Wiadomość Ricka Touchette’a do Canucks: „Nie kupuj tego szumu”

Wiadomość Ricka Touchette’a do Canucks: „Nie kupuj tego szumu”

Dodał: „My na tej sali wiemy, kim jesteśmy, jak gramy i chcemy być zdyscyplinowanym zespołem”.

Po przerwie w rozgrywkach NHL All-Star Vancouver Canucks są nie tylko na szczycie rankingów NHL, ale także na szczycie szumu medialnego.

Canucks Najwyższe oceny mocy ESPNsą na drugim miejscu Rankingi mocy NHL.comMa to miejsce w serwisie analitycznym MoneyPuck Faworyt zdobycia Pucharu Stanleya. Po przejęciu Eliasa Lindholma o rodzinie Canucks mówi się coraz więcej Prawdziwy pretendent do Pucharu Stanleya.

Wydaje się to rozsądne. W końcu Canucks mają gwiazdorską moc – w All-Star Game mieli sześciu zawodników – ale mają też odpowiednią treść: zorganizowaną grę w defensywie, która ułatwia życie gwiazdorskiemu bramkarzowi i pozwala każdej drużynie przeciwnika możliwości, które należy zatrzymać i stworzyć własne szanse.

Jednak gdy Canucks rozpoczynają swoje ostatnie 33 mecze w sezonie, trener Rick Tocchet wygląda… Han Solo ostrzega Luke’a Skywalkera:”nie bądź zarozumiały”

„Zdobywamy duży rozgłos, co jest całkiem fajne” – Touchette powiedział w poniedziałek mediom w Karolinie. „Myślę, że musimy się upewnić, że nie uwierzymy w szum medialny, że my na tej sali wiemy, kim jesteśmy, jak gramy i chcemy być zdyscyplinowanym zespołem. To jest prawdziwe przesłanie na drugą połowę”.

Jednym z kluczy do sukcesu drużyny Canucks w tym sezonie jest niepopadanie w samozadowolenie, zatem przesłanie Toccheta, aby nie ulegać temu szumowi, wydaje się znajdować podatny grunt wśród jego graczy.

„Jesteśmy zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy. To wszystko, na co pracowaliśmy latem” – powiedział JT Miller na początku stycznia. Ale jednocześnie niczego jeszcze nie osiągnęliśmy”.

Canucks jako całość wielokrotnie pokazali, że ta ostatnia część sezonu zasadniczego nie będzie łatwa i żaden z nich nie spocznie na laurach. Touchet skupi się na utrzymaniu dyscypliny w każdym aspekcie gry.

READ  John Mann strzelił pierwszego profesjonalnego gola w debiucie Newfoundland Growlers

„Mówię o wszystkim” – powiedział Touchette. „Na lodzie i poza nim, sposób, w jaki myślimy, nasz system, bycie bezinteresownym, wczesne wchodzenie na lód, praca nad swoją grą, odpowiednie odżywianie – to dyscyplina. Jeśli chcesz zajść daleko w play-offach, jeśli chcesz aby dostać się do play-offów „Jeśli chcesz wygrać, musisz przejść przez te rzeczy. Wszystkie zwycięskie drużyny są najbardziej zdyscyplinowane”.

Touchet zauważył, że nie każdy lubi dyscyplinę. O wiele łatwiej jest oszukiwać, niezależnie od tego, czy dzieje się to w systemie, oszukując lód w nadziei na zdobycie przepustki, zamiast pozostać powyżej kontroli w strefie defensywnej, czy też oszukiwać na temat właściwych nawyków żywieniowych za pomocą słodyczy lub tłustych, wygodnych potraw. Jeśli Canucks uwierzą w ten szum, o wiele łatwiej będzie oszukać, myśląc, że zadanie zostało już wykonane.

Jednak ta grupa zbyt wiele razy opuściła play-offy, aby czuć się komfortowo przekładając sezon na tempomat.

„Jeśli nie będziemy ostrożni lub nie szanujemy wykonanej przez nas pracy i zdamy sobie sprawę, że musimy ją kontynuować, szybko stracimy to, co osiągnęliśmy” – powiedziała Thatcher Demko. Gdy minie przerwa świąteczna, za miesiąc z pewnością powie coś podobnego.

W poprzednich sezonach gracze Canucks musieli blokować hałas, aby uniknąć plotek handlowych i negatywnego nastawienia. W tym sezonie muszą blokować hałas, aby uniknąć zbytniego pozytywności.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *