Wirus koronowy na świecie. Ukraina. KTO: Sytuacja jest bardzo poważna

  • Jak zauważył Jarno Habitz, WHO zachęca władze Ukrainy do poprawy komunikacji z ofiarami, ponieważ jest to niezbędne do przerwania łańcucha infekcji.
  • – Pracownikom służby zdrowia nie powinno zabraknąć – zaapelował
  • Zwrócił uwagę, że skuteczność ukraińskiej służby zdrowia w leczeniu ciężkich przypadków jest niska
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

„Ukraina, podobnie jak wiele krajów europejskich, boryka się z wysoką epidemią wirusów (wirusów) i powiedziałbym, że sytuacja jest bardzo poważna” – powiedział Habeich w odpowiedzi na pytania PAP.

Jak zaznaczył, WHO zachęca władze Ukrainy do usprawnienia ścieżki komunikacyjnej osób zakażonych, ponieważ jest to tak ważne w przerwaniu łańcucha infekcji. – Będziemy ratować życie. Musimy uratować jak najwięcej ludzi, jednocześnie zarabiając na życie, funkcjonuje gospodarka, funkcjonują szkoły – kontynuował.

Zauważył, że czekając na szczepionkę należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, na przykład zmęczenie zakaźne. „Ludzie są zmęczeni środkami podjętymi podczas tego przedłużającego się kryzysu, ale z drugiej strony nasze osobiste działania pomagają w walce z epidemią” – powiedział szef biura WHO. Zaapelował, aby nie pozwalać pracownikom służby zdrowia na wyczerpanie.

Zapytana o liczbę przeprowadzonych testów (w grudniu laboratoria wykonywały około 40 000 testów PCR dziennie, obecnie wykonuje się mniej testów), Ukraina odpowiedziała, że ​​„przeszła długą drogę w zwiększaniu potencjału testowania”. „Ale trudno jest definitywnie stwierdzić, że zgłaszane są wszystkie infekcje” – zaznaczył. Zwrócił uwagę na potrzebę zwiększenia liczby badań podejrzanych o zakażenie na Ukrainie.

READ  McDonald's w Polsce przechodzi zimową metamorfozę. Obejrzyj wideo

Zwrócił uwagę, że skuteczność ukraińskiej służby zdrowia w leczeniu ciężkich przypadków jest niska. „W ciągu ostatniego roku widzieliśmy wiele przykładów pracowników służby zdrowia pracujących z nowym wirusem, prawie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w niezwykłych warunkach” – podkreślił Hafeez. „Główne wyzwania będą się różnić w zależności od szpitala, ale obejmują niedobór personelu medycznego, infrastrukturę pomocniczą i duże obciążenie pracą” – powiedział.

Korona wirus. Ograniczenia na Ukrainie

Od 8 do 24 stycznia Ukraina została poddana surowej kontroli epidemiologicznej. Przewiduj, że obsługiwani będą tylko klienci, kina, siłownie, centra handlowe, jarmarki bożonarodzeniowe, restauracje i kawiarnie, większość sklepów powinna być zamknięta. Imprezy masowe są zabronione. Jak oszacował Hafeez, wpływ takich środków na epidemię zależy od poziomu przywiązania do populacji oraz zaangażowania władz na szczeblu krajowym i lokalnym.

„Musimy ciężko pracować, aby zdrowie znalazło się w programie politycznym” – dodał, dodając, że ma nadzieję, że do 2021 roku będziemy w dobrej sytuacji. Zwykle epidemia taka jak ta trwa około dwóch lat, a dobra wiadomość jest taka, że ​​jesteśmy dopiero w połowie drogi. Zauważył, że jest nadzieja na opracowanie szczepionki oraz innych terapii i technologii.

– Musimy jednak bardzo uważać, aby uniknąć złej sytuacji, której możemy uniknąć w styczniu i lutym – ostrzegł szef biura WHO na Ukrainie.

Od początku epidemii w kraju potwierdzono ponad 1,1 mln zakażeń SARS-CoV-2, zabijając 20,2 tys. Osób. Ludzie.

READ  Napływ migrantów sprawia, że ​​polskie urzędy „nie radzą sobie”

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *