Z raportu wynika, że ​​pomimo zobowiązań klimatycznych amerykańscy giganci z branży półprzewodników napędzają wzrost popytu na paliwa kopalne

Z raportu wynika, że ​​pomimo zobowiązań klimatycznych amerykańscy giganci z branży półprzewodników napędzają wzrost popytu na paliwa kopalne

Intel, TSMC, Samsung i Micron będą domagać się równowartości 200% rocznego zużycia energii elektrycznej w Seattle.

Seattle (tradycyjne krainy Puget Sound Salish i Duwamish) — Grupa proekologiczna opublikowała dziś nowy raport Ziemia z którego analizuje się falę ekspansji fabryk w Stanach Zjednoczonych przez czterech największych producentów półprzewodników na świecie, wynika, że ​​pomimo publicznych zobowiązań na rzecz 100% energii odnawialnej w sektorze IT oraz dotacji ze strony rządów federalnych i stanowych, szybka rozbudowa zakładów może napędzać… Bezprecedensowe nowe zapotrzebowanie na brudną energię w stanach, w których obecnie powstają te elektrownie.

Raport nosi tytuł Czyste kliknięcia czy brudne żetony?Ustala, że ​​Intel, TSMC, Samsung i Micron w dużym stopniu opierają się na uwolnionych certyfikatach energii odnawialnej (REC), które w niewielkim stopniu przyczyniają się do zwiększenia dostaw energii odnawialnej. Zamiast stosować podejście stosowane przez Apple i Google, polegające na dodawaniu odnawialnych źródeł energii do zasilania swoich szybko rozwijających się centrów danych, Intel i inni giganci z branży półprzewodników korzystają z RECS, aby zmyć ogromny ślad węglowy swoich fabryk półprzewodników.

Sektor Informatyki – Odpowiedzialny za to 4% światowej emisji gazów cieplarnianych I szybko rośnie – znajduje się pod coraz większą presją, aby swoją reputację w zakresie innowacyjności i przywództwa wykazać w strategiach dekarbonizacji. Fabryki półprzewodników to jedna z najbardziej energochłonnych części łańcucha dostaw sektora IT, produkująca „chipy” niezbędne do napędzania gospodarki cyfrowej i które zazwyczaj odpowiadają za około 50% śladu węglowego wielu urządzeń komputerowych.

„Model biznesowy w branży półprzewodników od dawna polega na zlecaniu produkcji na zewnątrz, ale nie mogą oni zrzucać na zewnątrz odpowiedzialności za klimat i zanieczyszczenie powietrza spowodowane paliwami kopalnymi, które zasilają fabryki wytwarzające ich produkty. Zamiast polegać na fałszywych rozwiązaniach, takich jak kompensacja emisji dwutlenku węgla, firma Intel , TSMC, Samsung i Micron powinny pójść w ślady firm takich jak Apple i Google, które wdrażają nową energię odnawialną do zasilania swojej działalności. Dyrektor ds. globalnej polityki klimatycznej Stand.earth Gary Cook.

W raporcie podkreślono kilka krytycznych luk w wysiłkach czterech gigantów półprzewodników na rzecz dekarbonizacji, w tym następujące:

  • Oczekuje się, że nowe fabryki półprzewodników budowane obecnie przez czterech największych producentów półprzewodników – Intel, TSMC, Samsung i Micron – będą generować około 2,1 gigawata nowego zapotrzebowania na energię elektryczną, co stanowi równowartość Ponad 200% rocznego zużycia energii elektrycznej w Seattle.
  • W przeciwieństwie do Apple, Google i Meta – wszystkich firm, które wywiązały się ze swoich zobowiązań w zakresie energii odnawialnej w 100%, udostępniając w Internecie nowe projekty dotyczące energii odnawialnej, aby zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną – Intel, TSMC i Samsung, Micron nie osiągnął jeszcze dodatkowej energii odnawialnej . dostaw energii w celu zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną w Stanach Zjednoczonych, opierając się zamiast tego na rozdzielonych zakupach REC, pomimo mocnych dowodów na to, że nie zwiększają one w znaczący sposób wykorzystania energii odnawialnej.
  • Intel i TSMC budują w Arizonie cztery nowe fabryki półprzewodników, które mają zużywać tyle energii elektrycznej, co 260 000 domów, ale nie podpisały kontraktów na energię odnawialną odpowiadających tej ekspansji, dzięki czemu lokalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej uzasadniają znaczną ekspansję nowego wydobytego gazu. elektrowni węglowych oraz opóźnianie wycofywania elektrowni węglowych ze względu na silny sprzeciw społeczności lokalnych.
  • O ile strategia przemysłu półprzewodników w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej nie skupi się na dodawaniu nowej energii odnawialnej do lokalnej sieci, jej dalszy rozwój grozi wzrostem inwestycji i popytu na paliwa kopalne w wielu stanach USA oraz podważa federalne i stanowe cele przejścia na zeroemisję generowanie elektryczności. .
READ  Wskazówki i odpowiedzi Quordle dzisiaj, w niedzielę, 5 listopada

W raporcie wskazano także zalecane kolejne kroki dla firm produkujących półprzewodniki, w tym harmonizację polityki przemysłowej i dekarbonizacji, ustanowienie jasnych standardów i współpracę pomiędzy kluczowymi klientami oraz ulepszenie sprawozdawczości w ramach protokołu w sprawie gazów cieplarnianych.

„Konsumenci są zmęczeni dużymi firmami technologicznymi składającymi ambitne obietnice klimatyczne, a następnie wycofującymi się, jeśli chodzi o dotrzymanie tych obietnic. Szybki rozwój krajowej produkcji półprzewodników, skutkujący zyskami w wysokości 53 miliardów dolarów Amerykańskie prawo dotyczące chipów „Stwarza to wyjątkową okazję do przeniesienia ważnej części łańcucha dostaw sektora IT do fabryk zasilanych energią odnawialną, wspierając zobowiązania Apple, Google, Microsoft i innych gigantów IT na rzecz „zero netto” i neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla”. Dyrektor ds. globalnej polityki klimatycznej Stand.earth Gary Cook.

uwolnienie Czyste kliknięcia czy brudne żetony? Dodaje do swoich ustaleń Ctrl-Alt-Niekompletne Z raportu opublikowanego w zeszłym tygodniu przez Stand.earth wynika, że ​​ciągłe niepowodzenie giganta IT Microsoft w podjęciu znaczących działań w celu przejścia swojego łańcucha dostaw produkcyjnego z paliw kopalnych doprowadziło do znacznego wzrostu emisji. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu Microsoft Ogłaszać Wybrała firmę Intel do produkcji jednego ze swoich specjalnie zaprojektowanych chipów, a transakcja jest warta 15 miliardów dolarów. Jak jednak podkreślono w Czyste kliknięcia czy brudne żetony?Intel pozostaje daleko w tyle w podejmowaniu znaczących działań mających na celu konwersję swoich fabryk na energię odnawialną, w dużym stopniu opierając się na nieskonsolidowanych REC w celu wychwytywania ponad 7 milionów ton dwutlenku węgla.2 Zanieczyszczenia z fabryk w Stanach Zjednoczonych, Irlandii i Izraelu w ciągu ostatnich trzech lat.

###

Kontakt z mediami:

Shane Reese, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, [email protected], +1 919 339 3785 (czas wschodni)

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *