Zakłócanie sztucznej inteligencji, wykorzystanie martwych aktorów bez zgody – TVLine

Zakłócanie sztucznej inteligencji, wykorzystanie martwych aktorów bez zgody – TVLine

Gildia Aktorów Ekranowych i Związek Producentów Filmowych i Telewizyjnych pozostają w impasie w 116 dniu strajku SAG-AFTRA.

według Reporter z HollywoodSAG-AFTRA wycofuje się ze swojej najnowszej propozycji AMPTP – tak zwanej „ostatniej, najlepszej i ostatecznej propozycji”, która zawiera zapis dotyczący sztucznej inteligencji, który dałby studiom i streamerom możliwość wykorzystywania skanów zmarłych wykonawców bez zgody ich właścicieli lub związek.

SNL Sarah Sherman jako Fran Drescher

„Dziś rano nasi negocjatorzy formalnie odpowiedzieli na „ostatnią, najlepszą i ostateczną” ofertę AMPTP”. SAG-AFTRA stwierdziła w oświadczeniu w poniedziałkowy wieczór. „Proszę pamiętać, że każdy członek naszego komitetu negocjacyjnego ds. telewizji i teatru jest zdeterminowany, aby zapewnić właściwą umowę, a tym samym w sposób odpowiedzialny zakończyć ten strajk.

W oświadczeniu kontynuowano: „Jest wiele kluczowych kwestii, co do których jeszcze nie uzgodniliśmy, w tym sztuczna inteligencja”. „Będziemy informować Państwa na bieżąco w miarę rozwoju wydarzeń.”

Oczekuje się, że negocjacje zostaną wznowione we wtorek.

Członkowie SAG-AFTRA – związku zawodowego reprezentującego ponad 160 000 artystów – strajkują od 13 lipca, ponad miesiąc po zakończeniu negocjacji w sprawie umowy między związkiem a AMPTP bez uzgodnienia nowego porozumienia. Kluczowe kwestie na stole obejmują strumienie odpadów, sztuczną inteligencję, składki emerytalne i zdrowie.

Na początku października SAG-AFTRA i AMPTP wznowiły negocjacje, ale rozmowy zakończyły się fiaskiem 12 października, gdy studia stwierdziły, że istnieje „zbyt duża” luka między obiema stronami i odeszły od stołu negocjacyjnego. SAG-AFTRA oświadczyła wówczas w oświadczeniu, że AMPTP stosowała „taktykę zastraszania” podczas negocjacji i „szerzyła dezinformację, próbując nakłonić naszych członków do porzucenia naszej solidarności i wywarcia nacisku na naszych negocjatorów”.

Chęć SAG-AFTRA przejęcia udziału w przychodach z transmisji wszystkich programów gildii była szczególnie drażliwym tematem, a AMPTP twierdziło, że propozycja gildii będzie kosztować ponad 800 milionów dolarów rocznie i stworzy „nie do utrzymania obciążenie ekonomiczne”. SAG-AFTRA odpowiedziała później, że jej propozycja dotycząca podziału przychodów „będzie kosztować firmy mniej niż 57 centów na abonenta rocznie”, dodając, że studia „celowo przedstawiły prasie fałszywie koszty powyższej propozycji – zawyżając je o 60%”.

READ  Vince McMahon opowiada o Undertakerze, konkurencji i wersjach WWE w The Pat McAfee Show - WON / F4W

Następnie negocjacje wznowiono ponownie 24 października.

Tymczasem strajk pisarzy zakończył się nieoficjalnie 27 września, po tym jak poprzedniego dnia kierownictwo WGA głosowało za zakończeniem strajku i przywróceniem jego członków do pracy. Oficjalny koniec strajku nastąpił 9 października, kiedy 99% członków WGA głosowało za ratyfikacją nowego kontraktu z AMPTP. Nowa umowa będzie obowiązywać do 1 maja 2026 roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *