Wraz z rozpoczęciem procesu dotyczącego nielegalnych funduszy Trump rozpoczyna swoją kampanię w Karolinie Północnej

Wraz z rozpoczęciem procesu dotyczącego nielegalnych funduszy Trump rozpoczyna swoją kampanię w Karolinie Północnej

Mansi Srivastava/Pool/Getty Images

Były prezydent Donald Trump przemawia do mediów pod koniec dnia podczas procesu karnego podczas trwającego wyboru ławy przysięgłych przed Sądem Karnym na Manhattanie, 19 kwietnia 2024 r. w Nowym Jorku.CNN

Wiec byłego prezydenta Donalda Trumpa w Karolinie Północnej – który miał być jego pierwszym od rozpoczęcia jego procesu karnego za ciche pieniądze w Nowym Jorku – został przełożony na sobotę ze względu na obawy dotyczące złych warunków pogodowych.

Trump zadzwonił do wiecu w Wilmington ze swojego samolotu, a jego przesłanie zostało wyemitowane przez głośniki wiecu.

„Jesteśmy zdruzgotani, że coś takiego mogło się wydarzyć, ale chcemy zapewnić wszystkim bezpieczeństwo” – powiedział Trump swoim zwolennikom. „Wydaje się, że słychać grzmoty i błyskawice, a poza tym jest to dość silna burza, więc jeśli nie masz nic przeciwko, chyba będziemy musieli sprawdzić, czy nie pada deszcz. Bardzo mi przykro”.

Pomimo odroczenia… Karta Trumpaktóry przez większą część ubiegłego tygodnia przebywał głównie na sali sądowej na Manhattanie, wciąż powraca na szlak kampanii tutaj, w Północnej Karolinie, gdzie stawka leży po stronie Partii Republikańskiej. test– Do kampanii prezydenckiej szlak jest szczególnie wysoki.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat procesu karnego Trumpa

Zorganizował zbiórkę pieniędzy w Charlotte, a także kilkakrotnie zamieścił w Truth Social posty na temat tego, jak jego zdaniem prezydenci powinni być chronieni przed oskarżeniem. Seria jego postów pojawia się w czasie, gdy 25 kwietnia Sąd Najwyższy ma rozpatrzyć argumenty na temat tego, czy Trump może ubiegać się o immunitet przed ściganiem w sprawie o wywrócenie się do wyborów federalnych.

Sobota zakończyła bezprecedensowy tydzień w amerykańskiej polityce rozpoczęciem pierwszego procesu karnego byłego prezydenta. Oczekuje się, że proces, który ma ustalić, czy Trump bezprawnie próbował podważyć wyniki wyborów w 2016 r. poprzez plan przekupienia kobiet, z którymi rzekomo miał romanse pozamałżeńskie, rozpocznie się w poniedziałek oświadczeniami wstępnymi.

Zadanie stojące przed Trumpem w Nowym Jorku jest jasne: przekonać siedmiu mężczyzn i pięć kobiet zasiadających w ławie przysięgłych, że jest on niewinny w związku z 34 postawionymi mu zarzutami. Na polach bitew takich jak Karolina Północna wyzwanie rzucone przez Trumpa jest mniej jasne, ale równie zniechęcające: musi on przekonać wyborców w tych stanach, aby przy wyborze przyszłego prezydenta kraju ignorowali wszelkie szczegóły, które wyjdą z jego procesu w Nowym Jorku. Obejmuje to dowody rzekomych cichych płatności, a także zeznania jego byłego prawnika Michaela Cohena, byłego towarzysza zabaw Playboya i gwiazdy filmów dla dorosłych.

Podczas wystąpienia w Greensboro w Karolinie Północnej przed prawyborami stanowymi w zeszłym miesiącu Trump obszernie skomentował ryzyko prawne, na jakie się naraża. Powiedział zgromadzonym, że 91 postawionych mu później zarzutów (obecnie było ich już 88) było „bezprawnych”. Bezpodstawnie twierdził, że sprawa przeciwko niemu w Nowym Jorku, wniesiona przez Biuro Prokuratora Okręgowego na Manhattanie, „prowadzi Departament Sprawiedliwości pod zarzutem ingerencji w wybory – uderz swojego przeciwnika politycznego”.

Trump potwierdził wówczas: „Jedyne, czego nie wiedzieli, to to, że obywatele naszego kraju słyszeli o tym ode mnie”.

Trump z łatwością wygrał pierwsze dni później podczas przekonującego występu w Super Wtorek. Jednak była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley zdołała zdobyć poparcie 23% wyborców Partii Republikańskiej w prawyborach w Karolinie Północnej, a wielu członków partii Trumpa twierdziło, że nie mogą przeoczyć jego ogromnych wyzwań prawnych. Trzech na 10 wyborców Partii Republikańskiej stwierdziło, że Trump nie będzie kwalifikował się na prezydenta, jeśli zostanie skazany za przestępstwo, co jest niepokojącym sygnałem dla byłego prezydenta w stanie, w którym cztery lata temu pokonał prezydenta Joe Bidena zaledwie 1,3%.

Podkreśliła to kampania Trumpa Numery ankiet Pokazało to, że dwie trzecie Amerykanów nie uważa, że ​​naruszył on jakiekolwiek przepisy.

„Sondaże pokazują, że naród amerykański prawidłowo rozpoznaje stalinowską taktykę stosowaną przez Krzywego Joe i jego sojuszników” – powiedziała CNN w oświadczeniu Carolyn Levitt, rzeczniczka kampanii Trumpa. Dodał: „Prezydent Trump i nasz zespół będą nadal walczyć o prawdę na sali sądowej, jednocześnie pracując nad zdobyciem głosów podczas kampanii wyborczej”.

Przez cały dramatyczny pierwszy tydzień procesu – który naznaczony był serią oszałamiających momentów, w tym płaczem potencjalnych przysięgłych z powodu intensywnego stresu związanego z obowiązkami i podpaleniem się mężczyzny przed salą sądową – Trump dał jasno do zrozumienia, że ​​zamierza upewnić się, że ludzie nadal słyszą od niego tę sprawę. Podczas organizowanych przez siebie konferencji prasowych przed kamerami sądowymi i agresywnych postów w mediach społecznościowych Trump wielokrotnie krytykował sędziego nadzorującego sprawę i sprawdzał granice nakazu milczenia, który miał uniemożliwić mu zastraszanie przysięgłych i świadków.

Bez kamer na sali sądowej Trump kwestionuje także relacje osób obserwujących postępowanie. W SMS-ie skierowanym do swoich zwolenników w ramach zbiórki pieniędzy Trump twierdził, że pierwszego dnia procesu opuścił salę sądową, czego nie potwierdzają ci, którzy byli świadkami jego wyjścia. Trump zamieścił post w Truth Social, w którym napisał: „Modliłem się i nie spałem!! Kiedy kilka mediów poinformowało, że były prezydent najwyraźniej zasnął w trakcie obrad.

Sędzia nadzorujący sprawę, sędzia Juan Merchan, prosi Trumpa o obecność na sali rozpraw podczas rozprawy, która może potrwać kilka tygodni. Sąd zbiera się każdego dnia tygodnia z wyjątkiem środy, pozostawiając Trumpowi mniej czasu na podróżowanie, a weekendowe wydarzenia, takie jak przełożony sobotni wiec w Wilmington, stają się centralnym punktem jego kalendarza kampanii.

„Powinienem być w New Hampshire. Powinienem być w Gruzji. ​​Powinienem być w Północnej Karolinie w Południowej Karolinie. Powinienem prowadzić kampanię w różnych miejscach” – powiedział Trump reporterom poza USA. w tym tygodniu w sądzie. „Ale spędziłem tu cały dzień podczas procesu, który był naprawdę całkowicie niesprawiedliwy”.

Jednak w oświadczeniu Trumpa ignoruje się fakt, że były prezydent często dobrowolnie pojawiał się w postępowaniach związanych z jego sprawami cywilnymi, a nie z kampanią. Trump utrzymywał także wyjątkowo napięty harmonogram polityczny podczas prawyborów Republikanów, kiedy sprawy sądowe przeciwko niemu nie osiągnęły jeszcze tego etapu.

Niezależnie od tego, gdzie Trump spędza czas, w jego kampanii nalega się, aby przygotować solidną operację, w której udział wezmą płatne zespoły i ochotnicy na każdym polu bitwy.

„Nasza agresywna i doświadczona operacja koncentruje się na zbieraniu głosów i podkreślaniu kontrastu między słabościami i porażkami Joe Bidena a historią sukcesów prezydenta Trumpa” – powiedział Leavitt.

READ  Poziom wody osiągnął nowy poziom w Orenburgu – DW – 13.04.2024

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *