Zachód słońca i światła nad północno-wschodnimi Stanami Zjednoczonymi

Zachód słońca i światła nad północno-wschodnimi Stanami Zjednoczonymi

To zdjęcie, wykonane przez astronautę na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej krążącej nad Nową Fundlandią w Kanadzie, przedstawia urzekającą perspektywę północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych. Zdjęcie podkreśla wyraźny kontrast pomiędzy światłami rozległych obszarów miejskich a ciemnością wiejskich krajobrazów i zbiorników wodnych, takich jak lasy państwowe Nipmuc i Nachaug. Dźwięk Long Island.

Można zobaczyć wiele największych miast Ameryki, w tym Nowy Jork, Waszyngton i Filadelfię. Te dobrze oświetlone miasta, wraz z Bostonem, Long Island i łączącymi je oświetlonymi alejami, odzwierciedlają wzorce urbanizacji rozciągające się aż do wybrzeża. Naukowcy to pokazali Gęstość zaludnienia Jest to związane z jasnością krajobrazów miejskich na zdjęciach nocnych.

Gdy Słońce zanurza się poniżej krzywizny Ziemi, ulega zmianie Warstwy atmosfery Na tym ukośnym obrazie czubka Ziemi pojawiają się one w różnych kolorach. Troposfera, dolna warstwa atmosfery, jest widoczna w kolorze czerwonym i żółtym. Stratosfera, warstwa powyżej, ma odcienie jasnoniebieskiego, które stopniowo blakną, aż dotrą do górnych warstw atmosfery. Saturn świeci jako mała biała plamka widoczna wzdłuż prawej górnej krawędzi zdjęcia.

Zdjęcie astronauty ISS070-E-76065 Zakupiony 17 stycznia 2024 r. za pomocą aparatu cyfrowego Nikon D5 o ogniskowej 200 mm. Zapewniają je załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Ośrodek Obserwacji Ziemi oraz Jednostka Nauk o Ziemi i Teledetekcji w Johnson Space Center. Zdjęcie wykonał jeden z członków Załoga wyprawy 70. Obraz został przycięty i poprawiony w celu poprawy kontrastu, a elementy obiektywu zostały usunięte. the Program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Obsługuje laboratorium w ramach Krajowe Laboratorium ISS Aby pomóc astronautom w wykonywaniu zdjęć Ziemi, które będą miały wielką wartość dla naukowców i społeczeństwa, oraz w swobodnym udostępnianiu tych zdjęć w Internecie. Dodatkowe zdjęcia wykonane przez astronautów i astronautów można obejrzeć w NASA/JSC Portal fotografii astronautów Ziemi. Skomentuj kontrakt Wilfredo Garcia Lopez/Jacobs-JETS II w NASA-JSC.

READ  Eksploracja kosmosu to coś więcej niż wystrzelenie miliarderów na orbitę

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *