Założyciel Huawei wzywa do przejścia na oprogramowanie, aby przeciwdziałać sankcjom USA

Założyciel i dyrektor generalny Huawei Ren Zhengfei przemawia podczas konferencji prasowej w Taiyuan w prowincji Shanxi w północnych Chinach 9 lutego 2021 roku.

Jessica Young | Agence France-Presse | Getty Images

Założyciel chińskiego giganta Huawei Technologies, Ren Zhengfei, wezwał pracowników firmy, aby „odważyli się przewodzić światu” w dziedzinie oprogramowania, ponieważ firma stara się osiągnąć wzrost wykraczający poza operacje sprzętowe, które zostały utrudnione przez sankcje USA.

Notatka wewnętrzna, którą zobaczył Reuters, jest jak dotąd najwyraźniejszym dowodem kierunku firmy, która reaguje na ogromną presję, jaką wywiera na biznes telefonii komórkowej, który był u jej podstaw.

W notatce Ren powiedział, że firma koncentruje się na oprogramowaniu, ponieważ przyszły rozwój w tym obszarze jest zasadniczo „poza kontrolą Stanów Zjednoczonych i będziemy mieć większą niezależność i niezależność”.

Ponieważ Huawei będzie miał trudności z produkcją zaawansowanego sprzętu w krótkim okresie, napisano w notatce, powinien skupić się na budowaniu ekosystemów oprogramowania, takich jak HarmonyOS, sztuczna inteligencja w chmurze Mindspore i inne produkty IT.

Były prezydent USA Donald Trump umieścił Huawei na czarnej liście eksportowej w 2019 roku i zablokował mu dostęp do krytycznej technologii pochodzenia amerykańskiego, utrudniając jej możliwość projektowania własnych chipów i pozyskiwania komponentów od zewnętrznych dostawców.

Prezydent nas Joe Biden Administracja nie wskazała, że ​​zniesie sankcje Trumpa

Czarna lista uniemożliwiła również Google zapewnienie wsparcia technicznego dla nowych modeli telefonów Huawei i uzyskanie dostępu do Google Mobile Services, pakietu usług programistycznych, na których opiera się większość aplikacji na Androida.

Raport roczny Huawei za 2020 rok nie wyjaśnia, ile wygenerował 891,4 miliarda juanów (138,70 miliardów dolarów) przychodów ze swoich programów.

Podejście typu open source

W notatce z Ren stwierdzono również, że rozpowszechnianie oprogramowania będzie zależało od znalezienia odpowiedniego modelu biznesowego i że firma powinna przyjąć podejście typu open source, wzywając pracowników do „wchłaniania składników odżywczych” za pośrednictwem społeczności open source.

Powiedział, że komercyjna platforma komunikacyjna firmy Welink opierała się na tradycyjnym licencjonowaniu oprogramowania, które nie było odpowiednie do przetwarzania w chmurze i mniej niż konkurencyjny produkt giganta technologicznego. Ali Baba.

Biorąc pod uwagę trudności w prowadzeniu działalności w Stanach Zjednoczonych, w notatce Raine’a stwierdzono, że firma powinna umocnić swoją pozycję w kraju i zbudować swoje terytorium w celu wykluczenia Stanów Zjednoczonych.

„Kiedy już opanujemy Europę, Azję i Pacyfik i Afrykę, jeśli amerykańskie standardy nie będą odpowiadać naszym standardom i nie będziemy mogli wjechać do Stanów Zjednoczonych, Stany Zjednoczone nie będą mogły wkroczyć na nasze ziemie” – powiedziała.

Notatka Rena potwierdza ukryty trend w poprzednich zapowiedziach firmy, które wskazywały na odejście od telefonów.

Rotacyjny prezes Eric Shaw powiedział w kwietniu, że firma zainwestuje w tym roku ponad 1 miliard dolarów w biznes inteligentnego przywództwa.

Źródła poinformowały agencję Reuters na początku tego miesiąca, że ​​rozszerza również współpracę z państwową firmą Chongqing Changan Auto Company w zakresie inteligentnych samochodów o projektowanie i rozwój półprzewodników używanych w samochodach.

Odkładając na bok sankcje, Huawei jest znany ze swojej stresującej kultury pracy, a notatka zalecała, aby zespoły programistyczne zatrudniały psychologów do pomocy młodym rekrutom, którzy mogą uznać firmę za emocjonalne wyzwanie.

„Niektórzy młodzi ludzie mają teraz wysokie IQ, ale mogą mieć niską inteligencję emocjonalną, ich mentalność nie jest dojrzała i łatwo jest im zachorować” – powiedział Raine.

READ  Sezon podatkowy 2023: Niektórzy pracownicy kontraktowi nie zadeklarowali w pełni swoich dochodów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *