Twitterze został złamany post: „Przeciw Kovit-19 zaszczepiono we wtorek 118 915 tysięcy pacjentów we wszystkich częściach kraju”.

Szczepionki przeciwko COVID-19 wystartowały 27 grudnia 2020 roku w naszym kraju. Personel medyczny i niemedyczny placówki jest powiązany z osobami powyżej 70 roku życia od 25 stycznia.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *