Wiadomości dotyczące koronawirusa dzisiaj: Ontario zgłosiło 411 przypadków COVID-19; Zniesienie wymogu 14-dniowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych kanadyjskich podróżnych; Wprowadzenie szczepionki Toronto przyspiesza drugą dawkę

Najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa z Kanady i całego świata w środę. Ten plik będzie aktualizowany przez cały dzień. Linki internetowe do dłuższych artykułów, jeśli są dostępne.

10:12 (zostanie zaktualizowany) Ontario zgłosiło 411 przypadków COVID-19 i 33 zgony w środę. Całkowita liczba zgonów zgłoszonych dzisiaj obejmuje 11 zgonów, które według hrabstwa miały miejsce w kwietniu i maju.

Średnia siedmiodniowa spadła do 657 przypadków dziennie lub 32 przypadków tygodniowo na 100 000 przypadków i do 18,4 zgonów dziennie. Według Eda Tubba ze Star, laboratoria zgłosiły 3456 zakończonych testów, a 2 procent było pozytywnych.

Lokalnie jest 97 nowych przypadków w Toronto, 72 w Peel, 35 w Waterloo, 26 w rejonie Yorku i 25 w Hamilton.

9:51 rano Rząd federalny ma ogłosić w środę, że w pełni zaszczepieni kanadyjscy podróżnicy nie będą już musieli spędzać 14 dni w kwarantannie po powrocie do domu.

Źródło federalne zaznajomione z tą polityką twierdzi, że zmiana wejdzie w życie na początku lipca.

Źródło wypowiadało się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu przedyskutowania decyzji politycznej, która nie została jeszcze ogłoszona.

Będzie dotyczyć obywateli Kanady i stałych mieszkańców, którzy przeszli pełny cykl szczepionki przeciwko COVID-19.

Podróżni, których to dotyczy, będą musieli poddać się testowi na COVID-19 po przybyciu do Kanady i pozostać w izolacji do czasu, gdy wynik testu będzie negatywny.

Rząd wyeliminuje również potrzebę, aby w pełni zaszczepieni kanadyjscy podróżnicy lotniczy spędzili trzy dni na kwarantannie w autoryzowanym hotelu po przybyciu do kraju.

9:15 Miliarder filantrop Mo Ibrahim krytykuje gromadzenie szczepionek przez bogate kraje, wzywając społeczność międzynarodową do „podejścia do głosu”, ponieważ Afryka pozostaje daleko w tyle pod względem szczepień przeciwko COVID-19.

Ibrahim, urodzony w Sudanie brytyjski potentat telefonii komórkowej, został okrzyknięty głosem autorytetu moralnego w całej Afryce. 75-latek dorobił się fortuny, tworząc w latach 90. sieć komórkową Celtel w całej Afryce.

Teraz wykorzystuje swoją fortunę, aby promować demokrację i odpowiedzialność polityczną na kontynencie, w tym sponsorując nagrodę Ibrahima o wartości 5 milionów dolarów dla afrykańskich przywódców, którzy rządzą odpowiedzialnie i pokojowo zrzekają się władzy. Przemawiając podczas rozmowy telefonicznej z Associated Press z Londynu, gdzie mieszka, Ibrahim wezwał, aby „przynajmniej rozsądna porcja” szczepionek trafiła do pracowników pierwszej linii w Afryce.

„Musimy pociągnąć naszych przywódców do odpowiedzialności” – powiedział. „Zaprzeczasz i płacisz cenę… Niestety, twoi ludzie również płacą cenę”.

Afryka dostarczyła dawki szczepionek 31 milionom z 1,3 miliarda ludzi. Według dyrektora WHO ds. Afryki Matshidiso Moeti, tylko 7 milionów osób zostało w pełni zaszczepionych. Eksperci ds. zdrowia obawiają się, że kontynent ucierpi na dłuższą metę, jeśli większa część jego populacji nie zostanie zaszczepiona.

Afryka potwierdziła ponad 4,9 miliona przypadków koronawirusa i 132 000 zgonów.

8:44 rano. Minister Edukacji Ontario Stephen Lecce zorganizuje konferencję prasową o godzinie 12:00 w środę.

READ  Pozew przeciwko Andrew Cuomo: Oskarżyciel, który wcześniej twierdził, że były gubernator Nowego Jorku, poruszył jego pozew

7:40 rano Stowarzyszenia turystyczne w całej Kanadzie rozpoczęły we wtorek kampanię, wzywając rząd federalny do ogłoszenia jasnego planu ponownego otwarcia granicy kanadyjsko-amerykańskiej dla mniej ważnych podróżnych, ponieważ rozpoczyna się tak ważny sezon letni, a firmy obawiają się utraty kolejnej szansy na powrót do swoich stopy. .

W inauguracji wydarzenia online kampaniaPrezes Kanadyjskiego Stowarzyszenia Przemysłu Turystycznego, Dave McKenna, powiedział, że stowarzyszenia branżowe chcą planu – przy wsparciu federalnym, takim jak dotacje do wynagrodzeń, które zaczynają słabnąć, otwieranie granic dla turystów jest jeszcze ważniejsze.

„Nie możemy tego osiągnąć w obie strony. Jeśli pomoc finansowa ma się zmniejszyć, granice muszą zostać ponownie otwarte, aby firmy mogły wrócić do pracy i same się utrzymywać” – powiedział McKenna.

Przeczytaj całą historię Rosy Saba

7:30 rano Ponieważ liczba przypadków COVID-19 spada, a liczba szczepień rośnie, firmy powoli, ale pewnie przygotowują się, aby ich biura ponownie zamieniły się w ul.

Ale w samym sercu normalnie tętniącego życiem centrum Toronto, ilu pracowników wróci do biurowców – i jak najlepiej zapewnić im bezpieczeństwo – pozostaje otwartą kwestią.

Według nowego badania przeprowadzonego przez Toronto District Trade Board, obejmującego pięć różnych dzielnic biznesowych w Greater Toronto Area, Metropolitan Core przejęło największy ekonomiczny cios COVID i stoi przed jednymi z najtrudniejszych wyzwań związanych z powrotem do nowej normy.

Według autora raportu, sprowadzenie pracowników z powrotem do biurowców po roku pracy w domu oraz sprowadzenie turystów i osób podróżujących służbowo ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia silnego powrotu do zdrowia.

Przeczytaj całą historię Josha Robina

7:23 rano Premier Japonii Yoshihide Suga powiedział, że zamierza zaszczepić wszystkich w kraju do listopada, co wyznaczył w wyborach powszechnych, które mają się odbyć jeszcze w tym roku.

Suga nazwał szczepionki „kartą atutową” środków antywirusowych i powiedział w środę: „Chcę, aby szczepionki były podawane od października do listopada wszystkim osobom, które chcą się zaszczepić”.

Premier mocno naciska na przyspieszenie japońskiego programu szczepień przeciwko COVID-19 przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, które mają się odbyć w Tokio od 23 lipca do 8 sierpnia.

Suga dąży do 1 miliona zastrzyków dziennie, aby wszystkie 36 milionów seniorów zostało zaszczepionych do końca lipca. Wezwał również duże firmy, aby przygotowały się do rozpoczęcia szczepień swoich pracowników jeszcze w tym miesiącu, aby przyspieszyć proces przed igrzyskami olimpijskimi.

Według danych rządowych we wtorek mniej niż 4% populacji Japonii zostało w pełni zaszczepionych.

Powolne szczepienia i obawy związane z organizacją igrzysk olimpijskich w czasie pandemii wywołały protesty i popchnęły Sugę do najniższego poziomu od czasu objęcia przez niego urzędu we wrześniu.

6:25 rano: W globalnym wyścigu szczepień przeciwko COVID-19 Afryka jest tragicznie daleko w tyle.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć na CTVNews.ca na poniedziałek, 27 grudnia 2021 r.

Właściwie ledwo udało mi się wydostać z bloków startowych.

W Republice Południowej Afryki, która ma najsilniejszą gospodarkę na kontynencie i największą liczbę przypadków koronawirusa, tylko 0,8% całej populacji jest zaszczepionych, zgodnie z globalnym śledzeniem prowadzonym przez Johns Hopkins University. A wciąż setki tysięcy pracowników służby zdrowia w kraju, z których wielu codziennie spotyka się z wirusem, czeka na swoje zastrzyki.

Ładowanie…

Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…

W Nigerii, największym kraju Afryki z populacją ponad 200 milionów, tylko 0,1% jest w pełni chronionych. Kenia, z 50 milionami mieszkańców, jest jeszcze mniej. Uganda przypomniała dawki z obszarów wiejskich, ponieważ nie miała wystarczającej ilości, aby walczyć z epidemią w dużych miastach.

Chad nie dał jej pierwszej szczepionki do końca zeszłego tygodnia. Według Afrykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom jest co najmniej pięć innych krajów w Afryce, w których nie podano ani jednej dawki w ramię.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że kontynent liczący 1,3 miliarda ludzi boryka się z poważnym niedoborem szczepionek, a tymczasem w całej Afryce nadciąga nowa fala infekcji. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w zeszłym tygodniu, że dostawy szczepionek do Afryki prawie się skończyły.

Przeczytaj więcej z Associated Press.

6:15: Po obawach, że Kanada jest skazana na „Jedna dawka lata, „Szczepienia COVID-19 w Toronto są tak przyspieszone, że mamy dwie dawki wiosny.

W lokalnych klinikach więcej mieszkańców Toronto otrzymuje drugą dawkę szczepionki niż pierwszą, co jest codziennym trendem, który rozpoczął się w zeszłą środę i nabiera tempa. W sobotę pełne szczepienia otrzymały 18 532 osoby, w porównaniu do 13 973, które otrzymały pierwszą dawkę.

Do poniedziałku 72 procent dorosłych w Toronto otrzymało co najmniej jedną dawkę. Jedenaście procent zostało w pełni zaszczepionych – liczba ta zaczęła gwałtownie rosnąć po rozszerzeniu przez Ontario kryteriów kwalifikacyjnych i zwiększeniu dostaw szczepionek z Ottawy.

Ale zwiększone ryzyko niezakaźnych Wariant wirusa B.1.617 Oznacza to, że musimy jeszcze bardziej zwiększyć częstotliwość drugiej dawki, gdy Ontario przygotowuje się do rozpoczęcia Ograniczenia złagodzone w piątekTanya Watts, profesor immunologii z Uniwersytetu Toronto, powiedziała.

„Grupy narażone są zagrożone”, powiedział Watts w e-mailu, ponieważ pojedyncza dawka Pfizera lub AstraZeneca zapewnia tylko 33 procent ochrony przed B.1.617, odnosząc się do Szukaj z Wielkiej Brytanii gdzie B.1.617 jest teraz dominującym szczepem.

Naukowcy odkryli, że dwie dawki zapewniają ludziom znacznie większą ochronę.

Przeczytaj więcej z filmu Star o Davidzie Riderze.

5:30 rano: Już w piątek może pojawić się ogłoszenie o tym, jak w pełni zaszczepieni ludzie mogą łatwiej podróżować między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, jako pierwszy krok w planie ponownego otwarcia granic.

Mniej niż osiem procent kanadyjskiej populacji jest na tym poziomie i chociaż około 42 procent Amerykanów miało Lactobacillus, ogłoszenie raczej nie oznacza, że ​​hordy turystów mogą z rykiem przekroczyć granicę w ten weekend.

READ  Siły izraelskie gromadzą się na obrzeżach Rafah, gdy Stany Zjednoczone zwiększają presję na wycofanie się

Zamiast tego, wiele źródeł powiedziało The Star, ogłoszenie będzie początkiem tego, co będzie długim procesem stopniowego usuwania każdej warstwy ochrony zdrowia publicznego na granicach, z których większość została zamknięta od prawie 15 miesięcy.

Przeczytaj Star Exclusive Stephanie Levits.

5:15 rano: Chociaż ona rodzi Covid Trzecia fala, kiedy wiele dzielnic zbliżało się do punktów kryzysowych z zamknięciem firm i innymi wyzwaniami związanymi z pandemią, gejowska wioska Toronto przetrwała. Klienci wciąż przychodzą po to, co jest dostępne – bardzo niewiele firm zostało zamkniętych w ciągu ostatniego roku.

„Społeczność gejowska przeszła już wcześniej pandemię, która uczyniła nas silniejszymi”, mówi Dean Odoriko, dyrektor generalny Woody Bar, odnosząc się do kryzysu AIDS. „Ludzie uczą się walczyć. Uczą się iść dalej… Zawsze powinieneś mieć nadzieję, że wszystko się poprawi.”

I jak w każdym kryzysie, Odorico mówi, że ludzie znajdują pocieszenie w byciu razem w każdy możliwy sposób. Dla firm oznaczało to lojalność klientów.

Przeczytaj całą historię współgracza Briana Bradleya.

4 rano: Najnowsze dane dotyczące szczepionek przeciw COVID-19 w Kanadzie z godziny 04:00 czasu wschodniego w środę 9 czerwca 2021 r.

W Kanadzie prowincje zgłosiły 352 502 nowych szczepionek na łączną liczbę 26 843 033 podanych dawek. W całym kraju 3 184 367 osób, czyli 8,4 procent populacji, zostało w pełni zaszczepionych. Prowincje podawały dawki w ilości 7 082 296 na 100 000.

Do prowincji i terytoriów dostarczono 294 882 nowych szczepionek, do tej pory dostarczono łącznie 30 123 314 dawek. Prowincje i terytoria wykorzystały 89,11 procent dostępnych zapasów szczepionek.

4 rano: Najnowsze dane dotyczące potwierdzonych przypadków COVID-19 w Kanadzie z godziny 4:00 czasu ET w środę 9 czerwca 2021 r.

W Kanadzie jest 1 395 410 potwierdzonych przypadków.

Kanada: 1 395 410 potwierdzonych przypadków (21 539 aktywnych, 1 348 080 rozwiązanych, 25 791 zgonów) *Całkowita liczba przypadków obejmuje 13 potwierdzonych przypadków wśród podróżnych powracających do domu.

We wtorek pojawiło się 1268 nowych spraw. Wskaźnik aktywnych przypadków wynosi 56,67 na 100 000 osób. W ciągu ostatnich siedmiu dni pojawiło się łącznie 12 199 nowych przypadków. Średnia siedmiodniowa dla nowych spraw wynosi 1743.

We wtorek zgłoszono 30 nowych zgonów. W ciągu ostatnich siedmiu dni zgłoszono łącznie 225 nowych zgonów. Siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych nowych zgonów wynosi 32. Siedmiodniowa średnia krocząca śmiertelności wynosi 0,08 na 100 000 osób. Ogólna śmiertelność wynosi 67,86 na 100 000 osób.

Zakończono 3 536 353 testy.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *