Zapomnij o redukcji zatrudnienia: kanadyjscy seniorzy mieszkają w dużych domach nawet po 80. roku życia, częściowo z powodu braku opcji

James Newcomb (83 l.) mieszka w swoim przestronnym domu w Georgetown w Ontario, odkąd pamięta.

Emerytowany pilot i jego żona kupili dom z czterema sypialniami w 1982 roku, po przeprowadzce z innego domu na tym samym osiedlu. Przez lata po wyprowadzce trójki dzieci czuli się osamotnieni, aż w zeszłym roku pogarszający się stan zdrowia jego żony spowodował konieczność przeniesienia się do domu opieki.

„Sypialnia znajdowała się na najwyższym piętrze domu i nie mogła wejść po schodach” – powiedział Newcombe.

Nie było dla nich miejsca w preferowanym lokalnie ośrodku, więc ostatecznie opuścili swoich przyjaciół i starą społeczność i przenieśli się do Dundas w Ontario, małego miasteczka w granicach Hamiltona, około 60 kilometrów na południe od Georgetown. .

„Trochę trudno jest odejść” – powiedział. Dodał: „Gdybyśmy mogli, zostałbym w domu” i zauważył, że wielu jego przyjaciół nadal jest w domu.

Pragnienie pana Newcombe, aby pozostać w domu rodzinnym tak długo, jak to możliwe, staje się coraz bardziej oczywiste, a wiek, w którym starsi właściciele domów sprzedają, rośnie. Z raportu opublikowanego w listopadzie przez Canada Mortgage and Housing Corporation wynika, że ​​wskaźnik sprzedaży w przeliczeniu na pięcioletnią grupę wiekową osób w wieku 75 lat i starszych Od początku lat 90. XX w. wykazuje tendencję spadkową, co wywiera coraz większą presję na rynek mieszkaniowy.

raportZatytułowany „Zrozumienie wpływu dużych rodzin na kanadyjski rynek mieszkaniowy” stwierdził, że wskaźnik sprzedaży w tej grupie wiekowej spadł o około sześć punktów procentowych w ciągu ostatnich 30 lat.

Powiedziała, że ​​seniorzy rzadziej sprzedają swoje domy przed ukończeniem 85. roku życia, zauważając, że zmiany demograficzne niezbędne do uwolnienia znacznej części zasobów mieszkaniowych nie rozpoczną się przez kilka lat. „Według prognoz demograficznych kanadyjskiego urzędu statystycznego wzrost liczby ludności w grupie wiekowej 85 lat i więcej będzie najwyższy od 2030 r. do około 2040 r.”

READ  Spadek zapasów Shopify przy zyskach Shopify w trzecim kwartale, brak szacunkowych przychodów

Ekonomista CMHC Francis Cortellino napisał większą część raportu i stwierdził, że „lepsze zdrowie i większe bogactwo” to czynniki, które sprawiają, że ludzie dłużej pozostają w domu, ale także brak wyboru. Powiedział, że ci, którzy chcą zmniejszyć zatrudnienie, często są zawstydzeni brakiem różnorodności warunków mieszkaniowych w swoich społecznościach, więc pozostają w domu, aby być blisko przyjaciół.

„Coraz częściej można brać pod uwagę rozwiązania mające na celu zwiększenie podaży istniejących mieszkań (na przykład poprzez tworzenie apartamentów drugorzędnych lub wąskich domów).” W raporcie napisano.

W wielu dużych miastach Kanady seniorzy mieszkający samotnie lub pary powyżej 75. roku życia częściej niż młodsze rodziny mieszkają w domach jednorodzinnych z trzema lub więcej sypialniami, powiedział Cortellino. (Analiza danych ze spisu ludności 2021 przeprowadzona przez Globe and Mail wykazała, że ​​odsetek osób samotnych i par mieszkających w domach z co najmniej trzema sypialniami wzrósł w tym roku do 29 procent z 26 procent w 2006 roku).

Powiedział, że anegdotycznie odkrył, że wiele osób zamiast tego „zmniejsza rozmiary” – wykorzystuje tylko niewielką część domu, często parter, i często wyłącza lub ogranicza ogrzewanie w pozostałej części.

Kilka innych raportów potwierdza część jego ustaleń. Firma zajmująca się nieruchomościami i kredytami hipotecznymi Redfin opublikował raport W styczniu okazało się, że w Stanach Zjednoczonych „puste pokolenie wyżu demograficznego jest właścicielem 28 procent największych domów w kraju” [with three or more bedrooms]Podczas gdy milenialsi posiadający dzieci mają tylko 14 proc.”.

Kupno i sprzedaż domów stała się bardzo droga ze względu na rosnące ceny domów

Nie mogąc zmniejszyć rozmiaru, więcej seniorów mieszka w większych domach z pustymi sypialniami

A Papier wrześniowy Naukowcy z Uniwersytetu Waterloo i Uniwersytetu McMaster twierdzą, że osoby starsze najprawdopodobniej opuszczają swoje domy i udają się do domów opieki tylko wtedy, gdy dostęp do opieki domowej i innych usług staje się wyzwaniem. I Raport Deloitte’a Z badania wynika, że ​​od 2022 r. „91 procent seniorów w Ontario ma nadzieję pozostać w swoich domach tak długo, jak to możliwe”.

READ  S&P 500 wspina się na szczyt w 2023 r., zamykając się na skutek optymizmu co do obniżek stóp procentowych

– napisała ekonomistka nieruchomości Diana Pietramala Zgłoś tę kwestię w 2018 r., w którym stwierdzono, że „osoby oczekujące na redukcję rozmiarów wyżu demograficznego mogą na chwilę wstrzymać oddech. Oczekuje się, że populacja wyżu demograficznego nie zmniejszy się w znaczący sposób aż do połowy lat czterdziestych XXI wieku. Zauważyła, że ​​chociaż milenialsi mają obecnie przewagę liczebną Liczba osób z pokolenia boomu, choć nadal posiadających więcej domów, przewiduje, że w tej dekadzie będzie brakować 70 000 „mieszkań gruntowych”, aby zaspokoić popyt ze strony pokolenia milenialsów.

Dodaje, że istnieje również element kulturowy: Kanadyjczykom bardzo zależy na posiadaniu domów.

„Ludzie bardzo cenią swoje domy nie tylko jako źródło bogactwa, ale także jako miejsce do życia” – powiedziała pani Pietramala z Toronto.

Koszt przeprowadzki – zwłaszcza dla osoby mieszkającej w domu z opłatą czynszową – stanowi także barierę dla wielu seniorów, którzy mogliby rozważyć redukcję zatrudnienia, mówi Julia Chung, certyfikowana planistka finansowa i współzałożycielka Spring Plans w South Surrey w Wielkiej Brytanii Kolumbia. Uwzględnij wydatki Przygotowanie domu do sprzedaży, pozbycie się niechcianych przedmiotów, przygotowanie, pakowanie i przeprowadzka, opłaty agenta nieruchomości i prawnika, podatki od przeniesienia własności i ewentualne opłaty za mieszkanie lub miesięczne opłaty za dom spokojnej starości do rozważenia.

„Koszty transportu będą wyższe, niż większość ludzi się spodziewa” – powiedziała pani Chung. Wśród jej klientów, którzy wolą pozostać w swoich domach, niż je zmniejszać, „albo stwierdzają, że nie uzyskają zysków finansowych netto, jakich oczekiwali w wyniku zmniejszenia rozmiaru, albo mogą nawet odkryć, że koszt mniejszego domu jest droższy ze względu na lokalizację , udogodnienia, wiek i oczywiście rynek.” Kto chce tego samego.


Czy jesteś młodym Kanadyjczykiem i masz pieniądze na głowie? Aby nastawić się na sukces i uniknąć kosztownych błędów, Posłuchaj naszego wielokrotnie nagradzanego podcastu dotyczącego testów warunków skrajnych.

READ  Powiat pyta, ile płatnych dni chorobowych powinno być wymaganych: 3, 5 czy 10? - BC wiadomości

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *