XBox ogłasza pełny zwrot ceny zakupu dla każdego kupującego „Cyberbunk 2077” ze sklepu Microsoft Store.

18.12.2020 19:12, akt.2020-12-18 19:36

Wydanie
2020-12-18 19:12

Aktualizacja
2020-12-18 19:36

fot. Xbox / Światło sieciowe

Każdy właściciel gry „Cyberbunk 2077” zakupionej w wersji cyfrowej w Microsoft Store może otrzymać pełny zwrot pieniędzy – podobnie zapowiedział zespół pomocy Xbox na Twitterze w piątek wieczorem.

„Aby upewnić się, że każdy gracz otrzyma wysokiej jakości usługi, jakich oczekuje od Xbox, przedłużyliśmy naszą politykę zwrotów i dalsze zwroty kosztów każdemu, kto kupi Cyberbunk 2077+ cyfrowo w sklepie Microsoft Store, aż do odwołania” – napisał zespół wsparcia Xbox. Na Twoim koncie na Twitterze.

Pomoc techniczna Xbox dodała, że ​​zwróciła już koszty większości klientów, którzy złożyli taką prośbę.

„Wiemy, że programiści CD Project Red ciężko pracowali, aby stworzyć Cyberbank 2077 w bardzo wymagającym środowisku i zdajemy sobie sprawę, że niektórzy gracze są niezadowoleni z obecnej jakości gry w starszych wersjach konsoli” – napisał na Twitterze.

CD Project nie prowadzi obecnie rozmów z Microsoftem na temat wycofania „Cyberbanku 2077” z dystrybucji cyfrowej na konsole Xbox, powiedział w piątek BAP Business CEO CD Project, Adam Kiszewski. Niektórzy inwestorzy i analitycy byli zaniepokojeni faktem, że cyfrowa wersja gry Sony Interactive Entertainment „Cyberbunk 2077” trafiła do sprzedaży w PlayStation Store kilka godzin temu.

W oświadczeniu na Twitterze Sony potwierdziło w piątek, że każdy gracz PlayStation może wycofać cyfrową wersję gry. Firma zapowiedziała, że ​​tymczasowo zawiesi cyfrową dystrybucję „Cyberbunk 2077” w PlayStation Store.

Gra zadebiutowała 10 grudnia. Od premiery profesjonalne media i gracze zwracają uwagę na liczne błędy i niską jakość gry w edycji na PlayStation 4 i Xbox One.

Wiadomość o wycofaniu CD Projektu z PlayStation Store wywołała w piątek mocną sprzedaż jego akcji. W ciągu dnia spadki przekroczyły 20% i ustanowiły dzienne minimum na 242 zł, poziom zanotowany w zeszły poniedziałek, kiedy rynek zareagował na niskie oceny graczy konsolowej wersji „Cyberbunk”. Pod koniec dnia C.D. Projekt przyniósł kilka spadków, a kurs spadł o 12% do 271 zł.

READ  Ukraina kupuje 100 polskich wozów opancerzonych „Rosomak” | Wiadomości ze świata

Od czasu pierwszego pojawienia się gry cena akcji CD Project spadła o 31 procent, tracąc prawie 39 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Informacja o wycofaniu „Cyberbunk” z PlayStation Store była nieoczekiwana, bo po poniedziałkowej konferencji firmy okazało się, że takiego ryzyka nie ma. Pod wieloma względami to smutna wiadomość dla projektu CD. To nie tylko zmniejszenie przychodów ze sprzedaży, ale także firma oferująca produkty wysokiej jakości. Legenda projektu CD ”- powiedział BAP Business Simon Novak, analityk BM BNP Paribas.

„Trudno uwierzyć, że ten niepewny optymizm zostanie w pełni zniwelowany. Wpływa również na ratingi. Fakt, że firma do tej pory oferowała wysokiej jakości gry, wycenia inwestorów wyższą niż szacowane zyski. Zmiana tego podejścia będzie miała teraz większe znaczenie”. – ocenił.

Analitycy domów maklerskich obniżyli ją o około 20 procent, zanim ogłosili decyzję w PlayStation Store. Prognoza sprzedaży „Cyberbunk 2077” w grudniu i rok po premierze, głównie ze względu na problemy z wersją konsolową. Sześć domów maklerskich wysłało BAP Business do stanu wznowienia. Szacunki te pokazały średnio 15,1 miliona egzemplarzy gry w tym roku i 25,4 miliona egzemplarzy rocznie.

„Po informacji o problemach gry starszej generacji o 70 proc. Zredukujemy założenia dotyczące starych konsol (co częściowo zrekompensuje ekscytująca sprzedaż w systemie), ale ta wiadomość jeszcze bardziej obniży oczekiwania na konsensus sprzedaży o 30-40 proc. Decyzja o publikacji jest dużym błędem ”- powiedział Cobra Cobros, analityk Trigon TM. (BAP Business)

pr / ana /

Źródło:BAP Business

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *