WCQ: Klamra Lewandowskiego odciąża Polskę nad Andorą

Lewandowski strzelił dwie bramki, aby pomóc Polsce przekroczyć Andorę

Andorra la Vella, Andora. 12 listopada (PSN) – W pierwszym meczu listopadowej przerwy reprezentacja Polski pokonała Andorę 4:1 w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA 2022 w piątek.

Ostateczny wynik: Andora – Polska 1: 4

Po porażce Albanii 0:5 z Anglią na Wembley, Robert Lewandowski strzelił dwa gole, skutecznie zabezpieczając miejsce Polski w przyszłorocznych play-offach Mistrzostw Świata FIFA.

Mecz rozpoczął się negatywnym wynikiem dla gospodarzy, gdy Ricard Fernandez został znokautowany łokciem przez Kamila Clicka 20 sekund później. Dało to Polsce mnóstwo czasu i przestrzeni na rozegranie reszty meczu.

Kamil Joswiak i Arcadius Milik w pełni wykorzystali okazję do dopisania po jednej bramce do tablicy wyników w pierwszej połowie. Tymczasem Lewandowski strzelił gola w obu połowach, by zepchnąć swój zespół do mety.

„Robert to nie tylko strzelec bramek. Jest kompletny w dzisiejszej grze. Po raz kolejny pokazał, jaki jest kluczowy element tego zespołu. Jak powiedział polski menedżer Paolo Sosa w post-Cam Pressure.

W nieco zaskakującym momencie Joan Cervos zdołał zemścić się, zdobywając honorowy gol dla Andory, powalając Wojciecha Chesneya głową z rzutu rożnego tuż przed przerwą.

W szczególności Matty Cash, który w zeszłym miesiącu otrzymał obywatelstwo polskie, przyjechał w 64. minucie meczu, aby zadebiutować w Biało-czerwoni.

Z wynikiem 4:1 Polska zajmuje drugie miejsce w grupie I, trzy punkty straty do prowadzącej Anglii w finałowym meczu grupowym na Węgrzech w poniedziałek.

Odwiedzać: 1049

READ  Ika Świątek z Polski wygrywa 4. turniej wielkoszlemowy w finale tenisa French Open | Aktualności

Andora: 12. Iker Alvarez – 15. Moises San Nicholas (84, 18. Eric de Pablos), 20. Max Lovera, 3. Mark Wales (66, 22. Christian Garcia), 5. Albert Alavetra, 17. John Cervos – 10. Ludovic Clemente (66, 16. Alex Martinez), 8. Marcio Vieira, 7. Marc Pujol (62, 19. Albert Rosas), 14. Jordi Ales (84, 21. Marc Garcia) – 9. Kukułka

Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 13. Maciej Rybus – 21. Kamil Jóźwiak, 10. Grzegorz Krychowiak, 10. Grzegorz Krychowiak (64, 8. Karol Linetty, Zieamńński, 18.) 14. Mateusz Klich (64, 23. Krzysztof Piątek), 19. Przemysław Frankowski (63, 2. Matty Cash) – 7. Arkadiusz Milik (77, 11. Karol Świderski), 9. Robersky