Wyjątkowy bieg 18-letniej Polki! Nikt w Europie nie osiąga lepszego wyniku jak na swój wiek. Sportowcy

Wyjątkowy bieg 18-letniej Polki!  Nikt w Europie nie osiąga lepszego wyniku jak na swój wiek.  Sportowcy

Bieg kobiet na 400 metrów odbył się ostatniego dnia Sportowcy Halowe Mistrzostwa Polski w Torres. Zdobycie złotego medalu było jej ulubionym Justina ¦wiêty-Ersetic, Zawodnik w sztafecie 4x400m, solowy mistrz Europy z Berlina dwa lata temu, brązowy medalista halowych mistrzostw Europy w Belgradzie na tym dystansie. Naprawdę wygrała, dobry wynik – 52,02 sekundy, ale nie została najlepszą bohaterką wyścigu.

Obejrzyj wideo
Wspaniały gol Holandii przeciwko Schalke [ELEVEN SPORTS]

Manifestacja Mistrzostw Polski Lesiewicza. Uruchom rejestrację

Tylko 17-letnia Cornelia Lesievich zdobyła srebrny medal HMP na ponad 400 metrów. Zawodnik osiągnął wyjątkowy czas – 52,56 sekundy, co według profilu „Wiadomości sportowca” ustanowiło nowy rekord Polski juniorów, utwardzony przez Lesiewicza (już o 1,3 sekundy lepszy niż 54,16 sekundy w 2009 roku) i najlepszy wynik w tym sezonie od Europa w dywizji U-20.

Moved Eva Svoboda: Nie wierzę. Miałem podwójną jazdę

Co więcej, żadna europejska kobieta w historii nie biegła tak szybko w wieku Leswicza (w tym roku). Polka przekroczyła rumuński rekord Aliny Ripanu wynoszący 52,64 sekundy, który osiągnęła 22 lata temu.

Markin Lewandowski w Pucharze KopernikaPolski rekord Markina Lewandowskiego. Haradic jest najlepszy na balu. Drugi lis na tyczce

„Działo się coś magicznego. Biegałem z sercem i przyszedłem po doświadczenie”.

– Skupiłem się na ściganiu Justina na pierwszym okrążeniu, a potem zdarzały się jakieś zaklęcia. „Biegałem sercem, przyjechałem tu tylko po to, żeby zdobyć doświadczenie” – powiedział Runner, cytowany przez dziennikarza „Rxxpospolitej” Kamila Kozuta.

Paraskevi PaparistoGreczynka pobiła swój rekord i oszalała ze szczęścia w Torres! [WIDEO]

Brązowy medal zdobył Morsata HossepNutatch Z wynikiem 52,86. Mistrzostwa Polski Ostateczna próba przed halowymi mistrzostwami Europy w Torres odbędzie się w dniach 5-7 marca. Na 400 m Polki, zwłaszcza Saint-Erzetic, mogą być najbardziej faworytami do medalu. Będzie walczył głównie z holenderską femke pol i Liske Clover, która wydaje się być bardzo silna (50,64 i 51,21 razy).

READ  Polska pomaga ESA w nowej misji na Jowisza

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *