Wall Street spada wraz ze spadkiem producentów chipów i spółek wzrostowych; W centrum uwagi spotkanie stóp procentowych Fed

Wall Street spada wraz ze spadkiem producentów chipów i spółek wzrostowych;  W centrum uwagi spotkanie stóp procentowych Fed

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 11 września 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid Uzyskanie praw licencyjnych

  • Mikronowe zyski po modernizacji Deutsche Banku
  • Wartość Arm Holdings spada, gdy Bernstein inicjuje zasięg
  • Indeksy były mieszane: Dow Jones w górę o 0,02%, S&P w dół o 0,17%, Nasdaq w dół o 0,28%.

18 września (Reuters) – W poniedziałek notowania głównych indeksów Wall Street były niepewne, a niektóre akcje gigantów i chipów spadły w okresie poprzedzającym decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych pod koniec tygodnia.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły w obliczu niepewności co do ścieżki stóp procentowych w USA do końca roku, co wywarło presję na niektóre kluczowe spółki wzrostowe, w tym Nvidia (NVDA.O) i Tesla (TSLA.O), w dół odpowiednio o 3,1% i 3,8%. Apple (AAPL.O) przełamał szerszy trend i wzrósł o 1,1%.

Brytyjski projektant chipów Arm Holdings, który zadebiutował w czwartek, spadł o 6,1% po tym, jak Bernstein zaczął wystawiać akcje spółki z oceną „gorszą”.

Spadek liczby producentów chipów wynikający z obaw o słaby popyt i spadek notowań spółek wzrostowych o dużej kapitalizacji spowodował, że indeksy S&P 500 (.SPX), Nasdaq (.IXIC) i Dow Jones (.DJI) odnotowały w piątek najgorszy jednodniowy spadek od 24 sierpnia, przy Spadek indeksów waha się od 0,8% do 1,5%.

Niedawny napływ gorętszych niż oczekiwano danych makroekonomicznych złagodził obawy o potencjalną recesję, nie wzbudzając obaw przed wrześniową podwyżką stóp procentowych, choć rosnące ceny ropy naftowej grożą utrzymaniem inflacji na wysokim poziomie, a ceny ropy wzrosną w poniedziałek.

Jednakże rosnące ceny ropy naftowej sprawiły, że sektor energetyczny (.SPNY) stał się jasnym punktem wśród głównych sektorów indeksu S&P 500, co oznacza wzrost o 0,5%.

„Ceny ropy pojawiły się już w narracji i Fed weźmie to pod uwagę” – powiedział Peter Andersen, założyciel Andersen Capital Management.

READ  „Zrównoważony i przemyślany”: Rosja chwali OPEC za cięcie produkcji | Aktualności OPEC

„We wrześniu nastąpi przerwa, jak wskazuje rynek kontraktów terminowych. Bardzo ważne jest, abyśmy obserwowali nadchodzące dane CPI i dane o zatrudnieniu, ponieważ mogą one mieć silny wpływ na sposób, w jaki Fed zakończy rok. „

Według narzędzia CME FedWatch inwestorzy w dużej mierze oczekują, że Fed pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie od 5,25% do 5,5% podczas środowego posiedzenia, podczas gdy prawdopodobieństwo ich ponownego wstrzymania w listopadzie wynosi 69%.

Goldman Sachs, podobnie jak inni główni inwestorzy, tacy jak JPMorgan Asset Management i Janus Henderson Investors, spodziewa się, że bank centralny podniesie w tym tygodniu swoje prognozy wzrostu gospodarczego. Oczekuje również, że ceny osiągną szczyt.

O godzinie 9:46 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) wzrósł o 5,31 punktu, czyli 0,02%, do 34 623,55, a S&P 500 (.SPX) spadł o 7,55 punktu, czyli 0,17%, do 4 442,77. Kompleks (.IXIC) spadł o 38,09 pkt, czyli 0,28%, do 13 670,24 pkt.

Przełamując dominujący trend wśród swoich konkurentów, akcje producenta chipów Micron Technology wzrosły o 0,7 procent po piątkowym spadku po tym, jak Deutsche Bank podniósł rekomendację dla akcji do „kupuj” z „trzymaj”.

Spółka L3Harris Technologies (LHX.N) wzrosła o 0,9% po tym, jak Wells Fargo zmodernizował spółkę z branży lotniczej i obronnej do „nadwagi” z „równej wagi”.

Paypal Holdings (PYPL.O) stracił 2% po tym, jak MoffettNathanson obniżył ocenę firmy obsługującej płatności cyfrowe do „wydajność rynkowa” z „powyżej”.

Liczba emisji spadających przewyższała liczbę emisji w stosunku 1,73 do 1 na NYSE i 1,86 do 1 na Nasdaq.

S&P odnotował nowy 52-tygodniowy szczyt i 9 nowych minimów, podczas gdy Nasdaq zanotował 16 nowych szczytów i 99 nowych minimów.

(Reportaż: Ankika Biswas i Shristi Achar A z Bengaluru; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego) Redakcja: Savio D’Souza i Vinay Dwivedi

READ  NB Raport COVID-19: 43,5% kwalifikującej się populacji zostało w pełni zaszczepionych, brak nowych przypadków

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Shristi jest reporterem należącym do zespołu ds. rynków raportującego na temat rynków akcji w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Europie i na rynkach wschodzących.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *