Zawodnik BC wygrywa Mistrzostwa Świata MMA

W ten weekend Arjan Bhular z Richmond w Kolumbii Brytyjskiej został ogłoszony mistrzem świata wagi ciężkiej w mieszanych sztukach walki (MMA), stając się pierwszą osobą pochodzenia południowoazjatyckiego, która zdobyła tytuł.

Polar powiedział, że jego techniczne zwycięstwo w drugiej rundzie przez nokaut nad pięcioletnim mistrzem Brandonem Verą było wynikiem „życia pracy”.

„Jestem zaskoczony” – powiedziała korespondentka CBC Gloria Makarenko, 34-latka.

„Czuję się niezwykle szczęśliwy, niezwykle szczęśliwy i podekscytowany tym, co będzie dalej”.

Prowadzący Sportsnet Radio Randeep Janda, który śledzi karierę Bhullara od 15 lat, opisał Bhullar jako lokalną legendę i prewencyjnego wojownika.

„Znajomość jego historii… była szczególnym momentem” – powiedział Ganda.

„Kiedy coś robi, nie ma półśrodków”.

Korzenie wrestlingu

Polar walczył z Kanadą na Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Wspólnoty Narodów i Igrzyskach Panamerykańskich. Powiedział, że „urodził się” w zapasach, po tym jak jego ojciec uprawiał ten sport po wyemigrowaniu z Indii do Kanady.

„Wrestling to wielka sprawa w domu” – powiedział Bhular.

„Mój ojciec podniósł go bardzo szybko, kiedy tu przyjechał, nie znał języka, a rodzina nie miała zbyt wiele w naszej kieszeni, ale znali się na zapasach”.

Powiedział, że walczył „odkąd nosiłem pieluchy”.

Adam Ryan, trener MMA w Bhullar, powiedział, że wie, że Bhullar ma umiejętności, aby odnieść sukces w MMA z historii wrestlingu, w tym jak trenować, przestrzegać planów dietetycznych i żywieniowych oraz ciężko pracować.

„Wiedziałem, że nadejdzie z ogromnym fundamentem” – powiedział Ryan.

Trenuje Bhullara od około siedmiu lat, przez całą swoją karierę w MMA i razem podróżowali po całym świecie, aby trenować i walczyć. Niestety, ze względu na zasady kwarantanny, Ryan nie był w stanie eskortować Bhulara do Singapuru na mecz o mistrzostwo.

READ  Jacksonville Jaguars Doug Pederson jest nowym głównym trenerem

„To była trudna decyzja” – powiedział.

W noc wielkiej walki Ryan jechał do domu po treningu z niektórymi kolegami z drużyny i czuł, jak ogarnia go emocja. Przerwał i napisał wiersz wyrażający chęć walki z Bhularem i wysłał go do niego tej nocy.

„Każdy, kto zrobił coś poważnego i intensywnego, może to zrozumieć” – powiedział. „To wyjątkowe uczucie”.

„Chciałbym tam być.”

Dziedzictwo Indii

Bhular jest dumny ze swojego indyjskiego pochodzenia, zwłaszcza w kontekście swoich osiągnięć sportowych.

Powiedział: „Na każdym etapie reprezentuję swoją kulturę i korzenie”.

„Moi rodzice nie byli w stanie tego zrobić, kiedy przyjechali, byli wyróżniani. To były wtedy rasistowskie czasy i powiedziano im, że nie mogę być inny. Urodziłem się i wychowałem jako Kanadyjczyk i jestem dumny o tym, a po części to fakt, że mogę szanować swoją kulturę, więc mówię o tym, kiedy tylko mogę ”.

Bhular ma nadzieję dotrzeć do Indii, aby podzielić się swoim zwycięstwem z mieszkańcami rodzinnego miasta swojej rodziny.

„[I] Chcą zwrócić pas do naszej wioski, do której pierwotnie przybyła rodzina ”.

Jednak ta podróż będzie musiała poczekać, ponieważ ten kraj zajmuje się wszystkimi częściami kraju Wariant wirusa epidemii Corona B1617. Ponad 25 milionów ludzi zaraziło się wirusem w Indiach.

„W każdej rodzinie jest ktoś, kto się tym zajmuje” – powiedział Bhular.

„W niektórych częściach Indii jest tak źle, że nie mogą nawet zorganizować odpowiednich pogrzebów, na przykład nie mając nawet miejsca na kremację” – powiedział.

Powiedział, że planuje wykorzystać swoją platformę jako mistrz wagi ciężkiej MMA, aby pomóc w tamtejszej sytuacji.

„To pierwszy raz, kiedy zawodnik z Pendżabu i Azji Południowej zdobył tytuł w mieszanych sztukach walki” – powiedział Ganda z Sportsnet.

„Zawsze toczą się dyskusje na temat Raeda i tego, co mają na myśli Pionierzy – Arjan Bhular żył takim życiem”.

READ  W rozmowie Maple Leafs z Oilersami o Hymanie Dupas nie zgina kolana

Opisując Bhullar jako model świata, Janda powiedział, że jedną z rzeczy, które najbardziej kocha w Bhullar, jest jego oryginalność.

„Człowiek, którego widzisz na ringu robiącym te komentarze po meczu, osoba, której słuchasz w radiu, a może widzisz w społeczności, to ten facet”.

Posłuchaj | Wywiad Arjana Bhulara dla CBC’s On the Coast:

na plaży8:06Arjan Bhular jest mistrzem MMA

Od Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Wspólnoty Narodów i Igrzysk Panamerykańskich minęło sporo czasu, ale Arjan Bhular z Richmond jest teraz mistrzem MMA. 8:06

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *