Wirus koronowy w Polsce. Ograniczenia – Konferencja Ministra Zdrowia Adama Nidzilskiego [21 kwietnia]

Nadal mamy wysoką zapadalność na infekcje, hospitalizacje i zgony – powiedział w środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Nidzeilsky. Jednak, jak przyznaje, Apogee wydaje się być za nami. O konferencji relacjonowaliśmy na tvn24.pl.

Minister zdrowia Adam Nidzilsky nie wykluczał wcześniej możliwości regionalnego zniesienia zakazu. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jest dla niego priorytetem Restrukturyzacja edukacyjnaStąd powrót uczniów klas I-III do szkoły podstawowej. Według jego raportów w następnej kolejności usuwane będą usługi – w tym m.in. branża Włosy i makijaż, Handel wielkopowierzchniowy, hotelWreszcie Restauracje ja Siłownie. Według szefa resortu zdrowia dalsze złagodzenie restrykcji spodziewane jest w maju i czerwcu.

Oglądaj na żywo w TVN24

Z konferencji relacjonujemy na tvn24.pl:

 • Nietzsche w sprawie rekomendacji na majowe wybory prezydenckie w Rissowie: Oto dyskusja, brak wyników.

 • Nidzilskiego o tym, czy Ministerstwo Zdrowia jest świadome „praktyk niektórych firm, które zalecają szczepienia przeciwko praniu brudnych pieniędzy”: Narodowy Program Szczepień gwarantuje bezpłatne szczepienia. Pobieranie opłat za to jest nielegalne. Jeśli takie sygnały docierają do nas, NFZ weryfikuje te informacje.

 • Nidgeilsky’ego, czy jest zadowolony z obecnego wskaźnika szczepień: Współpraca z ministrem Mikey’em Dvo சிக் k (Rządowa władza absolutna w zakresie szczepionek – autor) jest bardzo dobra. Prędkość jest niska ze względu na dostawy. Najbardziej oczywistą poprawą jest comiesięczne zwiększanie liczby szczepionek. Bardzo się z tego cieszę.

 • Nidzeilsky o możliwości otwarcia nowych obiektów sportowych, np. Ogródków restauracyjnych, z uwagi na możliwość zabawy na świeżym powietrzu: Tutaj mamy porozumienie co do kolejności przywracania. Po weekendzie majowym często otwieramy instytucje kultury.

 • Nitzilsky o doniesieniach o błędnej diagnozie: Ryzyko, że sfałszowana szczepionka pojawi się w oficjalnym obiegu, praktycznie nie istnieje.

 • Nietzschevsky o potwierdzonych mutacjach wirusa koronowego w Polsce: Zidentyfikowaliśmy Brytyjczyków, mieszkańców RPA i Nigeryjczyków. Nie zidentyfikowaliśmy jeszcze mutacji brazylijskiej.

 • Nietzsche o zniesieniu obowiązku noszenia masek na świeżym powietrzu: Dyskutujemy o tym. Głównym kryterium określającym to jest częstotliwość infekcji. Zajmiemy się tą kwestią w następną środę.

 • Pytania zaczynają się od Ministra Zdrowia.

 • Nidzilsky: To są pierwsze posunięcia. W przyszłym tygodniu przedstawimy kompleksowy plan na cały maj, który obejmie branżę hotelarską i gastronomiczną. Będziemy również ogłaszać plany na wesela lub podobne uroczystości.

 • Nidzilski: W pozostałych województwach od poniedziałku 26 kwietnia wznowimy działalność salonów kosmetycznych, fryzjerskich i kosmetycznych.

 • Nidzilsky: W innych klasach od przyszłego poniedziałku wznowimy edukację hybrydową w klasach I-III.

 • Nidzilsky: Jeśli chodzi o województwa, w których mamy trudną sytuację, to utrzymujemy ograniczenia, które dotychczas obowiązywały w tych województwach.

  To pięć rejsów: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, dzkie i opolskie.

 • Nidzilsky: Analizując sytuację, staramy się przyjrzeć obszarom. Mamy obszary, w których sytuacja zanieczyszczenia jest trudna. Są to: Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska oraz Pustkowia Edskiego i Obolskiego. W innym nasileniu mamy botulizm, podcorbaceae oraz robaki i musurię. Rozbieżność jest ogromna – średnia krajowa wynosi 36,3 (średnia dzienna liczba zakażeń na 100 000 mieszkańców).

 • Nidzilsky: To jest pozytywna informacja, ale należy wziąć pod uwagę, że nadal mamy więcej infekcji, hospitalizacji i zgonów.

 • Nidzilsky: Najtrudniejszym parametrem jest liczba zgonów. Tutaj też Apoki wydaje się być za nami. Mamy najwięcej ofiar śmiertelnych, ale tydzień temu.

 • Nidzilsky: Osiągnęliśmy szczyt chorób i hospitalizacji. Należy zauważyć, że w obu tych sytuacjach wskaźnik zakażeń i hospitalizacji jest wysoki.

 • Nidzilsky: Poprawia się stan szpitali. Widzimy spadek w testach zlecanych przez GPS. Obsługiwaliśmy prawie jedną trzecią ostatnich dwóch tygodni.

 • Konferencję będziemy transmitować na żywo w TVN24 i nowszych W Internecie.

 • Rozpoczyna się konferencja Ministra Zdrowia.

 • Obecnie większość ograniczeń obowiązuje do 25 kwietnia, ale żłobek i przedszkole zostały ponownie otwarte 19 kwietnia. Hotel będzie zamknięty do 3 maja.

  Minister zdrowia Adam Nidzilsky zapowiedział, że spodziewa się większego złagodzenia kontroli pod koniec maja i czerwca.

 • Prezes MEiN Przemysław Czarnek Zawiera informacje o egzaminach końcowych i egzaminach dla uczniów klas ósmych. Zapowiada, że ​​odbędą się w ustalonych i wcześniej zaplanowanych terminach.

  – Przed egzaminem nie będzie testu koronawirusa. Nie chcemy stresować maturzystów ani ósmych klas. Przepisy zdrowotne i zarządzanie wystarczą – powiedział Sarnek.

 • Wirusolog, profesor Votsimiers Good, niedawno wyjaśnił, że infekcja jest całkowicie opanowana „tylko kilkadziesiąt nowych przypadków dziennie”. Oszacował, że 10 000 potwierdzonych infekcji dziennie to „wciąż dużo”.

  Czytaj więcej: Stan, który może kontrolować infekcję

 • Rzecznik rządu Piotr M ல்ல ller zapowiedział dziś, że zmiany w przepisach będą wprowadzane w kilku etapach.

 • Dr Pavs Krezievsky, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, który walczył z COVID-19 Przemawiał dziś w TVN24Jeśli chodzi o ograniczenia, musimy pomyśleć o regionalizacji.

  – Widać, że sytuacja w Województwach Warmisko-Mazurskim, Lubelskim i Botławskim jest bardzo spokojna. Pomorskie i mazowieckie to województwa pośrednie, a jeszcze bardziej niestabilna jest sytuacja w południowej Polsce, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Śląsku, Młbolskiej i Wielkopolsce – zaznaczył.

 • Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia pierwszym krokiem jest przywrócenie edukacji i powrót do szkoły dzieciom z klas I-III szkoły podstawowej.

 • Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś 13 926 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

 • dzień dobry! Raport rozpoczynamy w oczekiwaniu na konferencję dotyczącą decyzji w sprawie ograniczeń. Za chwilę wyląduje minister zdrowia Adam Nidzilsky.

Andrusievich: Uważany za wariant regionalny w celu złagodzenia ograniczeńTVN24

Wirus koronowy w Polsce. Aktualne ograniczenia

Tydzień temu podczas konferencji prasowej w środę minister zdrowia Adam Nidzeilsky mówił o obecnych ograniczeniach. Handel ja Usługi Zostanie przedłużony do najbliższej niedzieli 25 kwietnia. Z kolei hotel ja Zakwaterowanie Będą zamknięte co najmniej do 3 maja.

READ  Wirus koronowy w Polsce. Nowe przypadki infekcji i śmierci - 23 marca

Pełne działanie wznowiono w poniedziałek 19 kwietnia Żłobki ja żłobek lub gimnazjum. Również od poniedziałku Obiektów sportowych W terenie otwartym można je również wykorzystać do gier amatorskich, ale jest limit 25 osób.

Do 25 kwietnia obowiązują następujące ograniczenia:

– Zamknięte Szkoły, Nauczanie nadal odbywa się na odległość, – zamknięte Teatry, kina, muzea, galerie sztuki, kasyna, – Zamknięte Baseny, słońca, solarium, – Zamknięte Salony piękności, salony piękności i fryzjerzy, – Zamknięte Centra biznesowe i galerie (W tym sklepy spożywcze, apteki i drogerie, sklepy prasowe, księgarnie), – zamknięte Sklepy meblowe i budowlane Ponad dwa tysiące metrów kwadratowych,

– Ograniczenia W firmach, na wystawach lub na poczcie: 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2 i 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2, – Limity Obiekty religijne: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, obowiązkiem zachować odległość co najmniej 1,5 metra oraz zamknąć usta i nos.

Kluczowe źródło zdjęć: TVN24

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *