Według nauki idealna temperatura do ubijania śmietanki

Według nauki idealna temperatura do ubijania śmietanki

Bita śmietana w blenderze – Candice Bell/Shutterstock

przygotować Domowa bita śmietana To jak magiczna sztuczka – zamiana ciężkiego kremu maślanego w zwiewną kupkę puchu, która rozpływa się w ustach. A ponieważ nic nie zastąpi tekstury, jest to sztuczka, którą powinien opanować każdy piekarz. Ty Nie potrzebujesz wielu narzędzi I to tylko jeden składnik, ale żeby uzyskać najlepszy efekt, potrzebna jest jedna kluczowa wskazówka – krem ​​trzeba schłodzić, a dokładniej poniżej 50 stopni Fahrenheita, aby uzyskać świetną bitą śmietanę.

Śmietanka zawiera skupiska cząstek masła zawieszonych w płynie, które w procesie ubijania rozbijają się i wpychają pomiędzy nie powietrze. Zimne skupiska cząsteczek tłuszczu sklejają się, utrzymując powietrze w miejscu, ale jeśli podgrzejesz śmietankę, tłuszcz maślany topi się i nie może już zawierać pęcherzyków. Ten proces topnienia zaczyna zachodzić w temperaturze powyżej 50 stopni Fahrenheita, dlatego najlepsza jest śmietanka poniżej tej temperatury.

Czytaj więcej: Wyjaśnienie 30 rodzajów ciast

Wszystko dobrze schłodź, aby uzyskać najlepszy bicz

Bita śmietana z truskawkamiBita śmietana z truskawkami

Bita śmietana truskawkowa – Debesmirnov/Getty Images

Pierwszym krokiem do uzyskania najlepszej bitej śmietany jest upewnienie się, że śmietana jest zimna. Twoja lodówka i tak powinna przechowywać żywność w temperaturze 40 stopni Fahrenheita, ale nie wyciągaj kartonu zbyt wcześnie podczas przygotowywania i zapomnij o tym. Jeśli go masz lub w Twojej kuchni jest ciepło, dobrze jest wstawić miskę do lodówki i ubić ją, aby krem ​​pozostał przyjemny i zimny.

A co się stanie, jeśli spróbujesz ubić śmietanę w temperaturze powyżej 50 stopni? Będziesz musiał pracować ciężej, przede wszystkim dłużej ubijając, aby wprowadzić do kremu pęcherzyki powietrza, co stwarza dodatkowy problem przegrzania całej pracy. Powstała bita śmietana nie będzie zawierać tak dużo powietrza, więc wynik będzie gęstszy i mniej puszysty. Chłodzące kuleczki tłuszczu, które utrzymują powietrze na miejscu, utrzymują również wodniste składniki na miejscu, dzięki czemu cieplejsza bita śmietana będzie miała ziarnistą konsystencję. Schłodzenie kremu robi dużą różnicę i nie wymaga dużego planowania – pamiętaj tylko, aby nie wyjąć kremu zbyt wcześnie podczas przygotowywania kolejnej porcji!

READ  „Widmowe cząstki” mogą jednak oddziaływać ze światłem: ScienceAlert

Przeczytać Oryginalny artykuł na stole degustacyjnym.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *