Wewnątrz głównego wydania Oilers: zmagania Darnella Nurse i Cody’ego Ceci

Wewnątrz głównego wydania Oilers: zmagania Darnella Nurse i Cody’ego Ceci

VANCOUVER – Najnowsza historia pokazała, że ​​kiedy Darnell Nurse i Cody Ceci uderzyli w ścianę, kariera Edmonton Oilers w fazie play-off została zatrzymana.

Dwie wiosny temu Nawras i Cisse stanowili czołowy duet, pokonując najcięższe spotkania. W finale Konferencji Zachodniej zobaczyli stałą dawkę Nathana MacKinnona, Oilers pokonali Oilers 6:2 w meczu pięć na pięciu, a duet był na lodzie w drodze do Kolorado – choć powinno Należy zauważyć, że pielęgniarka bawiła się rozdartym mięśniem biodrowym.

W tym momencie zeszłorocznych play-offów Oilers pokonali innego mistrza Pucharu Stanleya z drużyny Vegas Golden Knights. W tym meczu Nurse i Ceci zostali pokonani 6:1.

Teraz seria drugiej rundy meczu Oilers przeciwko Vancouver Canucks to zwycięstwo każdego z zawodników, a zmagania Nurse-Cisse po raz kolejny są widoczne.

Chociaż duet przyjął bardziej ostrożną rolę i przy mniejszym obciążeniu pracą, Oilers przegrywają na tablicy wyników z bilansem 4-1, pięć na pięciu, jeżdżąc na łyżwach. W tym scenariuszu kontrolowali przerażające 13,6% oczekiwanych bramek.

Coś musi się zmienić, w przeciwnym razie nadzieje związane z Pucharem Naftowców znów będą zagrożone.

„Nie grają tak dobrze, jak mogliby” – powiedział trener Oilers Kris Knoblauch.

Żadna z drużyn nie była w stanie przekroczyć progu 19 minut w żadnym z dwóch pierwszych meczów. Dzieje się tak pomimo tego, że w pierwszej rundzie przeciwko Los Angeles spędzali średnio nieco ponad 21 minut.

Najbardziej zauważalne jest skrócenie czasu pracy pielęgniarki na lodzie. W pierwszym meczu rozegrał czas 18:53, a w drugim meczu 18:22, a w meczu tym doszło do dogrywki. Ostatnia suma jest najniższa po sezonie od meczu otwierającego serię przeciwko Calgary Flames w 2022 r., kiedy Oilers przegrali 9:6.

Nurse osiągał średnio 20:24 w play-offach w 2024 r., o 90 sekund mniej niż jego zwykły wysiłek w sezonie zasadniczym.

„Jest duże zainteresowanie ze względu na to, jak dobrze Darnell grał w przeszłości” – powiedział Knoblauch. „Był ważną częścią zespołu”.

Knoblauch w drugim meczu w dużym stopniu polegał na swoim wyróżniającym się duecie Evana Boucharda i Mattiasa Ekholma. Zagrali odpowiednio 29:59 i 25:42, grając przez większość czasu z czołową linią Oilers w składzie: Connor McDavid, Leon Draisaitl i Zach Hyman. .

Trener dodał, że ufa swojemu drugiemu duetowi, Brettowi Kulakowi i Vincentowi Desharnaisowi, ponieważ „nie grają jako trzeci duet”.

Oilers przegrywali średnio tylko raz na okres – Ceci i Nurse poprowadzili Oilers w sezonie pod względem czasu wykonania rzutów karnych – idealna sekwencja wydarzeń dla pary spędzającej więcej czasu na ławce rezerwowych.

„Chodzi bardziej o to, co robią inni ludzie, niż o to, co oni robią” – stwierdził Knoblauch.

Nurse i Ceci to dwa typy graczy, którym nie poświęca się zbyt wiele uwagi i uznania, gdy grają dobrze. Kiedy nie grają dobrze? To inna historia. W przypadku Nurse oznacza to bycie najlepiej opłacanym naftowcem zaraz za McDavidem. W przypadku Cisse dzieje się tak głównie dlatego, że jego wkład jest zwykle niedoceniany i gra w defensywie.

READ  Sportsnet publikuje harmonogram pierwszej rundy play-off Pucharu Stanleya - Sportsnet.ca

Knoblauch zwraca uwagę, jak niewiele uznania zyskała ta para, gdy Oilers kontynuowali passę 16 zwycięstw z rzędu od połowy grudnia do końca stycznia.

Oilers stracili dwie lub mniej bramek w ostatnich 14 z tych meczów. Chociaż niektóre z podstawowych liczb są poniżej średniej, Nurse i Cisse osiągnęli w tym okresie 60-procentowy udział w bramkach przy wskaźniku pięciu do pięciu.

„Dwóch chłopaków, którzy się wzmocnili i zagrali dobrze, to Darnell i Cody” – powiedział Knoblauch. „Byli głównym powodem utraty bramek.

„Czy uważam, że grają tak dobrze jak wtedy? Nie, czy uważam, że jest tak źle, jak mówią analitycy? Nie, jest wiele okoliczności – przeciwko komu grasz, z kim jesteś tam wykluczony;

„Czy uważam, że mogą grać lepiej? Tak, chcemy tego, jak grali w styczniu, ponieważ byli naprawdę dobrym duetem”.

Jeden z byłych długoletnich obrońców NHL powiedział, że Nurse i Ceci są „fajni”, co miał na myśli jako komplement.

Dodał: „Bawią się sami w sobie i nie starają się wiele zrobić, co w przeszłości wpędzało ich w kłopoty”.

Ale to nie wystarczy.

Oilers potrzebują więcej graczy spoza czołowej piątki. Knoblauch powiedział, że nie może opodatkować Boucharda i Ekholma, a także McDavida, Draisaitla i Hymana w normalny sposób, co zrobił w piątkowy wieczór, jeśli Oilers chcą przetrwać tę rundę i jeszcze dwie rundy.

„Nie sądzę, że to przepis na długoterminowy sukces” – powiedział Knoblauch. „Potrzebujesz tego od czasu do czasu, a ci wspaniali gracze ci to dali”.

Zatem presja na Nurse i Cisse rośnie, mimo że w centrum uwagi są Bouchard i Ekholm.

„To trudne, gdy pięcioosobowy zespół jest na boisku przez cały mecz. Tracisz swój rytm” – powiedział były zawodnik. „Ale oni mogą być lepsi”.

Dlatego duet Nurse-Ceci z trudem przetrwał pierwsze dwa mecze drugiej rundy.


Problemy z penetracją pielęgniarki i maminsynek

Czyste rozbijanie krążka to podstawowy obowiązek każdego obrońcy w NHL. Jest to prawdopodobnie najważniejszy czynnik decydujący o tym, na którym końcu lodowiska będzie rozgrywany mecz i która drużyna będzie kontrolowała posiadanie piłki.

Pielęgniarka i Ceci miały trudności z wspinaniem się po lodzie w meczu z Vancouver. Szczególnie Ceci miała problemy z szybką grą Canucks. Nie kręci się wystarczająco szybko, gdy zawraca, aby odzyskać luźne końcówki, brakuje mu zwinności i eksplozywności, aby zdenerwować pierwszego sprawdzającego (F1) i nie podejmuje zrównoważonych decyzji za pomocą krążka.

Oto zagranie z gry 2. Ceci powoli czyta, że ​​musi odzyskać zrzut i uciec. To wahanie daje Dakocie Joshua, napastnikowi Canucks, szansę na pokonanie Cisse mocnym strzałem i czyste zdobycie krążka, co pozwala Vancouver przygotować się na zmianę w strefie ataku.

Filmy dzięki uprzejmości Sportsnet

W następnej grze Ceci znów znajduje się pod presją. Zamiast trzymać krążek i być może odbić go bekhendem w stronę Nurse, po tej stronie lodowiska, po której Oilers mają przewagę liczebną, okrąża krążek wokół ściany, gdzie Canucks mają wyraźną przewagę.

READ  Hockey Canada zmienia zasady dotyczące szatni

„Chcesz móc poradzić sobie z ich atakiem w przód i zapewnić czystą piłkę – przekazać ją naszym napastnikom – zamiast po prostu rzucać ją do gościa na wyspie i próbować wykonać następną akcję” – powiedział Ceci. Dzień przed drugim meczem. „Im bardziej jesteśmy połączeni i czystsi, tym większą mamy kontrolę nad grą i tym więcej czasu możemy spędzić po jej zakończeniu”.

Nie ogranicza się to tylko do Ceci. Pielęgniarka również nie była konsekwentna w kwestii penetracji. Czasami wykonywał ostre podania, ale także zamrażał krążek w niewymuszonych sytuacjach w drugim meczu. W pierwszym meczu miał doskonałą okazję do wybicia krążka, ale mu się to nie udało, co doprowadziło do gola JT Millera.

W poniższym klipie pielęgniarka umieszcza piłkę za siatką w odpowiednim czasie i miejscu, pod koniec zmiany. Jest to rodzaj wyjścia ze strefy o dużej dźwigni, w którym musisz skutecznie popchnąć krążek do przodu, aby dostać się do strefy Canucks, aby Pielęgniarka mogła otrzymać resztę. Pielęgniarka telegrafuje, że przekazuje Ryanowi Nugent-Hopkinsowi, pozwalając Ianowi Cole’owi wskoczyć na pas i przechwycić. Następnie Cole wygrywa bitwę 50-50 z nacierającą pielęgniarką, dając Vancouver posiadanie strefy ofensywnej.

Jak napastnicy Oilers pogarszają sytuację

Cisse i Nurse mieli trudności z wydostaniem się ze strefy, ale napastnicy Oilers pogarszają sytuację. Skrzydłowi Edmontona nie zapewniają wystarczającego wsparcia krążkowi po bandach, a także odwracają go, gdy para Nurse-Ceci znajduje się na lodzie. Było to szczególnie widoczne w meczu nr 1.

To jeden z niewielu przypadków, w których Ceci wykonuje właściwą grę pod przymusem i odwraca ją do Evandera Kane’a w rogu. Kane na oślep próbuje zdjąć go ze szkła, co Cole z łatwością przechwytuje.

Poniższa sekwencja jest również ilustracyjna. Pielęgniarka podaje bokiem do Kena. Kane odwraca piłkę, próbując wejść do strefy ataku. Gdy Canucks wpychają krążek w strefę Oilers, Kane bez przekonania wjeżdża z powrotem do strefy defensywnej i przestaje poruszać nogami. Być może doszło do nieporozumienia pomiędzy Kane’em i Cecim co do tego, kto powinien sięgnąć krążka, ale w każdym razie brak pilności tej sytuacji daje Joshuie doskonałą okazję do odzyskania krążka jako pierwszy.

Te scenariusze ostatecznie kosztowały ich bramkę w pierwszym meczu. W tej akcji Ceci wykonuje pod presją świetny manewr, aby pokonać Conora Garlanda, pierwszego sprawdzającego. Ceci szybko zbliża się do Eliasa Lindholma, więc wyrzuca go z szachownicy. Kane późno wraca do strefy defensywnej, przez co nie może walczyć o piłkę przy murze. Zach Hyman ma szansę wydostać się ze strefy po drugiej stronie lodu, ale uszczypnięcie Carsona Soucy’ego to zakłóca. Kilka sekund później Lindholm strzelił gola.

READ  Raporty: Shea Weber ma kontuzję zagrażającą karierze, nie będzie chroniony

Co zaskakujące, obrona pod siatką i wokół niej jest słaba

Pielęgniarka ma 6 stóp i 4 stopy i waży 215 funtów. Ceci ma 6 stóp i 3 stopy i 210 funtów. Można by pomyśleć, że obrońcy z przewagą wielkości wykorzystaliby swoją siłę i zasięg, aby wygrywać bitwy na niskich pozycjach, przerywając cykl i utrudniając napastnikom dostanie się do środka, szczególnie w pobliżu niebieskiej farby.

Zamiast tego w dwóch meczach widzieliśmy coś odwrotnego: Canucks zaskakująco łatwo było wygrać skromne bitwy i rozbić siatkę przeciwko Ceci i Nurse.

Po pierwszym golu Joshuy w pierwszym meczu Cisse zbyt długo unosił się wysoko. To pozostawia Nurse samą z dwoma napastnikami Canucks, gdy Cole oddał strzał punktowy. Kiedy Cole wyrzucił Banksa z końcowych band, dla Ceci było już za późno, aby sprawdzić, co u Joshuy, który strzelił gola.

Wcześniej w tym meczu Ilya Mikheyev przyjął pozycję wewnętrzną na Cissé, jako pierwszy zebrał się i posłał bekhendowy strzał od słupka.

Walka tej pary o wygrywanie bitew na niskim poziomie zapewnia drużynie Canucks możliwości powiększenia posiadania piłki w strefie ofensywnej. Oto kilka przykładów. W pierwszej akcji Ceci dostaje piłkę za siatką, ale napastnicy Canucks ją pokonują.

A potem w drugiej grze Nurse nie może zatrzymać cyklu na niskim poziomie, co prowadzi do przebicia się przez ruch uliczny i potencjalnego chaosu, zanim Stuart Skinner ukryje się.

Wniosek

Po dwóch meczach Norris i Cisse byli miażdżeni regionalnie i na tablicy wyników. Pod presją nie robią czystych przerw. Gdy Canucks rozpoczną grę w strefie ofensywnej, Nurse i Ceci nie wykorzystują swojego rozmiaru, zasięgu i ustawienia na tyle dobrze, aby zabijać graczy znajdujących się nisko lub skutecznie atakować. Dodając od czasu do czasu pewne awarie w pędzącej obronie na górze (jak na przykład mocne uderzenie Ceci w pierwszej połowie pierwszego meczu, które dało Garland ucieczkę), a uzyskamy idealną burzę na brutalny początek serii.

Oglądając film, staje się jasne, że skrzydłowi Oilers przyczyniają się do zmagań Siostry-Ceci w tym serialu i być może odgrywają większą rolę, niż nam się wydaje.

Czy Oilers zdołają pokonać Canucks, gdy para Nurse-Ceci gra na tak alarmującym poziomie? Jest to możliwe, ponieważ górna część składu Oilers, w tym najwyższa para, to kod do gry, a minuty Nurse-Ceci zostały już obcięte, minimalizując potencjalne szkody. Jeśli jednak Oilers awansują poza tę rundę, ich duet obrońców może w końcu zostać wystawiony na spotkanie z głębszą drużyną – taką jak na przykład Gwiazdy – która może poszczycić się elitarną głębią ofensywną, która mogłaby przełożyć się na miękkie pojedynki.

(Zdjęcie: Derek Cain/Getty Images)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *