Wirus koronowy w Wielkiej Brytanii UK. Najlepsze testy przesiewowe dla wariantu południowoafrykańskiego

Największe dotychczas testy przesiewowe w kierunku wirusa koronowego są przeprowadzane w dwóch głównych miastach południowego Londynu. Dlaczego jest to poprawne? Jest to związane z wykryciem znaczącego południowoafrykańskiego wariantu epidemii wirusa koronowego.

Uważa się, że wszystkie przypadki w tym obszarze pochodzą od osoby, która w lutym przyjechała z Afryki.

Władze przeprowadzają szybkie testy antygenowe w celu raportowania wyników testów PCR wszystkim 11-latkom i osobom z innych krajów, które mieszkają lub pracują w londyńskich obszarach metropolitalnych Lambert i Wandsworth, niezależnie od tego, czy wykazują oznaki infekcji.

Łączna liczba mieszkańców obu dzielnic wynosi ponad 650 000. Mieszkańcy, więc brytyjskie Ministerstwo Zdrowia określiło testy jako największą operację tego typu do tej pory.

We wtorek zgłoszono 44 przypadki wariantu południowoafrykańskiego i 30 kolejnych podejrzanych. W tych przypadkach w domu opieki znaleziono 23 osoby – 10 mieszkańców i 13 pracowników.

BBC, powołując się na dostęp do dokumentów dotyczących służby zdrowia, stwierdziło, że cała epidemia w tych dwóch okręgach mogła być spowodowana przez jedną osobę.

Miał przybyć do Wielkiej Brytanii w lutym z jednego z krajów afrykańskich, gdzie podróżowanie nie było wówczas zakazane, ale jest teraz, a następnie w razie potrzeby izolowane. Podejrzewa się jednak, że wirus najpierw rozprzestrzenił się na jego gospodarstwo domowe, a następnie do wspomnianego domu opieki.

Tymczasem we wtorek w Wielkiej Brytanii w minionym dniu zgłoszono 2472 nowe wirusy koronowe – o 1100 mniej niż bilans z poniedziałku, co jest nieoczekiwanym wzrostem w porównaniu z dniem poprzednim i odnotowano 23 zgony spowodowane przez covit-19. To znacznie mniej niż dzienna średnia z ostatnich siedmiu dni.

Od początku epidemii zdiagnozowano prawie 4,38 miliona infekcji, zabijając 127123 osób.

Od poniedziałku włącznie 32,25 mln osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, drugą – 7,86 mln.

READ  Premier Polski myli się co do Wielkiej Brytanii

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *