Zapowiedź World Junior: Kanada kontra Czechy

Zapowiedź World Junior: Kanada kontra Czechy

Jordan Dumais został zwolniony z kanadyjskiej narodowej drużyny juniorów rok temu i wykorzystał to doświadczenie, aby zdominować QMJHL i zdobyć Maple Leaf w Szwecji.

Jordan Dumais pamięta, jak się czuł, gdy dowiedział się, że nie będzie pasował do drużyny Kanady na Mistrzostwach Świata Juniorów IIHF w 2023 roku.

„To było trudne. Byłem bardzo rozczarowany” – wspomina Dumais.

Dumais, gwiazdor drużyny Halifax Mooseheads (wówczas 18-letni), znalazł się wśród 28 zawodników zaproszonych na obóz selekcyjny juniorów w Moncton, z szansą zagrania przed znanymi kibicami w Halifax.

Po wejściu do obozu Dumais był czołowym strzelcem Quebec Maritimes Junior Hockey League (QMJHL) z 54 punktami w 25 meczach, ustępując jedynie Connorowi Bedardowi pod względem większości punktów w całej Kanadyjskiej Lidze Hokejowej (CHL).

„Wiedziałem, że jestem młodszy. Wiedziałem, że moje szanse są duże, ale myślałem, że zagrałem dobrze na obozie” – mówi Dumais, który strzelił gola i asystował w meczu obozowym przeciwko drużynie gwiazd U SPORTS.

To jednak nie wystarczyło i Dumais znalazł się wśród pięciu strajkujących odesłanych do domu po zakończeniu obozu.

„Pojechałem na obóz i zrobiłem, co musiałem, ale nie wszystko poszło po mojej myśli” – mówi Dumais.

Minął rok i sprawy potoczyły się po myśli mieszkańca Montrealu. Został zaproszony z powrotem na obóz selekcyjny i zamiast odesłać do domu, w Szwecji nosił liść klonowy jako członek narodowej drużyny juniorów Kanady.

„Przyszedłem w tym roku z niewielkim doświadczeniem, zagrałem swoją grę i w tym roku wszystko poszło po mojej myśli” – mówi Dumais. „Kiedy byłeś dzieckiem, to było twoje marzenie. Szczerze mówiąc, samo noszenie logo Kanady na każdym meczu jest niewiarygodne.

Podsycanie ognia

Dumais dawał sobie radę w QMJHL na długo przed zwolnieniem z Team Canada, ale gdy wrócił do Mooseheads po obozie, przeniósł swoje zmagania na zupełnie nowy poziom, co zakończyło się historycznym sezonem.

READ  Red Wings nabył Alexa DeBrincata, podpisał z nim 4-letnie przedłużenie: co to oznacza dla Detroit w Ottawie

Zdobył punkty w pierwszych ośmiu meczach po powrocie, a w 40 meczach nie udało mu się zdobyć zaledwie sześciu bramek. Jego kariera obejmuje siedem punktów (4-3-7) przeciwko Moncton 19 lutego i sześć punktów (2-4-6) 22 marca przeciwko Charlottetown.

W zaledwie 40 meczach po powrocie z obozu Dumais zdobył 86 punktów – w samym marcu miał ich 31 – i zakończył sezon ze 140 punktami (54-86-140), pobijając rekord strzelecki drużyny Mooseheads w jednym sezonie. 137.

Zdobył kilka głównych nagród po sezonie, zdobywając Trofeum Jeana Beliveau jako najlepszy strzelec w QMJHL i Trofeum Michela Briere'a jako najlepszy zawodnik w QMJHL. Został także wybrany do pierwszego zespołu All-Star zarówno w QMJHL, jak i CHL.

Mooseheads i kolega z drużyny Team Canada Jake Furlong mówią, że po powrocie z obozu w Dumais nastąpiła zmiana.

„Myślę, że szczególnie po świętach Bożego Narodzenia miał większą motywację i więcej pracy. Chciał udowodnić ludziom, że się mylą, ale także tym, którzy w niego wierzyli, że miał rację” – mówi Furlong, który przez cztery sezony był członkiem drużyny Dumais w Halifax. pozostał taki sam poza lodem i tak naprawdę nie zmienił swojego zachowania, ale na lodzie dał z siebie wszystko i myślę, że było to widać w drugiej połowie.

Furlong uważa również, że Mistrzostwa Świata Juniorów odbywały się w Halifax i dolały oliwy do ognia.

„Myślę, że to prawdopodobnie odegrało w tym rolę. To znaczy, będąc stamtąd, będąc z Mooseheads i widząc fanów, których mieliśmy każdego wieczoru, poziom World Juniors był po prostu inny i jestem pewien, że chciał zrobić Fani Mooseheads są dumni.”

Dumais przyznaje, że brak miejsca w drużynie Kanady motywuje go do przeniesienia swojej gry na inny poziom.

„Oczywiście nie byłem zadowolony, że nie udało mi się dotrzeć w zeszłym roku, ale wykorzystałem to jako motywację, aby wrócić w tym roku”.

READ  Wewnątrz stodoły NB z lat 40. XIX wieku wymarzone lodowisko do hokeja

Uciszanie krytyków

Mierzący zaledwie 150 cm wzrostu Dumais, wybrany w trzeciej rundzie draftu NHL 2022 przez Columbus Blue Jackets (w sumie 96.), musiał stawić czoła tym, którzy kwestionowali jego wzrost i to, czy mógłby grać na wysokim poziomie. poziomie przez całą swoją karierę hokejową.

„Myślę, że byłem [doubted] Całe moje życie. Zatem w tym momencie gram w swoją grę i zawsze mam kawałek żetonu na ramieniu. „Nie myślę o tym zbyt wiele, ale zawsze tam jest”.

Poza sezonem Dumais spędził znaczną ilość czasu pracując nad poprawą różnych obszarów swojej gry, niezależnie od tego, czy chodziło o stawanie się lepszym skaterem, czy spędzanie czasu na siłowni.

„Zawsze staram się pracować nad swoją grą, gdzie tylko mogę. Zdaję sobie sprawę ze swoich niedociągnięć. Jestem mniejszy od innych, ale nie myślę o tym zbyt wiele. Latem zawsze nad tym pracuję. rzeczy i staram się ulepszać i ulepszać.

Trener Mooseheads Jim Midgley mówi, że od początku roku było jasne, że Dumais chce dołączyć do juniorskiej reprezentacji Kanady, dodając, że 19-latek to osoba bardzo nastawiona na rywalizację, chcąca wygrywać i być najlepszym z najlepszych . czas.

„Każdy trening, który wykonujemy na treningach, on chce być najlepszy. Chce wygrać, chce być najszybszy, chce być najlepszy. Jego poziom walki jest na wysokim poziomie, ale myślę, że to czyni Jordana wyjątkowym Nie jest największym facetem, ale jak na mniejszego faceta ma w sobie mnóstwo walki.

Ta ciężka praca i intensywne pragnienie bycia najlepszym opłaciły się Domisowi, który przyszedł na obóz selekcyjny z 47 punktami (16-31-47) w zaledwie 21 meczach z Mooseheads. Do lidera strzelców QMJHL Matthew Cattaforda traci pięć punktów, choć rozegrał od niego o 13 meczów mniej i nie grał dla Mooseheads od 8 grudnia.

READ  Joey Chestnut rzuca ceremonialny pierwszy rzut w meczu Blue Jays

W przyszłym tygodniu uwaga skupi się na Team Canada i World Juniors, a także na kolegach z drużyny Mooseheads, Furlongu i Matisse Rousseau. Dumais twierdzi, że będzie to cenił przez całe życie.

„To wspaniała grupa chłopaków. Mamy naprawdę dobrą atmosferę w pokoju, wiesz, w hotelu, gdziekolwiek jesteśmy, więc była świetna zabawa” – mówi. „To spełnienie marzeń”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *