Xiaomi 14 Ultra pojawia się z jaśniejszym obiektywem i większą baterią w ósmym tygodniu przeglądu

Xiaomi 14 Ultra pojawia się z jaśniejszym obiektywem i większą baterią w ósmym tygodniu przeglądu

Xiaomi 14 Ultra już jest. Chińska premiera miała miejsce tuż przed rozpoczęciem Mobile World Congress, ale globalne ogłoszenie nastąpi dzisiaj. W 14 Ultra poczyniono usprawnienia w konstrukcji i aparatach – główny aparat ma 1-calowy sensor drugiej generacji i jaśniejszą przysłonę od f/1.63 do f/4. Peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy również wzrósł z f/3,0 do f/2,5, podczas gdy reszta sprzętu do przetwarzania obrazu pozostała taka sama. Xiaomi dodało najnowszego Snapdragona 8 Gen 3, aż 16 GB RAM-u, większą baterię 5300 mAh i dwukierunkową komunikację satelitarną w specjalnej edycji telefonu Titanium.

Ulepszenie w stosunku do swojego doskonałego poprzednika z chipem Snapdragon 8 Gen 3 i mocnymi aparatami.


Cztery kamery 50 MP, w tym para czujników IMX858 dla modułów teleobiektywu.


Dołączy do niego tablet Xiaomi Pad 6S Pro 12.4.


Dzięki wygodnym podglądom prasowym w końcu nadaliśmy prawdziwe oblicze plotkom o telefonie Nothing Phone (2a). Ujawnia projekt z podwójnymi tylnymi kamerami umieszczonymi poziomo zamiast pionowo i diodami LED Glyph. Telefon Nothing (2a) zadebiutuje 5 marca z niestandardowym chipsetem Dimensity 7200 Pro.

Asus potwierdził, że Zenfone 11 Ultra trafi na rynek światowy 14 marca. Firma nie podzieliła się żadną specyfikacją, ale już mieliśmy duży przeciek, który ujawnił wiele – spodziewajcie się 6,78-calowego wyświetlacza LTPO AMOLED o rozdzielczości FHD+, częstotliwości odświeżania 1-144 Hz, chipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 wraz z 16 GB pamięci RAM LPDDR5X GB, 512 GB pamięci UFS 4.0 i te same potrójne aparaty, które można znaleźć w ROG Phone 8 Pro – główny aparat 50 MP z czujnikiem IMX890, teleobiektyw 32 MP z 3-krotnym zoomem optycznym i ultraszerokokątny aparat 13 MP.

Telefon Nothing zadebiutuje 5 marca w cenie poniżej 25 000 INR.


Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby pojawił się mniejszy Zenfone 11.


Po raz pierwszy będzie ich dwóch.


Podwitryny kilku krajów europejskich już wymieniają nadchodzące telefony ze średniej półki, choć Samsung nie ustalił oficjalnej daty premiery.


Na zakończenie kilka nowości dotyczących iPhone’a – Apple potwierdził, że telefony iPhone z serii 15 mają baterie, które powinny wytrzymać dłużej. Specjalna formuła Apple przewiduje, że akumulatory mogą zachować 80% swojej pierwotnej pojemności po 1000 cykli pełnego ładowania zamiast 500, czyli mniej niż branżowy standard wynoszący 800.

Wreszcie iPhone 16 Pro i Pro Max pojawią się w nowym kolorze Cement Grey, który podobno jest odcieniem Space Grey podobnym do iPhone'a 6, oraz w kolorze Desert Yellow – podobnym do złotego iPhone'a 14 Pro.

Firma Apple zastosowała specjalny test ładowania, który obejmował ładowanie i rozładowywanie baterii 1000 razy w określonych warunkach symulujących rzeczywiste przypadki użycia.


W tym roku pojawią się dwie nowe, nigdy wcześniej nie widziane opcje.


Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *