Z pozwu wynika, że ​​SpaceX rzekomo promowało seryjną napaść na tle seksualnym

Z pozwu wynika, że ​​SpaceX rzekomo promowało seryjną napaść na tle seksualnym

Pracownik SpaceX twierdzi, że spędziła siedem lat pracując w centrali firmy w Hawthorne w Kalifornii, gdzie doświadczyła napaści na tle seksualnym, nierównej płacy, dyskryminacji, molestowania seksualnego i odwetu w ramach nowego pozwu przeciwko firmie. Jednak jej historia przedstawia o wiele bardziej przerażający obraz, niż mogą przekazać te pojedyncze słowa, opisuje powszechne molestowanie i skoordynowane działanie nie tylko mające na celu umożliwienie stosowania przymusu seksualnego, ale także zapewnienie dla niego przykrywki, prowadzone przez mężczyznę, którego twierdzi, że jest jej bezpośrednim przełożonym.

Pracownica Michelle Duback twierdzi również, że prezes i wiceprezes SpaceX zignorowali jej prośby o podjęcie działań. Szczegóły jej skargi są szczególnie ponure. Opowiadając historie pięciu byłych pracowników SpaceX i Osiem kobiet złożyło pozew przeciwko Teslikolejnej firmy należącej do Elona Muska, historia wydaje się znacznie mroczniejsza.

Oto cała skarga, jeśli chcesz ją przeczytać, ale wiedz, że jest to bardzo irytująca lektura.

Ostrzeżenie Zawartości: Ten dokument zawiera opisy napaści na tle seksualnym.

Doback nadal pracuje w SpaceX, gdzie twierdzi, że menedżerowie próbują zmusić ją do odejścia, zmuszając ją do pracy po 12 godzin dziennie, sześć dni w tygodniu, co narusza jej warunki zakwaterowania medycznego.

SpaceX nie odpowiedziało natychmiast na prośby o komentarz.

READ  OPEC+ pozostaje niezmienny w obliczu wahań światowego popytu na ropę

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *