Zakończ blokowanie do końca miesiąca. Trudna decyzja rządu niemieckiego

Zakończ blokowanie do końca miesiąca.  Trudna decyzja rządu niemieckiego

Premierzy Bawarii, Saksonii i Turyngii – Marcus Soder, Michael Gretchmer i Bodo Ramello, których landy zgłaszają obecnie dużą liczbę nowych epidemii, opowiadają się za przedłużeniem lokautu do końca tego miesiąca.

Premier Bawarii Marcus Soder ogłosił to w niedzielny wieczór podczas imprezy „Built Live”. „Niestety blokada musi zostać przedłużona do końca stycznia” – powiedział. Nie chciał odpowiadać na pytanie, jak to się zmieni po 31 stycznia.

Oznacza to, że głównym tematem szczytu premiera we wtorek będą szkoły i przedszkola – pisze „Zbudowany”. W ostatnich dniach było kilka projektów w tym zakresie.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spann wyraził sceptycyzm co do możliwości otwarcia szkół i przedszkoli w połowie stycznia, po wezwaniu przez minister edukacji i kultury Badenii-W rttembergii, Suzanne Eisenman. Przemawiając w zeszłą środę na konferencji prasowej na temat ograniczeń w edukacji, Spaan powiedział: „Tydzień to znacznie dłużej niż tydzień”.

Bild zauważa, że ​​nieudany start kampanii szczepień jest również na pierwszym planie. Według gazety Span bada możliwość „przyspieszenia szczepień”. W rezultacie „czas między pierwszą a wymaganą drugą immunizacją może się wydłużyć”.

W związku z dramatycznym rozwojem infekcji koronawirusem niemiecki rząd zamknął 16 grudnia życie publiczne. Oczekuje się, że całkowity lokaut potrwa do 10 stycznia, ale jasne jest, że epidemia nie poprawiła się do końca grudnia i będzie musiała przedłużyć ograniczenia.

W ubiegłą środę minister zdrowia Jens Spann podkreślił, że kontrole epidemii powinny zostać w pewnym stopniu rozszerzone na cały kraj i że śmiertelność jest wysoka od czasu rządów 19. „Nie wyobrażam sobie przejścia do trybu pre-block w tej sytuacji” – powiedział.

W zeszłym tygodniu, po raz pierwszy od wybuchu epidemii, w Niemczech zgłaszano dziennie ponad 30 000 przypadków wirusa koronowego.

READ  Polskie zboże służyło jako schronienie dla Ukraińców uciekających przed wojną, zanim został trafiony przez pociski.

Przeczytaj także:
Cervizka o zaszczepionych celebrytach: złamali dwie wartości demokracji
Przeczytaj także:
Co się stanie po 17 stycznia? Nidzilsky: Oczekuje się również nowego wariantu przepisów
Przeczytaj także:
Jest twarzą oficjalnej kampanii, jeszcze nie zaszczepiony. „Czekam jak każdy obywatel”

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *