Wybuch w firmie chemicznej w Oświęcimiu

Wybuch w firmie chemicznej w Oświęcimiu

– Nieustannie staramy się opanować sytuację. Mamy lokalne pożary, które są stopniowo wygaszane. W akcji bierze udział około stu strażaków. (…) Pracownicy komendy straży pożarnej i przedstawiciele firmy badają sytuację, aby jak najszybciej ugasić pożar – powiedział rzecznik lokalnej straży pożarnej. Zbigniew Jekiełek. Jednak powiedział, że może to zająć godziny.

Według strażaków pożar pochłonął inne osoby poza elementami instalacji. Było widoczne na dwóch dużych arenach: 84 na 45 mi 115 na 44 m. Jest dużo dymu.

Zobacz: Kotziers-Goyal. Wybuch w zakładach chemicznych

Lesser jest rzecznikiem prasowym Polskiej Straży Pożarnej Młodej Straży Pożarnej. Sebastian Voniak podkreślił, że nie ma informacji, że ktoś powinien zostać eksmitowany. – Jednak odradzamy mieszkańcom otwieranie okien – powiedział.

W akcji gaśniczej biorą udział zawodowi strażacy i ochotnicy z Ovisim, Vadovis i Krasano Boviets. Witryna posiada specjalny chemiczny pojazd szpiegowski. Strażacy pracują przy urządzeniu ochrony górnych dróg oddechowych.

https://www.youtube.com/watch?v=S9d61_iky0U

Wybuch nastąpił tuż przed pożarem, który według lokalnych mediów był słyszalny z odległości kilku kilometrów.

Synthos podał przybliżoną wartość w komunikacie. O godzinie 18:46 w sekcji oczyszczania powietrza w fabryce gumy wybuchł pożar.

„Sytuacja jest pod kontrolą. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia. Nie było nadmiernej emisji do atmosfery ani wody. Linie techniczne zostały zamknięte. Poinformujemy Państwa o dalszych działaniach związanych z incydentem” – czytamy w oświadczeniu.

Rzecznik prasowy policji w Ovisim, A.S.P. szt. Magorzatta Zureka, ulica UE przebiegająca w tym czasie z elektrownią, powiedziała, że ​​jest nieprzejezdna. Został wyłączony z ruchu, aby ułatwić podróż na miejsce służb ratowniczych. Z drugiej strony przejezdna jest National Highway 44.

Zeszłego lata w fabryce Ovisim wybuchł także pożar. W tym czasie do elementów układu chłodzenia i wentylacji spawano gumę syntetyczną. W budynku – gdy wybuchł pożar – ewakuowano 10 osób. Uszkodzenia nie były duże: część dachu została spalona. Mimo dużego rachunku nie ma zagrożenia dla środowiska.

emi / dk PAP, polsatnews.pl

READ  Pół miliona posiadaczy kredytów hipotecznych przestało dokonywać płatności w ciągu pierwszych dwóch dni obowiązywania nowej ustawy o „urlopie dłużnym”

Czytaj więcej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *