Wzrost liczby zmieniających się spraw skłania telefony do opóźnienia ponownego otwarcia Wielkiej Brytanii

Wzrost liczby zmieniających się spraw skłania telefony do opóźnienia ponownego otwarcia Wielkiej Brytanii

Samolot pasażerski w drodze na Heathrow przelatuje nad dachami Hounslow w Londynie pod międzynarodowym torem lotów.

Jest to jeden z gorących punktów Wielkiej Brytanii dla szybko rozprzestrzeniającego się wariantu COVID-19 znanego jako wariant delta lub B.1.617.2, który po raz pierwszy został znaleziony w Indiach i uważa się, że przybył do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem pasażera lotniczego.

Wariant jest obecnie uważany za dominujący szczep w Anglii i aby go zwalczać, społeczności, w których wybuchł wirus, rozpoczęły masowe testy na koronawirusa i zintensyfikowały kampanie szczepień.

„Byliśmy bardzo zajęci, wcześnie rano o 8 rano mieliśmy w kolejce ponad 250 osób” – powiedział Darshan Singh.

Jest wolontariuszem w tymczasowej klinice szczepień założonej w Gurdwara Sri Guru Singh Sabha, świątyni Sikhów, do której każdy może przyjść na zastrzyk bez umówionego spotkania.

„Ludzie stają się coraz bardziej świadomi i jest dużo informacji w mediach. Ludzie są zmartwieni i po prostu weszli” – powiedział Singh.

„Ludzie się martwią i po prostu przyszli” – powiedział Darshan Singh, wolontariusz w jednej z niewielu klinik szczepień w kraju. (Fernando Moreno/CBC)

W ostatnich dniach liczba nowych infekcji COVID-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła 5000, liczba niespotykana od marca. Według Public Health England w zeszłym tygodniu liczba przypadków wariantu wzrosła o 5472 do 12 431.

W Lake, mieście w północnej Anglii, prawie 1000 uczniów i pracowników izoluje się po wybuchach epidemii w dwóch szkołach i college’u.

Osobom mieszkającym na obszarach o zwiększonej częstości występowania tej zmiennej zaleca się kontakty towarzyskie na zewnątrz i ograniczenie podróży, jeśli to możliwe, chociaż nie ma ograniczeń dotyczących ruchu per se.

Czy Wielka Brytania jest na początku kolejnej fali pandemii?

„The [variant] Ma również te cechy, które mogą umożliwić szybsze przechodzenie od jednej osoby do drugiej, dlatego wszyscy jesteśmy zaniepokojeni” – powiedział Ravi Gupta, profesor mikrobiologii klinicznej na Uniwersytecie w Cambridge.

Mówi, że Wielka Brytania jest na wczesnym etapie trzeciej fali i rząd musi opóźnić kolejną fazę ponownego otwarcia, zaplanowaną na 21 czerwca w Anglii.

READ  Książę Harry mówi, że ostrzegł CEO Twittera przed zamieszkami w Kapitolu
Ravi Gupta, profesor mikrobiologii klinicznej na Uniwersytecie Cambridge, wezwał rząd do opóźnienia zniesienia ograniczeń COVID-19. Mówi, że zdolność do przystosowania się do nowych wariantów COVID-19 naraża Wielką Brytanię, pomimo wysiłków na rzecz szczepień. (Afryka Instytut Badań Zdrowia)

Anglia znajduje się obecnie w trzeciej fazie ponownego otwarcia, która umożliwia spożywanie posiłków na świeżym powietrzu i wewnątrz, teatrów i kin na zewnątrz w dużych grupach i wewnątrz w małych grupach.

Czwarty etap to koniec wszelkich ograniczeń w mediach społecznościowych i powrót klubów nocnych, wielkich wydarzeń i wielkich wesel. Rząd twierdzi, że użyje testów i innych technik, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Niektóre wyskakujące ośrodki szczepień w Anglii rozpoczęły dostarczanie szczepionek bez umawiania się na wizytę w celu jak najszybszego zaszczepienia całej dorosłej populacji. (Fernando Moreno/CBC)

Obawy doprowadziły do ​​częściowego odwrócenia podróży międzynarodowych z Anglii. W maju mieszkańcy mogli podróżować do 12 krajów bez konieczności poddawania się kwarantannie po powrocie. Istniały nadzieje, że do listy zostanie dodanych więcej krajów; Zamiast tego Portugalia została z niej usunięta w czwartek.

Jak skuteczne są szczepionki?

Niedawne badanie przeprowadzone przez Public Health England wykazało, że szczepionki są skuteczne przeciwko wariantowi delta po dwóch dawkach; A 50 procent dorosłych Brytyjczyków otrzymało oba.

„Gdyby to pojawiło się po czterech lub pięciu miesiącach, bylibyśmy w bardziej zrelaksowanej sytuacji” – mówi Gupta, który jest częścią Grupy Doradczej ds. Nowych i Pojawiających się Zagrożeń Wirusowych Układu Oddechowego, która doradza rządowi.

Gupta przewiduje, że ta fala prawdopodobnie nie będzie tak niebezpieczna jak poprzednia, spowodowana przez zmienną alfa, czyli B.1.1.7, wykrytą po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2020 roku.

„Ale problem w naszym systemie zdrowotnym polega na tym, że morale jest naprawdę niskie. Ludzie są wyczerpani, a nawet gdyby było to jedna czwarta tego, co było wcześniej, nadal byłoby to dużo”.

Ale nie wszyscy uczeni zgadzają się, że rząd powinien teraz zmienić kurs.

READ  „Skraj wojny nuklearnej”: Korea Północna ostrzega przed ćwiczeniami wojskowymi | Wiadomości polityczne

Sir John Bell jest immunologiem i profesorem medycyny na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz doradcą rządu.

„Myślę, że musimy zachować równowagę w dyskusji i mieć oko na poważną chorobę, której próbujemy zapobiec” – powiedział Bell w wywiadzie dla programu BBC Radio 4’s Today.

Mówi, że ważniejsze jest pilnowanie liczby przyjęć do szpitala i liczby zgonów niż liczba przypadków.

Hospitalizacja odnotowała niewielki wzrost, ale po raz pierwszy od czasu pandemii w Wielkiej Brytanii nie było w tym tygodniu dnia bez zgonów.

„Jeśli wbiegniemy do króliczej nory za każdym razem, gdy zobaczymy nowy gatunek, odejdziemy na długi czas” – powiedział Bell BBC.

Ograniczenia blokowania w Anglii były łagodzone etapami, z następnym ogłoszeniem lżejszych zasad w dniu 21 czerwca. (Jason Kerndof/Reuters)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział podczas wywiadu na Downing Street 10, że „w tej chwili nie widzi niczego w danych, co oznacza, że ​​nie możemy przejść do kroku 4 otwarcia”.

Johnson powiedział, że urzędnicy zdrowia publicznego zawsze wiedzieli, że po pierwszych trzech krokach z zamknięcia nastąpi wzrost liczby infekcji. Powiedział, że rządowi naukowcy przyglądają się modelom, aby określić, jak skuteczne są szczepionki przeciwko wariantowi delta, ale na razie „dane są nadal niejednoznaczne”.

Rząd nie reaguje wystarczająco szybko

„Mają historię opóźniania decyzji”, powiedział sfrustrowany Steve Curran, konsultant w Hounslow.

Mówi, że rząd ponosi winę za zmienny start, ponieważ nie zamknęli wystarczająco szybko lotów z Indii.

„Właściwie umieścili Pakistan i Bangladesz na czerwonej liście i powinni byli wtedy zrobić to samo dla Indii” – powiedział, odnosząc się do dwutygodniowego opóźnienia w zakazie lotów z Indii.

Kanclerz Steve Curran, przywódca Rady Hounslow w zachodnim Londynie, mówi, że próba ograniczenia podróży dla jego społeczności jest prawie niemożliwa. Reprezentuje miasto, w którym znajduje się Heathrow, jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. (Fernando Moreno/CBC)

Mówi, że słuchanie tych boomów było trudne nie tylko z powodu braku komunikacji ze strony wyższych urzędników państwowych, ale także dlatego, że ludzie są gotowi żyć dalej.

Powiedział o ich zdolności do tłumienia tej alternatywy: „Każdy chce wyjść. Chcą wyjechać na wakacje, dobrze się bawić, ale musimy być ostrożni. Jestem optymistą”.

READ  Konserwatywne przywództwo: kandydaci do prawa do aborcji

Podobne odczucia można usłyszeć wśród osób, które otrzymują szczepionkę w Hounslow. Miejscowa Jane Akenhead mówi, że pomimo wiadomości, jest bardziej pozytywnie nastawiona do przyszłości niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii.

Ale, mówi, jeśli istnieje jakakolwiek szansa na nałożenie lokalnych ograniczeń na obszary epidemii lub powrót do jakiegokolwiek schematu blokowania, rząd stanie przed wyzwaniem.

„Nawet nie wiem [if] „Ludzie będą się tego trzymać, jeśli teraz wrócą”, powiedziała. „Myślę, że ludzie już to przestali”.

Oglądaj | Jak niektóre społeczności w Wielkiej Brytanii radzą sobie z boomem na nowe zmienne?

Odrodzenie się COVID-19 w Wielkiej Brytanii jest powiązane ze szczepem B1617, który po raz pierwszy znaleziono w Indiach i wzbudził obawy, że może opóźnić plany wyjścia z blokady. 1:56

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *