Young Stars 3 Stars: Canucks’ Bains robi wrażenie po porażce z Jets w rzutach karnych

Young Stars 3 Stars: Canucks’ Bains robi wrażenie po porażce z Jets w rzutach karnych

Akito Hirose, Aidan McDonough i Arshdeep Bains byli pod wrażeniem pomimo przegranej w rzutach karnych.

Wiadomo, że Vancouver Canucks wracają na dobre do gry, tracąc prowadzenie 2:0 w trzeciej kwarcie.

Oczywiście niedzielna popołudniowa porażka w rzutach karnych z Winnipeg Jets była jedynie potencjalnym mistrzostwem, co przypomina pytanie Czyja to w ogóle kwestia? W tym wszystko się składa i Punkty nie mają znaczenia.

Innymi słowy, wynik meczu tak naprawdę nic nie znaczy w potencjalnym turnieju, nawet jeśli zwycięstwo z pewnością byłoby lepsze zarówno dla graczy, jak i kibiców. W tym środowisku liczy się to, jak radzą sobie Twoi potencjalni klienci, zarówno w systemie, jak i poprzez ich indywidualne umiejętności.

Kto więc najbardziej wyróżniał się w drużynie Canucks? Przyjrzyjmy się drużynie Young Stars 3 Stars na niedzielnym meczu z Jets.

Trzecia gwiazda – Akito Hirose

W swoim drugim dwupunktowym meczu na turnieju Akito Hirose po raz kolejny stał się jednym z najlepszych zawodników Canucks. Szczerze mówiąc, jako ktoś, kto zrobił wrażenie w zeszłym sezonie w NHL, Hirose powinien zabłysnąć w potencjalnym turnieju.

Mimo to dobrze jest widzieć, jak Hirose dobrze się rozwija, szczególnie jeśli chodzi o grę w przewadze, choć niekoniecznie tego oczekiwali od niego fani. Obie jego asysty nastąpiły w wyniku gry w przewadze – jedna to odbity strzał, który Arshdeep Baines zakończył na przodzie, a druga to genialne podanie z lewego punktu do Aidana McDonougha.

Hirose pokazał także, że wie, kiedy być aktywny, dwukrotnie uzyskując dwie świetne okazje przed siatką – jedną po przewadze i jedną po dogrywce. Choć w żadnym wypadku nie udało mu się wyprzedzić Tomasa Milica, to mówi więcej o Miliciu, który na 41 strzałach zaliczył 39 obron.

Oprócz pracy w strefie ofensywnej, Hirose jak zwykle był spokojny i opanowany w strefie defensywnej. Rozbił pęd dobrym kijem. Nieco nieoczekiwaną rzeczą była fizyczna gra Hirose’a, na przykład gdy Brad Lambert w pierwszej połowie wstał w ataku.

READ  Nuty atlantyckie: Siakam, Wieskamp, ​​​​Anunoby, Harden i Walsh

Hirose sprawił, że wyciągnięcie krążka na lód wyglądało na łatwe, albo sam przepływając krążkiem przez strefę neutralną, albo uderzając kolegów z drużyny ostrymi podaniami.

To był kolejny solidny mecz dla Hirose, który dobrze przygotowuje się do występu w głównym obozie Canucks.

Druga gwiazda – Aidan McDonough

Kolejna gra, kolejna świetna strzelanka autorstwa Aidana McDonougha.

McDonough był zabójczy w grze o władzę na Northeastern i widać dlaczego. Kiedy ma miejsce do oddania strzału, McDonough jest decydujący. Pod koniec drugiej połowy Hirose świetnie utrzymał się przy niebieskiej linii i trafił szeroko otwartego McDonougha, który nie pomylił się, posyłając strzał nad prawą tablicą i w kierunku dalekiego słupka.

Jest to w zasadzie perfekcyjny strzał, który bramkarzowi trudno jest zatrzymać.

McDonough również miał pewne szanse w 5 na 5, ale nie udało mu się ich przekonwertować, ale nie miał problemów z dokończeniem serii rzutów karnych. Ponownie, słowo określające jego zakończenie to „kliniczne”. To było tak, jakby McDonough demonstrował idealną próbę rzutu karnego w dziecięcej klinice hokejowej.

Na skrzydłach Canucks jest tłoczno, ale McDonough już na początku udowadnia, że ​​należy do składu drużyny NHL.

Pierwsza gwiazdka – Arshdeep Bains

Łatwo zrozumieć, dlaczego Canuckowie kochają Arshdeepa Bainesa. Szczegóły jego gry są ostre i ma świetne wyczucie gry w hokeja.

Bains ma talent do unikania strzałów, trzymając się przy piłce, jak na przykład podczas tej świetnej akcji w pierwszej połowie, kiedy podjechał do strefy neutralnej i podał piłkę do Aatu Räty, który stworzył świetną okazję dla zaproszonego Dalyna Wakely’ego.

Bains przez cały mecz wykonywał takie świetne małe zagrania. Ciągle próbował dostać się w niebezpieczne obszary lodu i kilka razy próbował odciąć miejsce na strzał lub niebezpieczne podanie tylnymi drzwiami.

READ  Pingwiny mają Kyle'a Dubasa jako nową opcję potencjalnego handlu Ericem Carlsonem

Był zauważalny przez cały mecz także ze względu na chęć zdobycia krążka, ponieważ był szybki w ataku z przodu i mocny w ataku z tyłu.

Jego gol padł po świetnej akcji kontrataku, gdy Jets próbowali wycofać się, wykorzystując okazję do zdobycia bramki. Bains, który wyglądał, jakby miał zamiar zmienić linię, dostrzegł stratę i przyspieszył, aby odebrać krążek, po czym szybko zamienił to w wejście do strefy, co pozwoliło Canucks na przygotowanie się. Następnie przedarł się na przód siatki i wykończył odbity strzał Hirose’a.

Jedyną wadą tego wieczoru Bainsa było słabe prowadzenie krążka w dogrywce, gdy grał 2 na 1 z Aatu Räty i zmarnował wspaniałą okazję. Miał szansę odrobić straty w rzutach karnych, ale został całkowicie okradziony przez Tomasa Milica, który wyciągnął rękę, aby zablokować jego uderzenie z bekhendu.

To była po prostu genialna interwencja Milica – Baines niewiele mógł zdziałać przy takim wysiłku.

Bains jest prawie pewien, że rozpocznie sezon w AHL, ale istnieje bardzo duża szansa, że ​​zobaczy go przed zakończeniem sezonu w Vancouver.

Błąkane uwagi

 • Występ Aatu Räty’ego przeciwko Jets był lepszy niż jego występ przeciwko Calgary Flames, gdzie jego gra wysunęła się na pierwszy plan. Stworzył swoim kolegom kilka świetnych okazji, których oni nie potrafili wykorzystać, przez co znalazł się poza listą najlepszych strzelców. Poniósł również surową karę, jednym uderzeniem od krążka, a drugim po gwizdku, bez kary za żadne z nich.
 • Bramkarze mają niewdzięczną pracę, ponieważ wystarczy jeden lub dwa błędy, aby zakończyć perfekcyjną grę. Ty Young grał dobrze i był w kolejce do miejsca w drużynie Young Stars 3 Stars, zanim piłka przeleciała mu przez nogi i został przewrócony przez Jacoba Julliena. Prawie strzelił kolejnego gola, przemykając pod jego ochraniaczami, ale Kirill Kudryavtsev był na miejscu i odepchnął piłkę.
 • Obrona bramki była najważniejszym wydarzeniem dla Kudryavtseva w jego pierwszym meczu na Young Stars Classic, ale ogólnie jego występ był solidny. Jego kontrola nad stratą czasu była doskonała i wykonał kilka szybkich podań. Wakili również stworzył świetną okazję w drugiej połowie, ale Milić po raz kolejny świetnie obronił, uniemożliwiając im zdobycie bramki.
 • Gra Huntera Brzustewicza była mieszana. Zaliczył kilka mocnych zagrań w defensywie, ale także kilka razy doznał poparzeń. W obszarze ataku całkiem podobała mi się jego prosta zmiana ciężaru, która miała na celu oszukać obrońcę, aby mógł strzelić szeroko i oddać rzut karny. Musi jeszcze trochę dorosnąć w strefie defensywnej, ale jego umiejętności mają wiele do zaoferowania.

 • Max Sasson rozegrał kolejny dobry mecz, w którym pokazał więcej swoich umiejętności rozgrywania po ustawieniach McDonougha i Hirose’a. Mógłby dostać szansę zagrania kilku ważnych minut na środkowym pozycji Abbotsford Canucks i trzeba się zastanawiać, czy 23-letni Sasson nie będzie częściej powoływany do NHL na czwartą linię niż Räty.
 • Obecna liczba punktów Canucks jest sumowana z dwóch meczów:
  Akito Hirose: 0 goli, 4 asysty
  Aidan McDonough: 2 gole, 0 asyst
  Cole McCward: Jeden gol, jedna asysta
  Ato Rati: 0 goli, 2 asysty
  Max Sasson: 0 goli, 2 asysty
  Vilmer Eriksson: 1 gol, 0 asyst
  Arshdeep Bains: 1 gol, 0 asyst
  Mark Gatcombe: 1 gol, 0 asyst
  Philip Johansson: 1 gol, 0 asyst
  Jakob Maillet: 1 gol, 0 asyst
  Karel Błasek: 1 gol, 0 asyst
  Sawyer Mineo: 0 goli, 1 asysta

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *