Wirus koronowy w Polsce. Lista ograniczeń. Galerie handlowe, hotele i baseny są zamknięte od 20 marca 2021 roku [lista]

Ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych, hoteli, basenów, teatrów i kin – to tylko niektóre z ograniczeń, które obowiązują na terenie całego kraju od soboty. Należy również przestrzegać odpowiednich zasad przebywając w miejscach publicznych lub spotykając się z rodziną i przyjaciółmi. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w piątek po południu.

Nowe ograniczenia obowiązują co najmniej do 9 kwietnia. W piątek RCP wysłała do mieszkańców ostrzeżenie: „Uwaga! Nowe przepisy bezpieczeństwa w całym kraju w sobotę (20 marca)”.

Oglądaj TVN24 w Internecie w TVN24 >>>

Restrykcje w całej Polsce od 20 marca

W całym kraju od soboty – Dotychczas w czterech województwach – Operacja wstrzymana:

Centra handlowe Wyjątki obejmują sklepy spożywcze, apteki, sklepy z prasą, księgarnie, sklepy zoologiczne i sklepy dla majsterkowiczów, fryzjerzy, optykę, banki i pralnie.

Jakie sklepy można otworzyć w galerii handlowej? >>>

Hotel (Wyjątki obejmują hotele pracownicze i noclegi zapewniane w ramach podróży służbowych),

W kinach, Muzea, Galeria Sztuki (Potrafi organizować próby i ćwiczenia oraz wydarzenia online),

Krewny (Zakaz wyświetlania filmów dotyczy także domów i domów kultury),

Totalizator piłkarski (Z wyjątkiem zajęć medycznych i członków kadry narodowej),

sauna, Solarium, łaźnia turecka, Stacje odchudzające, Kasyna,

Kluby fitness ja Jim,

Obiektów sportowych (Są na potrzeby sportu wyczynowego i mogą działać tylko bez udziału publiczności),

Kształcenie na odległość tylko w klasach I-III.

KPRM

Obowiązkowa izolacja, ale nie dla wszystkich

Niniejsze rozporządzenie zawiera również przepisy dotyczące przymusowej izolacji. Osoby przekraczające zewnętrzne i wewnętrzne granice UE czekają dziesięć dni izolacji, korzystając z transportu publicznego drogą powietrzną i samochodową jako środka wspólnego transportu publicznego. Osoba taka jest obowiązana podać Funkcjonariuszowi Straży Granicznej: miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania, w którym będzie podlegał obowiązkowej izolacji oraz numer telefonu. Izolacja liczona jest od dnia przekroczenia granicy.

READ  Transmisja na żywo w Polsce: Krakow Kings @ Warsaw Mets, 20 czerwca, 14:00 CET (14:00, 08:00 i ET)

Są jednak wyjątki. Z obowiązku izolacyjnego zwolnieni są: osoby, które zostały zaszczepione przeciwko certyfikowanemu COVID-19; Osoby z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego na SARS-CoV-2 wykonuje się w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy, licząc od zakończenia tego badania; Osoby, które zakończyły izolację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie powinny mieć więcej niż 6 miesięcy przed terminem.

Cło nie ma zastosowania W przypadku przekraczania granic RP w ramach wykonywania czynności zawodowych m.in. załoga samolotu, Marines, zawodowi piloci oraz członkowie misji dyplomatycznych.

Jak czytamy, obowiązek 10 dni izolacji dotyczy osób przekraczających granice RP z Republiką Czeską i Republiką Słowacką, „niezależnie od środka transportu, którym podróżują, czy też bydła do miejsca zamieszkania. lub na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ”. Dodano, że osoby jadące do Polski w innym celu niż powyższe muszą mieć negatywny wynik testu diagnostycznego SARS-CoV-2 wykonanego w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy. Decyzję taką należy złożyć w języku polskim lub angielskim na żądanie Straży Granicznej lub Policji.

Jak wszędzie, istnieją wyjątki dla osób, które zostały przebadane i zaszczepione w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy. Zwolnienie z izolacji obejmuje m.in.pracowników przygranicznych i dzieci uczących się po drugiej stronie granicy oraz ich opiekunów.

Jak czytamy w dokumencie, ruch pasażerów w transporcie kolejowym dokonywany przy przekraczaniu zewnętrznej granicy UE jest zawieszony.

Obowiązkowe maski i ograniczenia ludzi

Bądź też tego świadomy Nadal obowiązkowe jest zakrycie ust i nosa maską W miejscach publicznych.

Dotyczy to całego kraju Zakaz prowadzenia standardowej restauracji. Możesz tylko przewozić i dostarczać usługi kurierskie.

W placówkach handlowych, targowiskach lub na poczcie limit klienta wynosi: 1 osoba na 10 m2 – do 100 m2 w obiektach i 1 osoba na 15 m2 – w obiektach powyżej 100 m2.

Sterowanie spotkaniami

Ponadto może uczestniczyć w spotkaniach publicznych w całym kraju Do 5 osób. „Uczestnicy powinni zakryć nosy i usta oraz znajdować się w odległości 1,5 m od innych. Ponadto odległość między spotkaniami nie powinna być mniejsza niż 100 m. Maksymalnie 5 osób może uczestniczyć w wydarzeniach i spotkaniach organizowanych w domu – limit ten nie obejmuje jednego osoba, która zaprasza na imprezę oraz osoby, które z nią mieszkają lub zarządzają, czytamy w informacjach publikowanych na rządowych stronach internetowych.

READ  Ukraina pozywa Polskę, Słowację i Węgry w związku z embargiem na zboże: Politico | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Wirus koronowy w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym w piątek 25 998 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem koronowym. Ministerstwo ogłosiło również, że zmarło 419 osób, u których zdiagnozowano SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 010 244 zakażeń, a 48 807 zmarło.

Kluczowe źródło zdjęć: PAP / Paweł Supernak

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *