Wiodące spółki technologiczne w USA zareagują po raporcie o zatrudnieniu: Zmiana rynku

(Bloomberg) – Firmy technologiczne doprowadziły w czwartek do wzrostu cen akcji w USA po tym, jak raport pokazał, że rządowe bezrobocie spadły w zeszłym tygodniu do nowego epidemicznego niskiego poziomu, który ożywił optymizm co do ożywienia gospodarczego.

Indeks Nasdaq 100 zapewnił wzrost wszystkim głównym indeksom w USA we wczesnej fazie handlu, na czele z Apple Inc. Microsoft Corp. Osiem z 11 głównych grup branżowych z indeksu S&P 500 wzrosło, przy czym najbardziej wzrosły zapasy technologii. Cisco Systems Inc. Po jego wynikach oczekiwania były sprzeczne z szacunkami. Akcje europejskie odbiły się od najniższego poziomu od dwóch tygodni, a wzrosty przewodziły producentom samochodów i usługom finansowym. Akcje azjatyckie niewiele się zmieniły.

Ostatni raport o zatrudnieniu pojawił się po narastających obawach, że szybsza inflacja skłoni władze do złagodzenia bodźca, który ciążył na ryzykownych aktywach na ostatnich sesjach. Protokół z ostatniego posiedzenia Fed pokazał, że niektórzy urzędnicy byli otwarci na dyskusję podczas „nadchodzących spotkań” na temat ograniczenia zakupów obligacji, jeśli gospodarka USA będzie nadal szybko się rozwijać.

„Chociaż inflacja była gwiazdą programu, należy pamiętać, że mandat Fed jest dwojaki – z drugiej strony zatrudnianie” – powiedział Mike Weingart, dyrektor zarządzający ds. Strategii inwestycyjnej w E * Trade Financial. „Czytanie oświadczeń o bezrobociu ponownie pokazuje, że zmierzamy we właściwym kierunku, ale jesteśmy daleko od tego, gdzie byliśmy przed pandemią”.

Ropa wycofała się ze swoich wcześniejszych zysków i utrzymała się na najniższym poziomie w trzy tygodnie po tym, jak irański prezydent powiedział, że zarys porozumienia w sprawie zniesienia sankcji na jej ropę został osiągnięty. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła wraz z osłabieniem dolara. Kryptowaluty były płaskie, a handel bitcoinami wzrósł po środowych dzikich wahaniach.

Gdzie indziej miedź zyskała na wartości po środowej recesji, napędzana oczekiwaniami, że popyt pozostanie odporny. Kontrakty terminowe na rudy żelaza spadły.

READ  Gospodarka Kanady wzrosła w lipcu o 0,1%, ignorując oczekiwania, że ​​się skurczy

Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń w tym tygodniu:

Dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgieva i prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde przemawiają w czwartek podczas wiedeńskiego dialogu gospodarczego Ministrowie finansów strefy euro i szefowie banków centralnych odbędą nieformalne spotkanie. Szersza grupa ministrów finansów UE i szefów banków centralnych spotka się 22 maja

Oto niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,6% od godziny 9:50 czasu nowojorskiego, indeks Nasdaq 100 wzrósł o 1,2%, indeks Dow Jones Industrial Average wynosi 0,2%, Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,9%, a indeks MSCI World wynosi 0,6% wyższe.

Monety

Bloomberg Spot Dollar Index spadł o 0,3%, euro wzrosło o 0,3% do 1,2212 USD, funt brytyjski o 0,3% do 1,4151 USD, a japoński jen o 0,4% do 108,81 USD za dolara.

Więzy

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 3 punkty bazowe do 1,65% Niemiecka 10-letnia rentowność pozostała nieznacznie na niezmienionym poziomie -0,10% Brytyjska 10-letnia obligacja skarbowa pozostała na niezmienionym poziomie 0,85%

Dobra

Ropa West Texas Intermediate spadła o 1% do 63 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe na złoto o 0,4% do 1874 USD za uncję.

Więcej podobnych historii jest dostępnych pod adresem bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej wiarygodnemu źródłu informacji biznesowych.

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *