Wyrażenie przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wielu zatrzymano na terenie Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek wieczorem w Warszawie prezenter zorganizował pokaz Strajk kobiet. Jego uczestnicy zebrali się na placu Na Rostros i udali się do Trybunału Konstytucyjnego w Alejandro. Jak podaje TVN24, w proteście wzięło udział od 1000 do 2000 osób.

Podczas demonstracji dwóch mężczyzn złamało ogrodzenie trybunału, podpaliło je przed siedzibą CC, a kobiety rozbiły plakat strajku na drzwiach budynku. Zostali zatrzymani przez policję. W sumie trzy osoby zostały zatrzymane za wejście na teren CD, podali urzędnicy na Twitterze. Strajk kobiet twierdził również, że OSK był aktywistką Clementiny Suzanne.

Dwóch mężczyzn złamało ogrodzenie DK

W sumie co najmniej pięć osób ma zostać zatrzymanych w czwartek. – Jeden jest w Idni, trzy w Krodziku Mazowieckim. Poznajemy tajemnicę piątej zatrzymanej osoby, do której policja nie chce się przyznać – powiedział później 21 Marcie Lampard. Następnie 22. Zatrzymano uczestnika, który według relacji funkcjonariusza uderzył policjanta w twarz. Kobieta zaprzeczyła i powiedziała, że ​​to strażnik użył przeciwko niej wulgarnego języka. Inni próbowali ją chronić.

Władze w strojach bojowych wdarły się w piątek na wiec, usuwając ciężarówkami setki protestujących. – Przed opuszczeniem tego miejsca należy zidentyfikować wszystkie osoby. Proszę podejdź do stojących w pobliżu policjantów – mówili.

– Osoby stojące na ulicy i policja nie mają prawa usprawiedliwiać – odpowiedziała Marta Lempart, demonstranci wezwali władze, aby nie pokazywały swoich dowodów osobistych. Policja wydała zawiadomienia dotyczące obowiązku uczestników do identyfikacji. Protestujący odwrócili się na własną rękę – policjanci.

W czwartki w innych miastach zorganizowano ekspresje. Białystok, Poznań, Lublin, dź, Zielona Góra, Konin, Rybnik, Częstochowa, Kalisz i Inowrocław.

Demonstracja po werdykcie CD w sprawie aborcji.  Kilkaset osób przed biurem Pice w LaponiiDemonstracja po werdykcie CD w sprawie aborcji. Kilkaset osób przed biurem Pice w Laponii Zdjęcie: Jacob Orzekovsky / Agenza Gazeta

Więcej protestów zaplanowano na piątek. „Organizujemy się lokalnie, albo jedziemy do Warszawy”, „Czas próbny” – pisze Narodowy Strajk Kobiet.

READ  Żołnierze otrzymują pierwszą stałą placówkę dyżurną w Polsce

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku został opublikowany tuż przed północą w środę w Dzienniku Ustaw o warunkach planowania rodziny, ochronie embrionu ludzkiego i zezwoleniu na aborcję. Wcześniej sąd podał uzasadnienie wyroku.

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja jest niezgodna z Konstytucją w przypadku poważnego i nieodwracalnego poronienia lub zagrażającej życiu nieuleczalnej choroby. Panel ponad stu delegatów podjął w 2019 roku uchwałę w tej sprawie Pice, BSL-Kukis’15 i Federacja.

Obejrzyj wideo
Ogłoszono wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W wielu miastach na ulice wyszły Polki i Polacy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *