Walmart zmniejszy zatrudnienie w centrali, przeniesie innych

Walmart zmniejszy zatrudnienie w centrali, przeniesie innych

Napisane przez Siddhartha Kavali

(Reuters) – Walmart Inc ogłosił we wtorek, że planuje zwolnić setki pracowników w centrali swojej firmy i przenieść większość pracowników zdalnych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do trzech biur, co stanowi zmianę strategii po początkowym poparciu pracy wirtualnej w okresie kryzysu pandemia.

„Prosimy większość pracowników pracujących zdalnie, a także większość pracowników naszych biur w Dallas i Atlancie oraz naszego biura w Toronto Global Technology o przeprowadzkę” – napisała Donna Morris, dyrektor ds. kadr Walmartu w notatce przesłanej do kampusu w USA. We wtorek jego towarzysze.

Największy na świecie sprzedawca detaliczny i największy prywatny pracodawca w kraju, zatrudniający 2,1 miliona pracowników na całym świecie, powiedział, że większość przeprowadzek będzie miała miejsce do siedziby głównej w Bentonville w stanie Arkansas, a część do biur w rejonie Zatoki San Francisco lub Hoboken w stanie New Jersey . .

Celem tego posunięcia jest częstsze gromadzenie większej liczby osób, ale także wzmocnienie kultury Walmartu i rozwój karier jego pracowników, Morris stwierdził w notatce.

Gigant handlu detalicznego powiedział również, że zwolni „kilkaset” stanowisk w swojej centrali ze względu na zmiany w niektórych obszarach swojej działalności, nie wdając się w szczegóły.

„Wall Street Journal” jako pierwszy poinformował o zwolnieniach w poniedziałek pod koniec poniedziałku.

Według źródła zaznajomionego ze sprawą, które rozmawiało z Reutersem pod warunkiem zachowania anonimowości, podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z pracownikami w ramach „aktualności biznesowych” pracownicy zdalni mieli czas do 1 lipca na podjęcie decyzji, czy przejść na emeryturę, czy zrezygnować w ramach odprawy. Źródło dodało, że jeszcze w tym roku Walmart zamknie swoje biura w Dallas, Atlancie i Toronto.

Źródło podało, że ci, którzy zdecydują się odejść, otrzymają dwutygodniową pensję za każdy rok przepracowany w Walmarcie w formie odprawy.

Walmart oświadczył, że przeprowadził rozmowy z pracownikami, których bezpośrednio dotyczy ta sytuacja, i że będzie z nimi współpracować w zakresie dalszych kroków.

READ  Prawie 50 psów uratowanych z jednego domu w pobliżu Brantford

Nowa normalność?

Podobnie jak inne amerykańskie firmy, po latach pracy zdalnej z powodu pandemii Walmart zmienia swoją strategię w kierunku bardziej pracy osobistej. W pewnym momencie uznałem pracę zdalną za nową normę.

„Wierzymy, że przyszłość technologii będzie taką, w której wirtualna praca stanie się nową normalnością, przynajmniej w przypadku większości firm, którymi kierujemy” – napisał Suresh Kumar, szef globalnych operacji technologicznych w Walmart, w poście na LinkedIn z 2021 roku.

Jednak powoli odeszła od tej sytuacji. W 2023 roku zamknęła trzy biura techniczne i poprosiła część pracowników o przeniesienie do centralnych centrów firmy.

Tymczasem Walmart buduje nową siedzibę w północno-zachodnim Arkansas, kilka mil od swojej poprzedniej lokalizacji, którą planuje otwierać etapami w 2025 roku.

Jak wynika ze strony internetowej Walmart, rozległy kampus o powierzchni 350 akrów ma pomieścić ponad 15 000 pracowników w 12 budynkach.

„To prawdopodobnie tylko część szerszego działania na rzecz efektywności operacyjnej” – powiedział Brian Jacobsen, główny ekonomista w Annex Wealth Management. „Zadania, jakie pracownicy zdalni nakładają na biuro, są najlepszym sposobem na skłonienie ludzi do rezygnacji, a nie zwalnianie pracowników .” Który Walmart jest właścicielem funduszy wspólnego inwestowania i funduszy ETF, którymi zarządza.

„Danie ludziom możliwości zmiany stanowiska to nie tyle wybór. To raczej wybór, czy opuszczą pracę, czy nie” – dodał Jacobsen.

W czwartek sprzedawca ma opublikować wyniki za pierwszy kwartał. Akcje Walmartu spadły o 1% do 59,77 dolarów we wtorkowej sesji popołudniowej.

(Reportaż: Siddharth Kavale z Nowego Jorku i Kanjik Ghosh, Ananya Maryam Rajesh i Aishwarya Venugopal z Bengaluru; redakcja: Rashmi Aich, Arun Kuyur, Will Dunham i Aurora Ellis)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *