Wypadek w kopalni węgla kamiennego w Polsce, 10 górników uratowanych, poszukiwania kilkudziesięciu kolejnych – Pierwszy Post

Wypadek w kopalni węgla kamiennego w Polsce, 10 górników uratowanych, poszukiwania kilkudziesięciu kolejnych – Pierwszy Post

Reprezentatywny obraz. źródło: AP.

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce w czwartek na głębokości około 1200 metrów (4000 stóp) pod ziemią, raniło co najmniej 10 polskich górników, a ratownicy szukali kilkudziesięciu kolejnych – podają urzędnicy.

Przyczyna wstrząsów nie została od razu poznana.

Rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Wysocka-Siempieka poinformowała, że ​​do wypadku doszło około godziny 8:00.

„Część z tych osób jest obecnie wydobywana na powierzchnię, część została już wydobyta, a do części jeszcze nie dotarli ratownicy” – powiedziała Wysocka-Siembiga.

Władze podały, że w tamtym czasie w okolicy pracowało 68 górników. Służby poinformowały, że na powierzchnię wydobyto 15 osób, w tym 10 hospitalizowanych. W akcji ratunkowej biorą udział lotnicze karetki pogotowia i 10 osób.

Łukasz Bach, szef pogotowia ratunkowego w Katowicach, głównym mieście regionu górniczego, powiedział, że stan hospitalizowanych górników jest stabilny.

W latach 2019 i 2020 w kopalni Rydultovi w oddzielnych wypadkach zginęło dwóch górników.

Otwarta w 1792 r. kopalnia Rydoldovy zatrudnia obecnie około 2000 górników.

Niektóre kopalnie węgla kamiennego w Polsce są podatne na wybuchy metanu.

Znajdź nas na YouTube

Rejestr

READ  Rekord Polski LGBTQ + kryje zwycięstwo olimpijskie - POLITICO

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *