Wszystkie aktualizacje aplikacji Teams ogłoszone w Microsoft Build 2021

Microsoft Teams otrzymuje aktualizacje – dużo aktualizacji. W tym tygodniu podczas cyfrowego wydarzenia Microsoft Build 2021 firma ujawniła nowe funkcje, nowy portal dla programistów, nowe możliwości kupowania subskrypcji i wiele więcej.

Ulepszona skalowalność zespołów na potrzeby spotkań

Microsoft Dodaje nowe funkcje do aplikacji Teams Meetings, która została uruchomiona w zeszłym roku, aby zapewnić programistom narzędzia do tworzenia bardziej interaktywnych i produktywnych aplikacji, które pomagają łączyć ludzi w celu rozwiązywania wspólnych celów i projektowania doświadczeń w całym cyklu życia spotkania. Firma twierdzi, że następujące nowe funkcje pozwolą programistom tworzyć bardziej unikalne scenariusze spotkań.

Integracja w fazie wspólnej: Ta nowa funkcja, obecnie dostępna w wersji zapoznawczej, zapewni deweloperom nowy dostęp do etapu, który umożliwi współpracę w czasie rzeczywistym z wieloma użytkownikami w aplikacjach do spotkań w usłudze Teams, a wszystko to poprzez prostą konfigurację w ich manifeście aplikacji. Niektóre z tych środowisk współpracy obejmują tablice, tablice projektowe i tablice projektów.

Nowe interfejsy API spotkań: W wersji zapoznawczej nowe interfejsy API wydarzeń spotkań pozwolą programistom zautomatyzować przepływy pracy związane ze spotkaniami za pośrednictwem wydarzeń, takich jak rozpoczęcie i zakończenie spotkania. Firma twierdzi, że jeszcze w tym roku uruchomi kilka interfejsów API na potrzeby wydarzenia Meetings.

Możliwość rozciągnięcia się razem w pozycji: Microsoft, który zostanie wkrótce uruchomiony, twierdzi, że ta nowa funkcja umożliwi programistom bardziej angażujące spotkania dzięki możliwości tworzenia niestandardowych scen w usłudze Teams i udostępniania ich użytkownikom.

Media API i zawartość zasobów: Wkrótce ta nowa funkcja umożliwi programistom dostęp w czasie rzeczywistym do strumieni audio i wideo w celu sporządzania notatek, tłumaczenia, transkrypcji i zbierania pomysłów.

Nowe funkcje upraszczające tworzenie aplikacji Teams

W wersji zapoznawczej Microsoft twierdzi, że nowe funkcje zestawu narzędzi Teams dla programu Visual Studio i Visual Studio Code upraszczają tworzenie aplikacji Teams, zmniejszając ilość wymaganego kodu, zapewniając natychmiastową integrację z Microsoft Azure i wykorzystując dane z Microsoft Graph, w tym klienta. Jednowierszowy Microsoft Graph, usprawniony hosting IDE.

READ  Garena Free Fire pojawiła się jako najczęściej pobierana gra mobilna na świecie w październiku 2021 r.

Nowy portal dla deweloperów aplikacji Teams

Nowy portal dla deweloperów dla Microsoft Teams (dawniej App Studio), teraz dostępny dla każdego dewelopera, zapewnia niestandardową konsolę zarządzania aplikacjami dostępną w Internecie lub w usłudze Teams do rejestrowania i konfigurowania aplikacji w jednej centralnej lokalizacji.

Obraz portalu dla programistów Microsoft Teams
Kliknij, aby powiększyć. Źródło: Microsoft

Microsoft twierdzi, że jako część nowych funkcji portalu dla deweloperów umożliwia programistom dostęp do portalu z dowolnego urządzenia i przeglądarki; Zarządzanie konfiguracjami środowiska, eliminujące potrzebę zarządzania danymi wielu aplikacji w różnych środowiskach; Współpracuj ze swoimi rówieśnikami, udzielając innym dostępu do odczytu / zapisu w celu współpracy i aktualizowania aplikacji, a także umożliwiaj dostawcom usług internetowych łączenie oprogramowania jako usługi z ich aplikacjami w celu uzyskania nowych doświadczeń zakupowych w usłudze Teams.

Rozszerzenia wiadomości dla aplikacji Teams i Outlook w sieci Web

Firma Microsoft ogłosiła, że ​​Outlook obsługuje teraz rozszerzenia wiadomości, zapewniając ujednolicone środowisko programistyczne do tworzenia rozszerzeń wiadomości, które współpracują zarówno z Microsoft Teams, jak i Outlookiem w Internecie. Oznacza to, że podczas tworzenia wiadomości użytkownicy mogą zdefiniować nową listę rozszerzeń wiadomości opartych na wyszukiwaniu. Na przykład, jak wyjaśniła firma, użytkownik może być w stanie utworzyć wiadomość e-mail, a następnie wybrać rozszerzenie wiadomości pokazujące zadania z aplikacji do zarządzania projektami Teams w celu wysłania ich członkom zespołu.

Ogólne działania dotyczące kart adaptacyjnych w aplikacji Teams i Outlook

Użytkownicy nie muszą już tworzyć dwóch oddzielnych integracji Adaptive Cards dla programu Outlook i Teams. Karty adaptacyjne umożliwiają programistom łatwe udostępnianie danych interfejsu użytkownika, dzięki czemu doświadczenia są spójne w wielu aplikacjach i usługach.

Obecnie dostępne Common Actions umożliwia pojedynczą integrację opartą na systemie Android na działanie zarówno w programie Outlook, jak i Teams, umożliwiając programistom tworzenie i wdrażanie pojedynczej karty adaptacyjnej w Microsoft Teams i Outlook przy użyciu nowej Global Action. Wdrażaj model biznesowy.

READ  Nowe przecieki na temat telefonu Pixel 8 Pro ujawniają ekscytujące decyzje Google

Nowe możliwości zakupu subskrypcji

Ta nowa funkcja zostanie wkrótce udostępniona i umożliwi użytkownikom i administratorom IT kupowanie subskrypcji licencji aplikacji innych firm bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami Teams i centrum administracyjnego, co ułatwi użytkownikom proces zakupu licencji i zapewni partnerom firmy Microsoft dodatkowe możliwości zarabiania na ich rozwiązania. Firma twierdzi, że rachunki i rachunki za karty kredytowe będą akceptowane w sklepie z aplikacjami Teams i w centrum administracyjnym.

Przesyłanie strumieniowe składników w czacie w usłudze Teams

Firma Microsoft wprowadza elastyczne składniki do czatu Teams, które, jak twierdzi, umożliwią użytkownikom wysyłanie wiadomości z harmonogramem, elementami pracy lub listą, którą mogą tworzyć i edytować wszyscy w klasie, zmniejszając potrzebę długich rozmów na czacie i spotkań.

Użytkownicy będą mogli edytować elastyczne komponenty w czasie rzeczywistym lub asynchronicznie i pracować na różnych powierzchniach, takich jak aplikacje Teams i Office. Będą również mogli kopiować i wklejać między czatami aplikacji Teams, aby zwiększyć wydajność. Microsoft twierdzi, że obecnie w prywatnej wersji zapoznawczej rozszerzy elastyczne komponenty czatu w usłudze Teams w nadchodzących miesiącach.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *