Zawalenie się budynku w Boise w stanie Idaho

Zawalenie się budynku w Boise w stanie Idaho

BOISE, IDAHO –

Hangar lotniczy budowany na terenie lotniska w Boise w stanie Idaho zawalił się w środę, raniąc kilkanaście osób – podają urzędnicy.

Władze skontaktowały się z prywatną firmą zlokalizowaną na lotnisku Boise około godziny 17:00 w sprawie zawalonego hangaru lotniczego o stalowej ramie, powiedział podczas konferencji prasowej szef operacyjny straży pożarnej w Boise, Aaron Hamel.

Dodał, że zidentyfikowano wszystkie osoby, które były na miejscu w środę wieczorem. Hamel nie komentuje stanu rannych ani nie podaje, czy ktoś zginął. Powiedział, że urzędnicy najpierw skontaktowali się z członkami rodziny.

„To była bardzo chaotyczna scena” – powiedział Hamel, opisując incydent jako „zawalenie się ramy budynku na dużą skalę”.

„Nie wiem, co było tego przyczyną, ale mogę powiedzieć, że był to poważny globalny upadek” – powiedział, opisując je jako „katastrofalne”.

Urzędnicy twierdzą, że nie ma to wpływu na funkcjonowanie lotniska w Boise.

Tera Forman jechała autostradą międzystanową nr 84 około 17:30, kiedy zauważyła co najmniej 20 radiowozów, karetek pogotowia i wozów strażackich w odległości około 400 metrów od wejścia na lotnisko. Byli w pobliżu czegoś, co opisała jako dźwig złożony na pół i zawalony budynek w kształcie litery „M”.

„Ściany w pewnym miejscu nadal stały, a środek zawalił się po obu stronach” – dodała.

Hamill powiedział, że niektóre ofiary znajdowały się na dźwigu lub innej podwyższonej platformie, gdy konstrukcja się zawaliła, co wymagałoby specjalistycznych działań ratowniczych. Potwierdził, że w wypadku zawalił się również dźwig.

Zespoły ratunkowe i urazowe współpracują z pierwszymi ratownikami, aby udzielić pomocy pacjentom, którzy przybyli z miejsca zdarzenia, powiedziała Leticia Ramirez, rzeczniczka Regionalnego Centrum Medycznego św. Alfonsa w Boise.

Władze badają przyczyny zawalenia się. Stało się to obok Jackson Jet Center, które oferuje czartery i konserwację prywatnych odrzutowców.

READ  Rosyjskie media państwowe poinformowały, że w wyniku eksplozji w fabryce pod Moskwą rannych zostało co najmniej 25 osób

Dane dotyczące pozwoleń miasta Boise pokazują, że wykonawca Big D Builders uzyskał pozwolenia na budowę hangaru o powierzchni 39 000 stóp kwadratowych (3623 m2) dla Jackson Gate Center.

Projekt o wartości 6,2 miliona dolarów miał obejmować budowę betonowego fundamentu i metalowego budynku. Wiadomości pozostawione telefonicznie i e-mailem z prośbą o komentarz od Big D Builders nie zostały natychmiast odesłane.

„Łączymy się ze wszystkimi, których dotknął to przerażające wydarzenie” – powiedziała Jessica Flynn, dyrektor generalna Jackson Gate Center w przesłanym mediom oświadczeniu e-mailem.

Flynn powiedział, że do zawalenia doszło na zachód od Jackson Gate Center, zlokalizowanego na terenie budowanego hangaru firmy, w którym pracowało dziesiątki osób.

„Nie wiemy dokładnie, dlaczego stodoła się zawaliła” – powiedział Flynn. „Teraz skupiamy się na wspieraniu naszego zespołu i partnerów w tym trudnym czasie”.

James Quintana jechał na lotnisko, kiedy zobaczył przejeżdżające pojazdy uprzywilejowane. Powiedział, że od razu pomyślał, że to katastrofa lotnicza. Potem zobaczył zawaloną stodołę i ratowników medycznych opiekujących się ofiarami.

„Odszedłem z organów ścigania, a kiedy jest tak dużo hałasu, tak dużo personelu ratunkowego i pojazdów, wydarzyło się coś ogromnego” – powiedział. „To był przerażający widok”.

Cody McGowan pracował około 100 jardów (91 metrów) od budynku, kiedy powiedział, że usłyszał coś, co brzmiało jak głośne skomlenie psa. Kiedy podniósł wzrok, zobaczył hangar wysoki na trzy i pół do czterech pięter, zapadający się z częścią dźwigu na górze.

„Kiedy tam wszedłeś, pomyślałeś: «Wow»” – powiedział. „To szokujące widzieć budynek zapadający się sam w sobie.”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *