Władze Nanaimo otwierają miejskie kasy, aby opłacić ogrzewanie zimą

Władze Nanaimo otwierają miejskie kasy, aby opłacić ogrzewanie zimą

Miasto sfinansuje centrum ocieplenia w Raysbridge i jest zainteresowane finansowaniem większej powierzchni centrum ocieplenia

Napisane przez Chrisa Busha

Miasto Nanaimo przeznaczy około 230 000 dolarów z kasy miejskiej na utworzenie tej zimy dziennego centrum ogrzewania.

Propozycja sfinansowania powierzchni została przyjęta w środę, 1 listopada, na specjalnym posiedzeniu rady, które odbyło się po posiedzeniu Komisji ds. Zarządzania i Priorytetów w dniu 23 października, kiedy to raport Organizacji Planowania Systemów Nanaimo poinformował radę, że nie ma lokalizacji dla ośrodków ogrzewania dziennego innych niż te dostarczone przez Stowarzyszenie Risebridge zostały zidentyfikowane i nie zostały zidentyfikowane. Brak źródeł finansowania.

„Oczywiście istnieje wiele troski o społeczność, gdy nadchodzą zimne dni i nie zaobserwowaliśmy reakcji, jakich można by się spodziewać w związku z szerokim zainteresowaniem świadczeniem tych usług” – powiedział burmistrz Nanaimo, Leonard Krug.

Jednakże władze miasta przybyły na spotkanie z wiadomością, że w ramach projektu wycofania aktywów znaleziono nadwyżkę środków, która przekraczała budżet o około 400 000 dolarów.

Prowincja zapewnia fundusze na funkcjonowanie schronisk dziennych i nocnych w ekstremalnych warunkach pogodowych, ale nie na dzienne ogrzewanie schronów w normalnych warunkach zimowych, co zmusza gminy do znalezienia środków i powierzchni grzewczej, których w Nanaimo brakuje w porównaniu z niezamieszkanymi schroniskami w mieście. populacja.

Centrum społeczne w Risebridge może pomieścić około 48 osób, czyli znacznie mniej niż jest to wymagane.

Zapytał go wszechświat. Jeśli chodzi o dostępne usługi, Christy Wood, urbanistka ds. planowania społecznego i Janice Perino stwierdziły, że wiele agencji, w tym Biblioteka Regionalna Vancouver Island, jest otwartych dla publiczności, a lobby obiektów miejskich również będzie dostępne z ogrzewania, ale bez dodatkowych Wyznaczono lokalizacje, które będą otwarte przez cały dzień, w przeciwieństwie do tych, które otrzymują fundusze prowincji na pracę w ekstremalnie niskich temperaturach, takich jak kościół rzymskokatolicki św. Piotra i wspólnota unitarian Nanaimo.

READ  Gwiazda „Women Talk” Kate Hallett w bezpiecznej przestrzeni na planie – The Hollywood Reporter

„Martwi mnie to, ile osób może udać się do Risebridge” – powiedział Perino.

istnienie. Paul Manley wyraził podobną obawę.

„Kiedy 35 osób opuści Bazylikę Św. Piotra, a 27 osób opuści Unitarian, a pewna liczba osób już biwakuje w parkach i śpi w centrum, nie pozostawi to zbyt wiele wolnego miejsca” – powiedział.

istnienie. Tyler Brown zwrócił się do zarządu o polecenie pracownikom realokacji 230 000 dolarów z nadwyżki projektu Asset Retirement Project na prowadzenie ośrodka ocieplającego działającego siedem dni w tygodniu w okresie od 14 listopada do 31 marca oraz o zawarcie umowy o świadczenie usług ze stowarzyszeniem Risebridge Association w celu „zapewnienia ogrzewania. ” Usługi ośrodków w przypadku zidentyfikowanych luk w obsłudze ośrodków ociepleń i łagodzeniu skutków dla otaczających dzielnic poprzez wymogi Umowy Dobrego Sąsiedztwa.

istnienie. Erin Hemmens zauważyła, że ​​ostatnia oficjalna liczba osób mieszkających na ulicy w Nanaimo wyniosła 512, ale osoby pracujące z niezamieszkanymi mieszkańcami szacują, że rzeczywista liczba jest bliższa 800. Zastanawiała się, czy miasto mogłoby wystosować telefon lub wyrazić zainteresowanie ośrodkiem operatorzy Prospects zgłoszą się i otrzymają rekompensatę w postaci pozostałej nadwyżki w wysokości 170 000 dolarów.

„Chciałabym, aby inni dostawcy zabrali głos i powiedzieli: «Hej, my też możemy to zrobić»” – powiedziała.

Dale Lindsay, dyrektor administracyjny miasta, powiedział, że nadwyżki środków można wykorzystać na zrekompensowanie dodatkowym dostawcom lub, jeśli rada będzie chciała przeznaczyć więcej pieniędzy na usługi grzewcze, „pozwoli nam to wyjść i współpracować z naszymi partnerami oraz zapewnić opcje z powrotem do rady.”

Manley zaproponował zmianę propozycji głównej w celu uwzględnienia zaproszenia do wyrażenia zainteresowania od innych dostawców i przeznaczenia dodatkowych środków dla tych, którzy zawrą umowę z miastem.

Krogh wyraził „skrajne niezadowolenie” z powodu konieczności rozważenia przez radę wydania pieniędzy na coś, co według niego „w sposób oczywisty leży w gestii prowincji, a być może federalnej”.

READ  Szukać! Oglądaj magiczne deszcze meteorów od niedzieli (2 października).

„Myślę, że wszyscy wiemy, jak przebiegło to głosowanie” – powiedział burmistrz. „To jest to, co możemy zrobić. Nie to powinniśmy zrobić ani to, co musimy zrobić, ale taką rolę nam wyznaczono w tych okolicznościach. „Albo to, albo… zostawimy tam 800 naszych obywateli na ulicach, gdzie w ciągu dnia nie ma gdzie się ogrzać.” …Mam nadzieję, że prowincja nas usłyszy, tak samo jak inni Brytyjczycy z Kolumbii, którzy są zmęczeni”.

Rada jednomyślnie głosowała za poleceniem pracownikom realokacji do 230 000 dolarów z nadwyżki w ramach projektu emerytury aktywów na finansowanie usług centrów ciepłowniczych, zatwierdzeniem umowy o świadczenie usług grzewczych ze stowarzyszeniem Risebridge Association oraz zaproszeniem do wyrażenia zainteresowania agencji mogących świadczyć dodatkowe usługi grzewcze .

Zintensyfikowano także korespondencję i wysłano ją do premiera Kolumbii Brytyjskiej Davida Eby’ego, w której przedstawiono bieżące i poważne potrzeby zdrowotne niechronionej ludności w Nanaimo oraz zapotrzebowanie na finansowanie prowincji na poziomie społeczności, proporcjonalne do skali kryzysu, na programy i przestrzeń schronową. .

PRZECZYTAJ TAKŻE: Miasto Nanaimo stoi przed wyzwaniami związanymi z finansowaniem schronisk w niskich temperaturach i wyzwaniami związanymi z przestrzenią

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *