Wyjątkowy bieg 18-letniej Polki! Nikt w Europie nie osiąga lepszego wyniku jak na swój wiek. Sportowcy

Bieg kobiet na 400 metrów odbył się ostatniego dnia Sportowcy Halowe Mistrzostwa Polski w Torres. Zdobycie złotego medalu było jej ulubionym Justina ¦wiêty-Ersetic, Zawodnik w sztafecie 4x400m, solowy mistrz Europy z Berlina dwa lata temu, brązowy medalista halowych mistrzostw Europy w Belgradzie na tym dystansie. Naprawdę wygrała, dobry wynik – 52,02 sekundy, ale nie została najlepszą bohaterką wyścigu.

Obejrzyj wideo
Wspaniały gol Holandii przeciwko Schalke [ELEVEN SPORTS]

Manifestacja Mistrzostw Polski Lesiewicza. Uruchom rejestrację

Tylko 17-letnia Cornelia Lesievich zdobyła srebrny medal HMP na ponad 400 metrów. Zawodnik osiągnął wyjątkowy czas – 52,56 sekundy, co według profilu „Wiadomości sportowca” ustanowiło nowy rekord Polski juniorów, utwardzony przez Lesiewicza (już o 1,3 sekundy lepszy niż 54,16 sekundy w 2009 roku) i najlepszy wynik w tym sezonie od Europa w dywizji U-20.

Moved Eva Svoboda: Nie wierzę. Miałem podwójną jazdę

Co więcej, żadna europejska kobieta w historii nie biegła tak szybko w wieku Leswicza (w tym roku). Polka przekroczyła rumuński rekord Aliny Ripanu wynoszący 52,64 sekundy, który osiągnęła 22 lata temu.

Markin Lewandowski w Pucharze KopernikaPolski rekord Markina Lewandowskiego. Haradic jest najlepszy na balu. Drugi lis na tyczce

„Działo się coś magicznego. Biegałem z sercem i przyszedłem po doświadczenie”.

– Skupiłem się na ściganiu Justina na pierwszym okrążeniu, a potem zdarzały się jakieś zaklęcia. „Biegałem sercem, przyjechałem tu tylko po to, żeby zdobyć doświadczenie” – powiedział Runner, cytowany przez dziennikarza „Rxxpospolitej” Kamila Kozuta.

Paraskevi PaparistoGreczynka pobiła swój rekord i oszalała ze szczęścia w Torres! [WIDEO]

Brązowy medal zdobył Morsata HossepNutatch Z wynikiem 52,86. Mistrzostwa Polski Ostateczna próba przed halowymi mistrzostwami Europy w Torres odbędzie się w dniach 5-7 marca. Na 400 m Polki, zwłaszcza Saint-Erzetic, mogą być najbardziej faworytami do medalu. Będzie walczył głównie z holenderską femke pol i Liske Clover, która wydaje się być bardzo silna (50,64 i 51,21 razy).

READ  Drużyna Pete'a Russella jest na dobrej drodze do awansu do Mistrzostw Świata

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top